Konferencja Harman Explore 2022

We wtorek, 30 sierpnia, odbyła się konferencja Harman Explore 2022, będąca wydarzeniem online prezentującym najgorętsze nowości koncernu. W tym roku Harman zrezygnował z tradycyjnego uczestnictwa w targach IFA i w Berlinie nie będzie stoiska marek JBL czy Harman Kardon. Nowości pokazane zostały w ramach konferencji prasowej online.

Pierwszym poruszonym tematem było niezwykle istotne w dzisiejszych czasach zagadnienie bardziej zrównoważonego stylu życia. Wśród swoich ambitnych celów koncern Harman zadeklarował rozszerzenie i przyspieszenie swoich inicjatyw na rzecz zatrzymania zmian klimatycznych i nierówności społecznych. Działania te będą odbywać się w kilku krokach: zmniejszenie śladu węglowego o 30% do 2025 roku i osiągnięcie neutralności węglowej w 2040 roku. „Stawanie się bardziej zrównoważonym wymaga wieloaspektowego podejścia, które obejmuje wewnętrzne i zewnętrzne praktyki firmy HARMAN, w tym zaczynając od naszej polityki zatrudniania i kultury firmy, do zapewnienia, że nasz łańcuch dostaw podziela nasze wartości, do dostarczania produktów, które nie tylko zapewniają wartość, ale robią to w sposób, który szanuje planetę, którą wszyscy dzielimy”, powiedział Dave Rogers, prezes działu Lifestyle. „W HARMAN jesteśmy zarówno dumni z drogi, którą przebyliśmy, jak i zdecydowani kontynuować wypełnianie naszych zobowiązań”. W ciągu ostatnich kilku lat dział Lifestyle firmy HARMAN pilnie pracował nad urzeczywistnieniem wizji ekologicznej firmy. Zrównoważony rozwój został włączony do wielu produktów JBL i Harman Kardon. Dzisiejsze premiery – JBL Go 3 Eco i JBL Clip 4 Eco oraz Harman Kardon Onyx 8 to produkty wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu. Ale to nie wszystko: HARMAN dąży również do zwiększenia trwałości produktów poprzez wzmocnienie ich wytrzymałości, umożliwienie łatwej naprawy i ułatwienie recyklingu. Firma wprowadziła już karton pochodzący z recyklingu i przestawiła się na bardziej przyjazne dla środowiska drukowanie przy użyciu atramentu sojowego, a także zmniejszyła wymiary opakowań, aby zoptymalizować wysyłkę i jeszcze bardziej zmniejszyć swój ślad węglowy.

JBL Go 3 Eco i JBL Clip 4 Eco w części głównej konstrukcji w 90% zostały stworzone z plastiku z recyklingu, a ich maskownica to tkanina w 100% wykonana z plastiku z recyklingu! „Nasze nowe głośniki przenośne JBL Go 3 Eco i Clip 4 Eco zostały zaprojektowane z myślą o słuchaczach i środowisku. Zapewniają wydajność JBL Pro Sound, której oczekują nasi klienci, ale dostarczają ją z produktu o znacznie zmniejszonym wpływie na świat. Gospodarka cyrkulacyjna jest niezbędna dla przyszłości naszej planety, ale jakość produktów, które wytwarzamy, musi być zachowana. Te nowe głośniki są zbudowane tak, aby można było się nimi cieszyć i są trwałe”, powiedział Dave Rogers, prezes HARMAN Lifestyle Division. JBL Go 3 Eco i JBL Clip 4 Eco będą dostępne w kolorach Forest Green, Ocean Blue i Cloud White od grudnia 2022 r.

Również nowy Harman Kardon Onyx Studio 8 wyposażony został w maskownicę z tkaniny poliestrowej pochodzącej z recyklingu. Zgodnie z zaangażowaniem marki w bardziej zrównoważone praktyki, opakowanie produktu spełnia standardy certyfikatu FSC dotyczące odpowiedzialnej gospodarki leśnej i wykorzystania papieru, a papierowe opakowania są drukowane ekologicznym atramentem sojowym. Harman Kardon Onyx Studio 8 dostępny będzie w połowie października 2022 w kolorach: czarnym, szampańskim i ciemnoniebieskim.

 

Снимок экрана 2022 08 31 в 17.10.05
Снимок экрана 2022 08 31 в 17.10.32

Снимок экрана 2022 08 31 в 17.11.12

 

Wielkie emocje wzbudziła również zaprezentowana nowa linia soundbarów obejmująca modele: JBL Bar 300, JBL Bar 500, JBL Bar 800 oraz JBL Bar 1000. Flagowym i najbardziej zaawansowanym modelem jest tutaj model JBL Bar 1000. To prawdziwe kino 7.1.4-kanałowe bez zbędnych kabli. Jego odłączane bezprzewodowe głośniki surround i 10” bezprzewodowy subwoofer, zapraszają do przeżywania filmów, gier i muzyki jak nigdy dotąd! Oprócz unikalnej technologii MultiBeam™ firmy HARMAN, cztery głośniki JBL Bar 1000 tworzą realistyczne, dokładne efekty dźwiękowe dla prawdziwego brzmienia przestrzennego Dolby Atmos® i DTS:X 3D. Dla osób szukających mniejszego zestawu bez kompromisów w kwestii dźwięku, JBL Bar 800 jest godną alternatywą. Podobnie jak JBL Bar 1000, JBL Bar 800 posiada odłączane bezprzewodowe głośniki przestrzenne, wykorzystujące dwa przetworniki skierowane w górę, aby stworzyć prawdziwą scenę dźwięku przestrzennego Dolby Atmos® 3D. Subwoofer 10” tworzy wciągające doświadczenie kinowe, które można spersonalizować, aby dopasować do każdego filmu, gry lub playlisty za pomocą aplikacji JBL One. JBL Bar 500 ożywia filmy dzięki MultiBeam™, dźwiękowi przestrzennemu Dolby Atmos® i porywającemu basowi z bezprzewodowego 10-calowego subwoofera, podczas gdy JBL Bar 300 to kompaktowe, wszechstronne rozwiązanie zasilane MultiBeam™ i Dolby Atmos® dla osób poszukujących niezwykłego dźwięku 3D i chcących zaoszczędzić miejsce. „Cała nowa gama JBL Bar naprawdę wynosi poprzeczkę na wyższy poziom, jednak to właśnie JBL Bar 1000 wyróżnia się dla mnie. Upakowanie tak wielu funkcji, przetworników i wynikającej z nich zapierającej dech w piersiach wydajności akustycznej w jednym, smukłym i łatwym w obsłudze soundbarze jest czymś niesamowitym i jestem dumny z naszego zespołu”, powiedział Dave Rogers, prezes HARMAN Lifestyle Division. Nowa seria soundbarów dostępna będzie we wrześniu i październiku 2022 roku.

JBL Tour Pro 2 oraz JBL Tour One M2 były ostatnimi zaprezentowanymi produktami. Choć pokazane na samym końcu, wzbudziły nie mniejsze emocje niż pozostałe premiery! JBL Tour PRO 2 wchodzi na rynek z pierwszym na świecie inteligentnym etui do ładowania. Przekształcają tym samym doświadczenie TWS poza audio – wystarczy dotknąć 1,45-calowego wyświetlacza dotykowego LED, aby zarządzać muzyką, dostosować wkładki douszne, odbierać połączenia, wiadomości i powiadomienia z mediów społecznościowych w czasie rzeczywistym bez dotykania telefonu. Uproszczona nawigacja i dostosowywanie bez konieczności wyjmowania telefonu lub otwierania aplikacji JBL Headphones łączy użytkownika z rzeczami, które mają największe znaczenie. JBL Tour ONE M2 łączą najlepszą w historii hybrydową technologię True Adaptive ANC firmy JBL z dostrojonymi przetwornikami JBL Pro, aby wypełnić uszy użytkownika tylko najlepszym dźwiękiem, czy to w podróży, w pracy, czy w domu. Technologia True Adaptive ANC automatycznie dostosowuje się do otoczenia w czasie rzeczywistym, eliminując rozpraszanie uwagi i maksymalizując wrażenia z odsłuchu. Czas odtwarzania do 50 godzin lub 30 godzin z włączoną funkcją ANC sprawia, że słuchawki przetrwają nawet najdłuższą podróż. Dodatkowo funkcja szybkiego ładowania oznacza, że po 10 minutach od podłączenia można cieszyć się 5 godzinami legendarnego dźwięku JBL Pro. „Z przyjemnością przedstawiamy najnowszą linię JBL Tour – JBL Tour PRO 2 i JBL Tour ONE M2. Nasze produkty JBL Tour zawsze przesuwają granice tego, co jest możliwe w słuchawkach, a nasze dwa nowe produkty są pełne innowacyjnych technologii. Jestem zachwycony tym, co stworzyliśmy, w szczególności inteligentnym etui do ładowania JBL Tour PRO 2. W naszej pogoni za nowymi funkcjami zorientowanymi na użytkownika nie zignorowaliśmy jednak tego, co najważniejsze, ponieważ nadal podnosimy poziom doświadczeń audio”, powiedział Dave Rodgers, prezes HARMAN Lifestyle Division.

Autor |2022-08-31T17:14:40+02:0031 sierpnia 2022 17:00|Kategorie: Muzyka, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.