Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Sprzęt, Tablety-Technologia (zbyt) przyjazna dla seniorów i emerytów?

Technologia (zbyt) przyjazna dla seniorów i emerytów?

Ponad dwie piąte (43%) osób powyżej wieku 50 lat czuje się traktowana przez firmy technologiczne niczym dzieci. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez AVG Technologies – dostawcę rozwiązań antywirusowych dla 200 milionów aktywnych użytkowników.


AVG przeprowadziło ankietę wśród sześciu tysięcy osób w wieku ponad 50 lat, dotyczącą wiedzy oraz opinii o najnowszej technologii.

Co więcej, część z tych osób narzeka na fakt, iż firmy rozmawiają z nimi używając przesadnie prostego języka (39%) oraz traktują każdą starszą osobę w ten sam sposób (32%). Takie postępowanie nie jest niczym uzasadnione, jako że tylko 16% ankietowanych oceniło się na użytkowników początkujących, natomiast większość z nich (76%) uważa się za przeciętnych znawców technologii.

Badania dotyczące użytkowania urządzeń i aplikacji przez osoby w wieku 50+ przedstawiły również inne problemy związane z bezpieczeństwem i prywatnością w sieci:

  • 87% ankietowanych osób przyznało, że kilka razy mieli obawy co do swojego bezpieczeństwa i prywatności online
  • 66% seniorów martwi się o swoje dane i pliki
  • 44% z nich obawia się o prywatność informacji osobistych

źródło: AVG

KanAutor |2015-04-09T19:27:34+02:009 kwietnia 2015 19:27|Kategorie: Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Sprzęt, Tablety|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Adam 9 kwietnia 2015 w 18:08 - Odpowiedz

    Zbliżam się do 50tki, jestem aktywny, biegam w maratonach, mam nadzieję, że będę mógł pracować do 70-tki. Ostatnio na klatce schodowej zauważyłem ogloszenie, spoldzielnia mieszkaniowa zaprasza SENIORÓW w wieku od 50 lat !!! do klubu seniora ;)) A ja mam nadzieję ukończyć jeszcze maraton w czasie poniżej 3’15”, bo każdego roku wyniki mam coraz lepsze.

  2. wujot 10 kwietnia 2015 w 15:34 - Odpowiedz

    Senior po 50ce? Kto wymyśla te durne szufladki? Obecny senior – patrząc na długość życia – to człowiek w wieku 70 lat. 50-latek to wiek średni a nie żaden senior. A jeśli emeryt to mundurowy 😉

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.