Jesteś tutaj:-, Rynek-IBM Polska na targach CeBIT2013

IBM Polska na targach CeBIT2013

Podczas targów CeBIT2013 IBM Polska zaprezentuje warsztat z zakresu modelu Inteligentnego Miasta dla Gdańska, rozwiązanie oparte na publicznej chmurze dla Onet oraz analizę nastrojów w mediach społecznościowych opracowaną przez Laboratorium Oprogramowania IBM. Wszystkie one odzwierciedlają główne składniki globalnej strategii IBM – agendę Mądrzejszego Świata, cloud computing, oraz analitykę biznesową.

Polska jest krajem partnerskim CeBIT2013. Targi CeBIT2013 odbędą się w dniach 5-9 marca 2013.

Inteligentne Miasto Gdańsk

Zespół ekspertów IBM wspólnie z Urzędem Miejskim w Gdańsku pracował nad rekomendacjami rozwiązań, które przyczynią się do udanego rozwoju Gdańska, poprawy jakości usług komunalnych oraz zwiększenia zaangażowania społecznego mieszkańców. Podczas warsztatów, konsultanci firmy IBM zagłębili się w sprawy miasta i metropolii, badając problemy społeczne, kulturalne i infrastrukturalne. Głównym założeniem tego projektu było sprawdzenie, w jaki sposób model Inteligentnego Miasta opracowany przez IBM może pomóc w rozwoju Gdańska w celu stania się miastem z intermodalnym systemem transportu, miastem promującym talenty
i zachęcającym mieszkańców do większego angażowania się w projekty społeczne i kulturalne.

Publiczna chmura obliczeniowa dla Onet

IBM opracował publiczną chmurę obliczeniową dla Onet Technologie, departamentu wchodzącego w skład Grupy Onet, jednej z najbardziej popularnych spółek medialnych w Polsce. Chmura Onet, oparta na komponentach i rozwiązaniach IBM, to usługa dla średnich i dużych firm, które chciałyby obniżyć koszty i zwiększyć skuteczność procesów IT. Rozwiązanie będzie dostępne dla klientów Onet w marcu 2013 roku. Założona w 1996 r., Grupa Onet to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm medialnych w Polsce. Należy do niej szereg wiodących polskich przedsięwzięć internetowych, m.in. Onet – największe medium online, serwis randkowy Sympatia.pl, platforma blogowa Blog.pl, lokalizator Zumi.pl, serwis biznesowy Biznes.pl czy serwis video VOD.pl.

Wszystkie serwisy prowadzone przez Grupę Onet odwiedza miesięcznie prawie 13 milionów użytkowników, tj. blisko 67 procent wszystkich osób korzystających z internetu w Polsce. Onet Technologie realizuje przede wszystkim potrzeby portalu Onet, ale dostarcza również rozwiązania IT dla kilkunastu innych dużych przedsiębiorstw. Onet ma ponad szesnastoletnie doświadczenie w zarządzaniu infrastrukturą IT oraz posiada dwa centra zarządzania danymi w południowej i wschodniej Polsce.

Analiza mediów społecznościowych pod kątem wydźwięku komentarzy uczestników CeBIT2013

Z okazji CeBIT2013, Polskie Laboratorium Oprogramowania IBM przeprowadzi analizę komentarzy w mediach społecznościowych, głównie w serwisach mikro-blogowych w celu zbadania nastrojów dotyczące trendów technologicznych i samego wydarzenia. Analiza wykonana będzie z wykorzystaniem systemu analitycznego IBM PureData System for Analytics.

Analiza dotyczyć będzie opinii uczestników CeBIT na temat trendów w branży IT takich jak cloud computing, analityka, social business, rozwiązania mobilne, shareconomy (główny temat CeBIT2013), Inteligentny Handel (Smarter Commerce) i Mądrzejszego Świata (Smarter Planet).

Analiza obejmie pozytywne/negatywne opinie na przestrzeni czasu, jak opinie na temat technologii różnią się w zależności od języka/kraju oraz komentarze na temat Polski, jako kraju partnerskiego.

źródło: IBM Polska

KanAutor |2013-03-04T18:23:51+01:004 marca 2013 18:23|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.