Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek-Domena .eu coraz bardziej pożądana przez Europejczyków

Domena .eu coraz bardziej pożądana przez Europejczyków

Popularność domeny .eu wciąż rośnie. Najwięcej domen z rozszerzeniem eu. należy do Niemców oraz Holendrów. Ale również Polacy chętnie korzystają z europejskiej domeny.

Liczba domen z rozszerzeniem eu. szybko zbliża się do 4 mln. Jak wynika z danych instytucji Eurid aktualnie zarejestrowanych jest ich ponad 3,91 mln, a dynamika wzrostu w skali roku przekracza 5 procent. To całkiem przyzwoity rezultat, biorąc pod uwagę, że w przypadku skrótów funkcjonalnych .com, .net.org, .info, .biz, rejestrowanych na Starym Kontynencie, wskaźnik ten wynosi 4,4 proc. Najwięcej domen eu. zarejestrowano w Niemczech ( 1,12 mln), a następnie Holandii ( 0,50 mln) oraz we Francji (0,34 mln). Polska znajduje się w tym zestawieniu na piątej pozycji z liczbą 271 689 domen (stan na koniec lutego).

Obecnie rozszerzenie .eu jest jednym z trzech najpopularniejszych w naszym kraju, zaraz po .pl oraz .com.pl – mówi Michał Trziszka, CEO firmy Cal.pl.

W pogoni za czołówką

Domena .eu, odnotowuje stabilny wzrost, goniąc popularne domeny typu .com czy .net. Na koniec lutego prymat należał do .com (117 mln), a kolejne miejsca przypadły .de (15,8 mln) oraz .net ( 15,1 mln).

Wielu rodzimych użytkowników preferuje domeny krajowe bądź ogólne typu .com. W dużym stopniu wynika to ze świadomości internautów – domena europejska wciąż jest za mało znana. Ale warto ją promować, ponieważ ma przed sobą perspektywy rozwoju. Wszystkie państwa Unii Europejskiej zamieszkuje ponad 500 milionów obywateli, z których każdy jest potencjalnym klientem lub partnerem firmy. – mówi Michał Trziszka, CEO firmy Cal.pl.

Europejska domena. Czy warto?

Posiadanie adresu z rozszerzeniem .eu może przynieść wiele korzyści. Największą jest dotarcie do szerokiego grona potencjalnych partnerów i klientów z 27 państw Unii Europejskiej. Właściciele firm działających w Europie mogą dotrzeć do klientów za pomocą jednego adresu www. To szczególnie korzystne dla firm posiadających oddziały w kilku krajach. Również mniejsze firmy, działające lokalnie, mogą łatwo zwiększyć potencjał rozwoju działalności. Nierzadko zdarza się, że przedsiębiorstwa, które wcześniej nie planowały poszerzania zasięgu funkcjonowania, nawiązują współpracę z zagranicznymi kontrahentami. Gra jest warta świeczki, tym bardziej, że koszty rejestracji domeny .eu są niewielkie.

Teraz w specjalnej ofercie Cal.pl każdy może zarejestrować domenę .eu za jedyne 8,90 zł netto. Każda domena zarejestrowana lub przetransferowana do Cal.pl zawiera panel administracyjny, w którym można zmienić NameServery domeny w czasie rzeczywistym. Całość zawarta jest w panelu na stronie: www.centrumklienta.pl – dodaje Michał Trziszka

Zakładając działalność gospodarczą, warto przygotować się na nawiązanie nowych, zagranicznych znajomości, tym bardziej, że Internet, sieci społecznościowe otwierają przed biznesem nowe furtki. Niezwykle ważna jest nie tylko nazwa przedsiębiorstwa, czasami zaczerpnięta z języka angielskiego. Należy pomyśleć również o przetłumaczeniu treści ze strony www na tenże język obcy, no i europejskiej domenie. Wprawdzie Stary Kontynent w ostatnim czasie przeżywa trudniejsze chwile, niemniej przynależność do europejskiej wspólnoty nobilituje firmę.

źródło: Cal.pl

KanAutor |2015-03-25T10:27:19+02:0025 marca 2015 10:27|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.