Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Foto, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia, Zdrowie-Pampers wprowadzi na rynek inteligentne pieluchy z kontrolą przez smartfona

Pampers wprowadzi na rynek inteligentne pieluchy z kontrolą przez smartfona

Firma Pampers przygotowała  uniwersalny system Lumi, który ma na celu ułatwienie życia rodziców w pierwszym roku życia dziecka, dając im jak najwięcej danych o dziecku. System zawiera czujniki aktywności na pieluchach, kamerę Logitech z Wi-Fi oraz aplikację mobilną, która łączy cały system we spójną całość.

Czujniki mogą nie tylko informować rodziców o tym, że pielucha jest mokra (kamera monitoruje stan niebieskiego paska pieluchy serii Swaddlers, aby określić, jak bardzo jest nasączona płynem). Pozwalają one także monitorować sen dziecka. Aby używać Lumi trzeba kupić specjalną zoptymalizowaną wersję pieluch, które są większe  i mają bardziej widoczne paski, świadczące o wilgotności. Kolejnym ograniczeniem jest fakt, że sensor nie jest w stanie zidentyfikować czy dzieci zrobiły siku czy coś więcej, więc w tym przypadku rodzice muszą działać po staremu i samodzielnie sprawdzać zawartość pieluchy.

 

 

W połączeniu z Logitech opracowała ulepszoną wersję kamery cctv Circle 2, która pełni funkcję elektronicznej niani. Kamera nagrywa obraz w Full HD, urządzenie może również mierzyć temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu. Aparat służy również do monitorowania aktywności, pomaga przekazywać informacje do konta użytkownika. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo Pampers zapewnia, że platforma wideo Logitech ma funkcję szyfrowania. Ponadto aplikacja podpowiada, jak użytkownicy mogą chronić swoje własne sieci Wi-Fi.

 

 

Sercem systemu Lumi jest aplikacja Pampers. Pozwoli ona przeglądać zachowania dziecka. Aplikacja pozwoli np. dowiedzieć się,  kiedy dziecko może być chore, cierpi na zaparcia lub znajduje się w fazie wzrostu. Choć na rynku jest już wiele aplikacji do śledzenia danych o dziecku, to nie mają one wygodnego czujnika aktywności do automatycznego śledzenia zachowań dziecka. To jest główną zaletą „inteligentnego” czujnika przyczepianego do pieluchy, który jest w stanie śledzić cykle snu i wilgotność pieluchy. System Lumi może być używany tylko z pieluch rozmiaru 4  – gdy dziecko z nich wyrośnie  (w wieku około jednego roku), część funkcji przestanie działać poprawnie.

 

 

System Lumi zawiera dwie paczki pieluch. Firma twierdzi, że cena będzie zbliżona do cen standardowych produktów firmy. Pampers nie podał jednak na razie ceny samego systemu Lumi. Oczekuje się, że produkt wejdzie na rynek na jesieni tego roku.

 

 Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.