Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Acer Polska walczy z plastikiem w Bałtyku

Acer Polska walczy z plastikiem w Bałtyku

Tylko 9% wytworzonego przez nas plastiku trafia do ponownego przetworzenia. Pozostała część ląduje między innymi w morzach i oceanach, gdzie staje się ogromnym zagrożeniem dla podwodnego świata. Acer Polska wraz ze sklepem x-kom sfinansowali zakup 3 specjalnych koszy, które pomogą w walce z pływającymi śmieciami. Sprzęt trafił do Fundacji MARE, która zainstalowała je w Bałtyku. Każdy z takich koszy będzie w stanie wyłowić nawet 1400 kg śmieci w ciągu roku!

Zatoka Pucka to miejsce, które – szczególnie w okresie letnim – jest narażone na zanieczyszczenia. Właśnie tam, a dokładnie do Portu Morskiego w Helu, Portu Rybackiego w Pucku oraz Przystani w Mechelinkach koło Gdyni, trafiły specjalne kosze Portbin. Ich zadaniem będzie aktywne łowienie plastiku z naszego morza.

 

Ogromnie raduje nas zarówno zaangażowanie biznesu, jak i portów w kwestie związane z ochroną ekosystemu Morza Bałtyckiego oraz otwartość na nowe prośrodowiskowe rozwiązania. Warto dodać, że w Porcie Morskim w Helu znajduje się już jeden kosz morski, który został zainstalowany z inicjatywy i dzięki determinacji Zarządu Portu. W dbałości o dobro Bałtyku takie kosze powinny znaleźć się w każdej marinie i w każdym porcie – mówi Olga Sarna z MARE.

 

Jak dodaje Jeremi Rybak, Head of Marketing z Acer Polska, współpraca z siecią x-kom oraz Fundacją MARE wpisuje się w szeroką działalność marki Acer i jej projektu Earthion.

 

Cieszymy się, że wraz z siecią x-kom możemy wesprzeć działalność Fundacji MARE. Ekologiczne inicjatywy zdecydowanie wpisują się w szeroką działalność marki Acer i jej projektu Earthion. Jako odpowiedzialna firma wiemy, że naszym zadaniem jest nie tylko dostarczanie dobrego sprzętu dla naszych klientów, ale też wytyczanie wraz z nimi ścieżki na rzecz ochrony naszej planety. Odpowiedzią jest między innymi coraz większa liczba produktów z linii Vero, która ma wiele rozwiązań proekologicznych, jak chociażby znaczne wykorzystanie plastiku z recyklingu do wykonania elementów sprzętu takich jak obudowa lub klawiatura – podkreśla Jeremi Rybak, Head of Marketing, Acer Poland.

image processing20220614 841376 umwb2l

 

Plastik z morza w… touchpadzie

Udział w tej akcji to dla Acera kolejny krok w wytyczaniu ekologicznego trendu wśród producentów sprzętu elektronicznego. Głównym elementem działań marki jest, przełomowa pod względem tworzenia technologii, rodzina produktów Vero, która posiada wiele proekologicznych rozwiązań. Dla przykładu, w ogłoszonej niedawno nowej odsłonie jej flagowego modelu, Acer Aspire Vero, znajdzie się touchpad wykonany właśnie z plastiku wyłowionego z mórz i oceanów. Plastik PCR trafił z kolei do obudowy i klawiatury.

Ale na tym zastosowanie recyklingu w linii Vero się nie kończy. Opakowanie laptopa oraz prawie cała matryca nadają się bowiem do ponownego użytku. Z innych zalet warto także wymienić łatwo dostępne wnętrze, które dzięki zaledwie 4 zwykłym śrubom montażowym upraszcza sposób naprawy i modyfikacji sprzętu. Natomiast brak farby w obudowie ogranicza negatywny wpływ lotnych związków organicznych. Całości dopełnia wbudowana aplikacja, dzięki której będziemy mogli zmniejszyć zapotrzebowanie na energię.

Jednocześnie ekologiczne rozwiązania nie oznaczają rezygnacji z wydajności. W najnowszych modelach pojawi się Intel Core 12 generacji, karta graficzna Intel Iris Xe Graphics i szybkie dyski SSD. Komputery te będą również spełniać wymagania standardu Intel Evo w zakresie szybkości reakcji, natychmiastowego wybudzania, czasu pracy na baterii, szybkiego ładowania i współpracy z innymi urządzeniami.

Warto dodać, że Acer Polska ma także w najbliższych planach dużą akcję CSRową, w której będzie zachęcał Polaków do troski o Ziemię. Szczegóły będą znane już niedługo.

 

Autor |2022-06-14T13:20:12+02:0014 czerwca 2022 13:30|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.