Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Telefony, Wydarzenia-vivo otwiera nowe możliwości dzięki samodzielnie zaprojektowanemu układowi obrazowania V1

vivo otwiera nowe możliwości dzięki samodzielnie zaprojektowanemu układowi obrazowania V1

Firma vivo zaprezentowała swój nowy, samodzielnie zaprojektowany Imaging Chip V1 podczas konferencji prasowej, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Shenzhen w Chinach. W trakcie wydarzenia firma vivo przedstawiła układ obrazowania V1 i opowiedziała o swoich czterech długoterminowych kierunkach strategicznych.

 

„V1 to w pełni dostosowany do potrzeb klienta układ scalony przeznaczony do zastosowań związanych z obrazowaniem i wideo o najwyższej jakości wizualnej, będący kamieniem milowym w niezależnych pracach badawczo-rozwojowych i projektowaniu chipów. Zgodnie z projektem systemu obrazowania firmy vivo, układ V1 może lepiej spełniać potrzeby użytkowników dzięki optymalizacji możliwych zastosowań smartfonów, na przykład wyglądu interfejsu wizjera czy nagrywania wideo”, powiedział Hu Baishan, wiceprezes wykonawczy i dyrektor operacyjny vivo.

 

Nad układem obrazowania V1 pracowało przez 24 miesiące ponad 300 pracowników działu badań i rozwoju oraz ekspertów z laboratorium obrazowania vivo. Patrząc w przyszłość, strategia vivo w zakresie wprowadzania innowacyjnych technologii przetwarzania obrazu (IP) na poziomie chipów będzie się koncentrować wokół czterech kierunków rozwoju: systemu obrazu, systemu operacyjnego, wzornictwa przemysłowego i wydajności. Zdaniem Hu Baishan, vivo rozważy opracowywanie układów scalonych z partnerami tylko wtedy, gdy na rynku zabraknie dostaw, które odpowiadałyby potrzebom produktowym i technicznym vivo, przy jednoczesnym wzroście popytu na w pełni dostosowane układy scalone wpisujące się w długoterminowe kierunki rozwoju vivo. Na razie firma skoncentruje swoje wysiłki na symulowaniu znanych potrzeb konsumentów poprzez projektowanie IP i opracowywanie innowacyjnych algorytmów przetwarzania obrazu, bez angażowania się w produkcję chipów.

 

vivo V1 announcement, Mr Hu Baishan

 

„Oprócz podnoszenia walorów estetycznych i efektów obrazowania w produktach vivo, Imaging Chip V1 ma również na celu dostarczenie użytkownikom niezrównanych wrażeń i emocji za pomocą ekspresji wizualnej. Firma vivo jest mocno zaangażowana w długoterminowe inwestycje w cztery strategiczne obszary, aby stworzyć wiodące w branży technologie i innowacje, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników smartfonów klasy premium” – dodał Hu Baishan.

 

Już w 2019 roku vivo rozpoczęło łączenie innowacji w projektowaniu i zorientowanych na użytkownika ze zmieniającymi się wymaganiami konsumentów. Od tego czasu vivo rekrutuje talenty z całego świata, aby realizować swoją strategię rozwoju.

System przetwarzania obrazu jest częścią strategicznych obszarów firmy. Od ponad pięciu lat vivo intensywnie inwestuje w tę dziedzinę, wprowadzając przy tym wiele przełomowych w branży rozwiązań, takich jak technologia stabilizacji gimbalem i Selfie Spotlight. W grudniu 2020 roku firmy vivo i ZEISS ogłosiły długoterminowe partnerstwo strategiczne w zakresie innowacji w obrazowaniu mobilnym. Obie firmy łączy ambicja przewidywania i spełniania oczekiwań najbardziej wymagających konsumentów, a także chęć przekraczania granic mobilnego obrazowania poprzez wspólne badania i rozwój w vivo ZEISS Imaging Lab.

Partnerstwo vivo i ZEISS ma dwa wymiary, z których pierwszym jest linia produktów. Rezultaty wspólnych prac badawczo-rozwojowych i połączenia technologii obrazowania mobilnego ZEISS z wiodącą technologią smartfonów, algorytmami i możliwościami produkcyjnymi firmy vivo – takie jak styl portretowy Biotar – można poznać w serii X60 firmy vivo. Drugim wymiarem jest wspólna praca w zakresie kształtowania przyszłości mobilnego przetwarzania obrazu, poprzez rozwój profesjonalnych technologii fotograficznych i wideo na najwyższym poziomie.

 

vivo V1 Chip 02

 

W oparciu o dane uzyskane od konsumentów, vivo wdroży trzytorową strategię – skupiającą się na planowaniu produktów, projektowaniu technicznym i wstępnych badaniach technicznych – w celu zapewnienia równowagi pomiędzy produktami a technologią. Centralny Instytut Badawczy vivo będzie odpowiedzialny za planowanie nowych technologii, które będą ściśle powiązane z wymaganiami konsumentów, trendami w branży i scenariuszami użytkowania.

Celem vivo na najbliższe 10-20 lat jest tworzenie wspaniałych produktów opartych na wartościach projektowych, budowanie pomostu między użytkownikami a światem cyfrowym poprzez zapewnianie konsumentom coraz większej wygody funkcjonowania w cyfrowym i mobilnym świecie.Autor |2021-09-03T15:11:52+02:003 września 2021 15:11|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Telefony, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.