Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Targi i konferencje, Wydarzenia-HCA prezentuje nową specyfikację techniczną, zapewniającą wyższy poziom interoperacyjności w obszarze smart home, na targach CES 2023

HCA prezentuje nową specyfikację techniczną, zapewniającą wyższy poziom interoperacyjności w obszarze smart home, na targach CES 2023

HCA przedstawia „HCA Specification 1.0”, czyli nowy branżowy standard opracowany przez Samsung oraz inne firmy będące członkami HCA. Dzięki niemu konsumenci będą mogli cieszyć się jeszcze bardziej zintegrowanymi i wydajnymi energetycznie rozwiązaniami w swoich inteligentnych domach

Podczas targów CES 2023 organizacja Home Connectivity Alliance (HCA) ogłosiła wdrożenie przełomowej specyfikacji (HCA Specification 1.0) zapewniającej opartą na chmurze (Cloud-to-Cloud – C2C) interoperacyjność urządzeń funkcjonujących w ekosystemach inteligentnych domów. Ów nowy branżowy standard został przedstawiony zaledwie rok po powołaniu organizacji do życia podczas zeszłorocznej edycji targów CES.

HCA jest organizacją zrzeszającą producentów systemów HVAC (ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji), artykułów gospodarstwa domowego i telewizorów. Głównym celem HCA jest opracowywanie promujących wysoki poziom bezpieczeństwa i interoperacyjności standardów, mających zastosowanie w inteligentnych, połączonych z siecią domach.

Jako członek-założyciel HCA marka Samsung niestrudzenie wprowadza na rynek niezwykle innowacyjne rozwiązania, takie jak wyznaczająca nowe standardy w branży aplikacja SmartThings, wpisując się tym samym w nadrzędną misję HCA, zakładającą promowanie nowych norm dotyczących interoperacyjności.

 

„Dzięki wysiłkowi wielu graczy rynkowych, którzy połączyli swoje siły w ramach HCA, pracujemy nad tym, aby inteligentne domy stawały się coraz bardziej dostępne dla konsumentów, oferując im zaawansowane urządzenia, z których korzystają w codziennym życiu” – powiedział Chanwoo Park, Wiceprezes oraz dyrektor Grupy Service Biz w Dziale Urządzeń Cyfrowych, Samsung Electronics. „Staramy się stosować świeże spojrzenie na to, w jaki sposób nasze urządzenia mogą ułatwić życie konsumentom. Zastanawiamy się również nad tym, co możemy zrobić razem – jako cała branża – aby stworzyć bezpieczniejszy, podłączony do sieci dom, któremu klienci mogą zaufać. Jesteśmy przekonani, że dzięki obniżeniu zużycia energii i możliwości podłączenia do nowego ekosystemu także starszych produktów, nasze rozwiązanie pomoże nam zbudować świat, w którym troska o środowisko rozpoczyna się już w naszej prywatnej przestrzeni”.

 

Interoperacyjność promująca kompatybilność

HCA Specification 1.0 stanowi rozwinięcie obowiązujących już w branży standardów i określa nowe wymagania w zakresie interoperacyjności. Dzięki nim produkty o wysokim poziomie trwałości, takie jak urządzenia AGD, systemy HVAC czy telewizory, będą mogły bezproblemowo współpracować ze sobą bez względu na markę. Dotyczy to także starszych modeli urządzeń już funkcjonujących w naszych domach.

Jako pionierskie rozwiązanie w sektorze inteligentnych systemów domowych, platforma SmartThings wytyczyła już szlak ku interoperacyjności w usieciowionych domach. Rozwiązanie SmartThings współpracuje z urządzeniami IoT pochodzącymi od wielu różnych producentów. Jest ono także kompatybilne z inteligentnymi produktami AGD, dzięki czemu zapewnia konsumentom zdecydowanie wyższy poziom komfortu i otwiera przed ich inteligentnymi domami wiele dodatkowych możliwości.

Dzięki wprowadzeniu standardu HCA Specification 1.0, liczba konsumentów, którzy zyskają dostęp do świata interoperacyjnych, inteligentnych domów stanie się wkrótce rekordowo wysoka.

 

Zrównoważony rozwój słowem-kluczem w inteligentnych domach

Wprowadzenie standardu HCA Specification 1.0 daje także konsumentom wgląd w kompleksowe dane i analizy dotyczące funkcjonowania poszczególnych urządzeń, umożliwiając tym samym obniżenie zużycia energii w całym domowym ekosystemie. Klienci mogą bardziej świadomie korzystać z energii identyfikując te urządzenia, które zużywają jej najwięcej i odpowiednio korygując sposób ich wykorzystania.

Innowacyjne rozwiązania, takie jak dostępny w platformie SmartThings tryb AI Energy Mode, pozwalają ponadto klientom automatycznie zarządzać zużyciem i kosztami energii dzięki inteligentnym, przedstawianym w czasie rzeczywistym analizom, dostępnym z poziomu aplikacji na telefonie. HCA Specification 1.0 pozwala markom członkowskim organizacji udostępniać swoim klientom dodatkowe, promujące ekologiczny tryb życia informacje, przekładające się na wyższą wydajność energetyczną domów i realne oszczędności.

 

Współpraca konkurentów na rzecz lepszej, sieciowej przyszłości konsumentów

Wprowadzenie promującego interoperacyjność standardu HCA Specification 1.0 jest dopiero pierwszym krokiem w długofalowym planie organizacji. HCA współpracuje równolegle z wiodącymi graczami sektora energetycznego, starając się jeszcze bardziej rozszerzyć zakres domowych, energooszczędnych rozwiązań.

W skład organizacji HCA wchodzi obecnie 15 marek o zasięgu globalnym, w tym między innymi Samsung. Członkostwo zapewnia możliwość współpracy na rzecz innowacji oraz dzielenia się doświadczeniami z innymi graczami w celu stworzenia inteligentnych ekosystemów domowych zapewniających ich użytkownikom coraz wyższy poziom komfortu i nieustannie poszerzającą się gamę nowych możliwości.

Samsung, posiadając niemal 250 milionów zarejestrowanych użytkowników na 108 milionach podłączonych do sieci urządzeniach, wykorzystuje swoją pozycję lidera w branży smart home do współpracy z innymi członkami HCA po to, aby projektować i wprowadzać na rynek nowe, bardziej inteligentne rozwiązania.

Oficjalna prezentacja interoperacyjności zgodnej ze standardem HCA C2C odbędzie się w dniach 5-8 stycznia tego roku, w ramach wystawy Smart Home na targach CES 2023 (Las Vegas, Venetia Expo Center, stoisko nr 52739). Wtedy też zaprezentowane zostaną rozwiązania technologiczne autorstwa jednej z marek będących członkiem HCA. Wykorzystują one technologię C2C umożliwiającą wielu rodzajom aplikacji sterowanie pracą urządzeń AGD, systemów HVAC i telewizorów różnych producentów.

Samsung HCA PR dl1 2

O organizacji Home Connectivity Alliance

Home Connectivity Alliance jest organizacją zrzeszającą 15 marek o zasięgu globalnym. Jej głównym zadaniem jest promowanie bezpiecznej interoperacyjności oraz obniżenie zużycia energii przez urządzenia gospodarstwa domowego, systemy HVAC i telewizory komunikujące się ze sobą w ramach inteligentnych domów. Dodatkowe informacje na temat organizacji można uzyskać pod adresem www.homeconnectivityalliance.org.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile