Jesteś tutaj:-, Rynek-Datera: Inspirująca Firma

Datera: Inspirująca Firma

Datera, trójmiejska firma projektująca i wdrażająca zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne i informatyczne, zwyciężyła w ogólnopolskim finale konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju – 2012”. Spółka otrzymała tytuł „Inspirująca Firma”.

Tytuł „Inspirująca Firma”, w kategorii małych firm, kapituła konkursu przyznała Daterze za wdrożenie metodologii oraz programów w chmurze, usprawniających realizację procesów wytwarzania, utrzymywania, dokumentowania oprogramowania. Narzędzia te umożliwiają sprawne planowanie, wyznaczanie priorytetów, podział zadań i kontrolę ich wykonania.

Dzięki temu wdrożeniu zwiększyła się przede wszystkim jakość wytwarzanego oprogramowania oraz komfort pracowników firmy, głównie działu technicznego, a to niezwykle ważne, bo w naszej firmie codziennie powstają dziesiątki linii kodów zarówno dla nowych, jak i dla już istniejących, ale stale rozwijanych produktów. System usprawnia też współpracę z klientami, co pozwoli nam – między innymi dzięki udoskonaleniu komunikacji z nimi – jeszcze skuteczniej konkurować z największymi producentami rozwiązań teleinformatycznych na świecie – mówi Marek Matulewicz, prezes zarządu Datera.

O starcie Datery w ogólnopolskim finale konkursu zdecydowało zwycięstwo w etapie regionalnym. W finale spółka zmierzyła się z laureatami z innych regionów.

W poprzedniej regionalnej edycji konkursu Datera zwyciężyła jako mała firma w dwóch kategoriach: Wizjoner IT i Dynamicznie rozwijająca się firma.

Organizatorem konkursu „Krajowi Liderzy Innowacyjności i Rozwoju” od pięciu lat jest Fundacja Innowacji i Rozwoju. Zapraszając do udziału w konkursie firmy różnej wielkości, gminy oraz instytucje i stowarzyszenia, fundacja stawia sobie za cel promocję przedsięwzięć o innowacyjnym charakterze i upowszechnianie idei innowacyjności i rozwoju w społeczeństwie i gospodarce. Uroczyste ogłoszenie wyników regionalnej edycji konkursu, połączone z seminarium „Innowacje bliżej nas”, odbyło się 27 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

źródło: DATERA

KanAutor |2013-01-25T12:48:18+02:0025 stycznia 2013 12:48|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.