Jesteś tutaj:-, Rynek-Telefonia satelitarna drugiej generacji Globalstar w TS2

Telefonia satelitarna drugiej generacji Globalstar w TS2

Globalstar Europe Satellite Services, spółka zależna należąca w całości do Globalstar ogłosiła podpisanie umowy dystrybucyjnej z firmą TS2 Technologie Satelitarne z Warszawy, liderem w branży telekomunikacji satelitarnej w Polsce. TS2 zyskuje status krajowego dystrybutora mobilnych usług satelitarnych i dwukierunkowej transmisji danych Globalstar dla odbiorców w sektorze obronności i rządowym oraz dla klientów instytucjonalnych i prywatnych na obszarze Polski.

Sprzedaż produktów będzie prowadzona za pośrednictwem sieci partnerów TS2.

W dniu 28 grudnia 2011 r. rakieta Sojuz 2.1a/Fregat wyniosła na orbitę sześć satelitów Globalstar. Była to trzecia udana próba umieszczenia na orbicie nowego systemu drugiej generacji. Konstelacja satelitów drugiej generacji Globalstar będzie obsługiwać produkty i usługi jednokierunkowej oraz dwukierunkowej transmisji danych, w tym również serii produktów SPOT dla klientów detalicznych. Nowa technologia będzie pracować przez okres co najmniej 15 lat, dwa razy dłużej niż satelity Globstar pierwszej generacji.

Dzięki rozpoczęciu dystrybucji produktów Globalstar nasi klienci zyskają dostęp do kompletnej oferty globalnych usług mobilnej transmisji satelitarnej. Bardzo cieszymy się z możliwości, które otwiera przed nami współpraca z firmą Globstar. Wraz z zakończeniem operacji rozmieszczania konstelacji nowych satelitów drugiej generacji w przyszłym roku, nasza oferta tanich telefonów satelitarnych zostanie rozszerzona o nowoczesne technologie transmisji danych Globalstar,” – wyjaśnia Marcin Frąckiewicz, właściciel i dyrektor zarządzający TS2.

źródło: TS2

KanAutor |2012-01-04T11:21:42+02:004 stycznia 2012 11:21|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

  1. LesH 4 stycznia 2012 w 11:01 - Odpowiedz

    Telefonia satelitarna ma poza prawdziwie globalnym zasięgiem także inne zalety, m.in. brak potrzeby roamingu międzynarodowego, ponieważ z dowolnej części globu obsługuje połączenie jeden i ten sam operator. Poza tym trudniej o sabotaż zakłócenia transmisji między naziemnymi terminalkami a orbitującymi stacjami przekaźnikowymi.

  2. LesH 4 stycznia 2012 w 11:04 - Odpowiedz

    Słabym punktem dotychczasowych usług telefonii satelitarnej była znikomość lub brak transmisji danych, ale to się zmienia, jak widać po obecnej ofercie Globstar-a. Swoją drogą status firmy TS2 jako „krajowego dystrybutora mobilnych usług satelitarnych i dwukierunkowej transmisji danych Globalstar dla odbiorców w sektorze obronności i rządowym oraz dla klientów instytucjonalnych i prywatnych na obszarze Polski” zapewni warszawskiej firmie ważnych klientów i dodatkową stabilność finansową.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.