Odpowiedzialny za wsparcie obliczeniowe dla operacji ochronnych procesor piątej generacji (FortiSP5) zapewnia niezrównany poziom wydajności przy niskim zużyciu energii, co otwiera nowe perspektywy dla zabezpieczania oddziałów firm, kampusów, sieci 5G, infrastruktury przetwarzania brzegowego, środowisk technik operacyjnych i innych

Fortinet, globalny lider w dziedzinie rozwiązań konwergencji sieci i cyberbezpieczeństwa, zaprezentował przełomowe procesory FortiSP5, zbudowane w technologii ASIC, które umożliwiają dokonanie znaczącego postępu w ochronie rozproszonej sieciowej infrastruktury brzegowej. Powstanie układów FortiSP5 było możliwe dzięki prowadzonym przez Fortinet przez ponad 20 lat inwestycjom i innowacyjności w zakresie rozwoju procesorów ASIC. Zapewniają one znacznie wyższy niż w przypadku tradycyjnych procesorów i sieciowych układów ASIC poziom mocy obliczeniowej dostępnej dla mechanizmów zabezpieczających, niższe koszty obsługi i zużycie energii oraz możliwość stworzenia nowej bezpiecznej infrastruktury w oddziałach, kampusach, sieciach 5G, infrastrukturze przetwarzania brzegowego, środowiskach technik operacyjnych i innych.

 

Niezrównana innowacyjność w zakresie wydajności specjalizowanych układów

Dzięki konstrukcji dostosowanej do wykorzystania w konkretnych zastosowaniach oraz wbudowanym wielu rdzeniom, przyspieszającym konwergencję funkcji sieciowych i bezpieczeństwa, FortiSP5 zapewnia:

  • 17 razy większą wydajność zapory sieciowej w porównaniu z wiodącymi standardowymi procesorami.
  • 3,5-krotnie większą wydajność zapory nowej generacji (NGFW) w porównaniu z wiodącymi standardowymi procesorami, co umożliwia inspekcję ruchu sieciowego w celu wykrywania i blokowania zagrożeń na wyższym poziomie.
  • 32-krotnie szybsze szyfrowanie w celu ochrony poufnych danych i zabezpieczania wirtualnych sieci prywatnych.
  • Głęboką inspekcję SSL z przepustowością 2,5 Gb/s oraz mocą obliczeniową potrzebną do sprawdzania zaszyfrowanego ruchu pod kątem złośliwego oprogramowania bez problemów z wydajnością.
  • Bezpieczne podłączanie urządzeń końcowych z wykorzystaniem tylko zatwierdzonego systemu operacyjnego, co ułatwia ochronę krytycznej infrastruktury przed złośliwymi manipulacjami.
  • Wolumetryczną ochronę DDoS umożliwiającą blokadę ataków typu Distributed Denial-of-Service (DDoS).
  • Akcelerowaną sprzętowo hermetyzację VXLAN/GRE, umożliwiającą bezpieczne połączenia między sieciami rozproszonymi.
  • Akcelerowaną sprzętowo funkcję Quality of Service (QoS) poprawiającą komfort użytkowania dzięki zastosowaniu mechanizmu QoS dla wrażliwych aplikacji, takich jak wideokonferencje.

 

 

Znaczne oszczędności kosztów i energii

Jako 7-nanometrowy układ piątej generacji, FortiSP5 oferuje więcej możliwości w mniejszej obudowie:

  • O 88% mniejsze zużycie energii w porównaniu z wiodącymi w branży, standardowymi procesorami
  • Wiodąca w branży wydajność w przeliczeniu na pobieraną energię elektryczną
  • Najlepszy w branży stosunek ceny do wydajności

 

Obsługa większej liczby aplikacji w celu umożliwienia klientom realizacji ważnych zadań

Urządzenia z procesorem FortiSP5, dzięki możliwości jednoczesnego uruchomienia dwukrotnie większej liczby aplikacji (w porównaniu z poprzednią generacją) oraz ich szybszej obsługi, w tym takich mechanizmów jak NGFW, zero-trust network access (ZTNA), SD-WAN i inspekcja SSL, mogą z powodzeniem być wykorzystywane do różnych zastosowań:

  • Oddziały firm/kampusy: FortiSP5 umożliwia wdrożenie mechanizmu SD-Branch w wydajny i opłacalny sposób, przy jednoczesnym uproszczeniu zarządzania, zmniejszeniu kosztów operacyjnych oraz wydłużeniu czasu pracy sieci bez przerw. Dodatkowo, w miarę jak coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z chmury i hybrydowego modelu pracy, FortiSP5 zapewnia dodatkowe korzyści użytkownikom sieci Secure SD-WAN, m.in. dzięki zoptymalizowanej platformie umożliwia im bezpieczny i bezproblemowy dostęp do aplikacji z dowolnego miejsca oraz komfort pracy.
  • Przetwarzanie w infrastrukturze brzegowej: FortiSP5 wspiera poprawiające wydajność i kontrolę kosztów mechanizmy przetwarzania na brzegu sieci, zapewniając efektywną ochronę przed zagrożeniami oraz eliminując wąskie gardła zarówno w środowiskach komercyjnych, jak i technik operacyjnych (OT).
  • Techniki operacyjne: Konwergencja IT i OT przyczyniła się do zwiększenia ryzyka przeniknięcia do infrastruktury zagrożeń, które mogą zakłócić działalność operacyjną. FortiSP5 zapewnia skalowalność tej konwergencji, zabezpieczając zarówno infrastrukturę OT, jak i IT, za pomocą jednej, wysokowydajnej platformy.
  • Sieci 5G: Wykorzystanie sieci 5G w przedsiębiorstwach stale rośnie, co umożliwia zwiększenie ich innowacyjności w infrastrukturze brzegowej, dzięki zapewnionej większej przepustowości i mniejszym opóźnieniom. FortiSP5 umożliwia płynne przejście do obsługi sieci

 

Sprawdzona technologia „System on a Chip”

Układy FortiSP5 będą instalowane w firewallach nowej generacji FortiGate (modele klasy podstawowej i średniej), które zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku. Będzie to już piąta generacja najbardziej wydajnych rozwiązań w branży, w których została zastosowana autorska technologia „System on a Chip” (SOC) firmy Fortinet.

 

Zostały one docenione także przez analityków:

  • Fortinet został uznany za lidera w raporcie 2022 Gartner® Magic Quadrant™ for Network Firewalls, co oznacza już trzynaste wyróżnienie w tym zestawieniu.
  • W niedawnym badaniu firmy Forrester2 podkreślono, że klienci wdrażający rozwiązanie Secure SD-WAN firmy Fortinet, w którym zastosowano technologię FortiGate i SOC, osiągnęli 300-procentowy zwrot z inwestycji w ciągu 3 lat, przy czym okres pełnego zwrotu wyniósł zaledwie 8 miesięcy.

 

Fortinet wspiera cele zrównoważonego rozwoju

Zapewniana przez układ FortiSP5 oraz urządzenia wykorzystujące ten procesor efektywność energetyczna i wydajność w przeliczeniu na jednostkę pobieranej mocy elektrycznej pomoże przedsiębiorstwom zmniejszyć zapotrzebowanie na energię i przestrzeń. Fortinet pozostaje zaangażowany w rozwój innowacyjności w zakresie zrównoważonych produktów, aby zapewnić, że każda kolejna generacja urządzeń zużywa mniej energii i jest zbudowana w sposób zrównoważony.

Obecnie siedziba główna firmy Fortinet w Sunnyvale jest obiektem o zerowej emisji netto, a do 2030 roku planowane jest całkowite zneutralizowanie emisji dwutlenku węgla w ramach działalności globalnej. Fortinet został niedawno wymieniony w dokumencie 2022 Dow Jones Sustainability World and North America Indices jako jedna z najbardziej zrównoważonych firm na świecie, co podkreśla zaangażowanie Fortinet w tworzenie zrównoważonego społeczeństwa.

 

Ken Xie, założyciel, prezes zarządu i dyrektor wykonawczy, Fortinet

„Wprowadzając na rynek procesor FortiSP5, Fortinet po raz kolejny ustanawia nowe rekordy branżowe w zakresie wydajności procesów ochronnych oraz efektywności kosztowej i energetycznej. Jako jedyny producent z branży cyberbezpieczeństwa wykorzystujący specjalistyczne układy ASIC, stanowiące ponad 20-letnią inwestycję w innowacyjność, Fortinet dostarcza moc obliczeniową, która będzie zapewniać nową generację ochrony infrastruktury.”

 

„Aplikacje korporacyjne oraz użytkownicy i urządzenia, które mają do nich dostęp, są bardziej rozproszone niż kiedykolwiek, co powoduje, że przedsiębiorstwa muszą ponownie przemyśleć swoje architektury sieci brzegowych i zabezpieczeń. Kluczem do stworzenia infrastruktury brzegowej dla przedsiębiorstw jest posiadanie silnych zabezpieczeń, bez uszczerbku dla wydajności sieci i komfortu pracy użytkowników. Firma Fortinet ma 20-letnią historię w zakresie rozwoju technologii ASIC, która pomaga osiągnąć te cele, a najnowszy układ FortiSP5 tylko potwierdza jej zaangażowanie. Portfolio konwergentnych rozwiązań sieciowych i bezpieczeństwa oferowanych przez Fortinet, wyposażonych w specjalizowane procesory, pomaga przedsiębiorstwom przyspieszyć transformację infrastruktury brzegowej i bezpieczeństwa.” – Brandon Butler, Research Manager, Enterprise Networks, IDC