Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia-Gigant Amazon wchodzi do Polski – kiedy możemy kupować?

Gigant Amazon wchodzi do Polski – kiedy możemy kupować?

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, Amazon oficjalnie rozpocznie swoją działalność w Polsce już w tym roku. Na polskim rynku amerykańskiego giganta w dostawach  będzie wspierała Poczta Polska.

Według informacji „Gazety Wyborczej” Amazon  prowadzi rozmowy z Pocztą Polską w sprwie współpracy w zakresie dostaw zamawianych na Amazonie produktów. Operator przeszedł już przez testy jakościowe Amazona i  jeżeli strony dojdą do porozumienia, to Poczta Polska będzie mogła stać głównym operatorem serwisu Amazon w Polsce i odpowiadać za dostarczanie przesyłek na terenie Polski i Ukrainy.

Amazon to amerykańska korporacja, która jest liderem w e-handlu na świecie. Do tej pory nie była oficjalnie obecna w Polsce, ale założyła już na terenie kraju kilka dużych centrów logistycznych. Wejście Amazona na polski rynek na pewno spowoduje duże zmiany w strukturze polskiego e-handlu.

 

 Jeff Bezos amazon kindle by

 

Założona w 1994 roku, Amazon pozostaje liderem na rynku i wpływa na zachowanie setek firm poziom poniżej. Twórcą tej firmy jest Joseph Bezos, który w 1995 roku zaczął od małego interesu handlowego. Otworzył on wtedy internetową platformę, gdzie sprzedawał książki i komiksy.

 

Źródło:


Autor |2020-08-03T21:26:39+02:0018 lutego 2020 19:51|Kategorie: e-Handel, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Rozrywka, Rynek, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. morpheus 20 lutego 2020 w 08:30 - Odpowiedz

    Poczta? Już gorzej chyba wybrać nie mogli.

  2. Ewa 15 września 2020 w 10:54 - Odpowiedz

    Chyba Amazon został zmuszony do współpracy z Pocztą Polską. Sami by go dobrowolnie nie wybrali. Najgorszy operator w Polsce.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.