Jesteś tutaj:-, LG, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia, Zdrowie-LG zaprezentuje swoją wizję ESG na targach CES 2023

LG zaprezentuje swoją wizję ESG na targach CES 2023

Przyszłościowe zobowiązanie firmy LG oraz jej innowacje na rzecz planety i ludzi zostaną przedstawione w strefie „Better Life for All”

Firma LG na targach CES 2023 zaakcentuje swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Zaprezentuje swoją wizję ESG oraz najnowsze, istotne innowacje.

Strefa Better Life for All będzie składać się z trzech wyjątkowych sektorów: For the Planet (Dla planety), For People (Dla ludzi) i Our Commitment (Nasze zobowiązanie). Zapewni kompleksowy przegląd działań LG na rzecz zrównoważonego rozwoju, w tym najważniejsze kamienie milowe ESG oraz bieżące inicjatywy i cele długoterminowe. Na wystawie zaprezentowane zostaną również cztery prace finalistów konkursu o przyznaną w tym roku po raz pierwszy nagrodę LG LIFE’S GOOD AWARD. Konkurs ten został ogłoszony, by rozpowszechniać przesłanie firmy Life’s Good i wspierać innowatorów, którzy chcą wprowadzać pozytywne zmiany dla ludzi i planety.

Kluczowe punkty programu ESG firmy LG uwzględnione zostały w każdym aspekcie strefy Better Life for All. Udostępnione tam materiały informacyjne będą opisane również alfabetem Braille’a dla osób z dysfunkcją wzroku. Znajdą się na wysokości umożliwiającej łatwe czytanie przez osoby na wózkach inwalidzkich. Ponadto na miejscu obecni będą przewodnicy biegle posługujący się językiem migowym, a także robot LG CLOi GuideBot, zaprogramowany jako tłumacz. Sama strefa zostanie zbudowana z wykorzystaniem materiałów przyjaznych dla środowiska.

 

Better Life for All: innowacje na rzecz zrównoważonej przyszłości oraz plan Better Life 2030

W części For the Planet zaprezentowane zostaną różnorodne inicjatywy LG w zakresie ochrony środowiska. Na przykład ustanowienie zrównoważonych procesów, w których priorytetem na każdym etapie cyklu życia produktu są względy ekologiczne, czyli: zbiórka, utylizacja i ponowne wykorzystanie elektroodpadów. Odwiedzający For the Planet będą mogli zobaczyć, jak materiały odzyskiwane z nich w firmowym Centrum Recyklingu w Chilseo (CRC) są używane do wytwarzania części składowych nowych produktów LG. W For the Planet wyróżniono również LG Smart Park (Changwon, Korea Południowa) – energooszczędną fabrykę LG – oraz innowacyjną technologię recyklingu styropianu opracowaną przez LG, by opakowania były bardziej przyjazne dla środowiska.

Druga część wystawy, For People, prezentuje wysiłki i osiągnięcia LG w zakresie dostępności towarów i usług. Obejmują one opracowanie instrukcji obsługi zawierających przewodniki głosowe i język migowy oraz wdrożenie funkcji ułatwień dostępu – takich jak rozpoznawanie głosu, instrukcje głosowe i czujniki wykrywające ruch – w szerokiej gamie produktów LG. For People zapewni zwiedzającym możliwość zapoznania się z opcjami ułatwień dostępu znajdujących się w telewizorach LG – od automatycznie generowanych napisów z audio, po ekran z językiem migowym, który można łatwo przesuwać i zmieniać jego rozmiar.

Our Commitment, czyli trzecia i ostatnia część strefy Better Life for All, odzwierciedla zaangażowanie firmy LG do budowania zrównoważonej przyszłości – ostatecznego celu planu Better Life 2030. Celem LG jest ograniczenie o 50 procent emisji gazów cieplarnianych podczas produkcji (w porównaniu z poziomami z 2017 roku). Planuje także zmniejszyć emisję wynikającą z użytkowania siedmiu kluczowych produktów o 20 procent na jednostkę sprzedaną do 2030 roku z powstałymi 10 lat wcześniej. Ponadto firma zamierza do 2025 roku zaoferować ułatwienia dostępu we wszystkich swoich liniach produktów, a do 2030 roku zapewnić do każdego z nich głosową instrukcję obsługi oraz wideo w języku migowym.

 

W firmie LG nieustannie stawiamy sobie wyzwania i dokładamy wszelkich starań, aby nasza wizja „Better Life for All” stała się rzeczywistością. Wystawa LG skoncentrowana na ESG pozwoli odwiedzającym targi CES odkryć wartości, determinację i poświęcenie, które napędzają naszą drogę w kierunku zrównoważonego rozwoju. A także zapoznać się z innowacyjnymi technologiami i praktykami, które opracowujemy, aby zapewnić wszystkim lepszą przyszłość – powiedział Lee Jeong-seok, szef Globalnego Centrum Marketingu LG Electronics.

 Autor |2022-12-19T10:05:28+01:0019 grudnia 2022 12:00|Kategorie: Bez kategorii, LG, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia, Zdrowie|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.