Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Płatności, Sprzęt, Taryfy komórkowe-HCE w ING Banku Śląskm, czyli Mastercard w telefonie

HCE w ING Banku Śląskm, czyli Mastercard w telefonie

ING Bank Śląski, we współpracy z Mastercard, 14 marca uruchamia w aplikacji Moje ING mobile usługę „Mastercard w telefonie”, umożliwiającą zbliżeniowe płatności telefonem. Usługa będzie dostępna dzięki wdrożeniu przez bank rozwiązania Mastercard Digital Enablement Service (MDES), które realizuje innowacyjną technologię tokenizacji kart płatniczych.


Zbliżeniowe płacenie telefonem jest szybkie i proste, podobnie jak płatności kartą bezstykową – wystarczy przyłożyć telefon z wybudzonym ekranem do terminala płatniczego. W przypadku kwoty powyżej 50 zł dodatkowo na terminalu należy wpisać kod PIN karty. Klienci ING, którzy uruchomią „Mastercard w telefonie” będą mogli z niej korzystać we wszystkich sklepach i punktach usługowych, które posiadają terminale z funkcją zbliżeniową – takich urządzeń jest już 465 tys. w Polsce (ok. 90% wszystkich terminali) i ponad 6 mln na całym świecie.

Aktywacja usługi „Mastercard w telefonie” jest prosta i odbywa się w aplikacji Moje ING mobile. Wirtualna karta płatnicza Mastercard zostaje przypisana do danego telefonu. Aby korzystać z tego rodzaju płatności, telefon z zainstalowaną aplikacją bankowości mobilnej ING Banku Śląskiego musi posiadać system operacyjny Android w wersji 4.4 lub wyższej i mieć aktywną antenę NFC. W trakcie dokonywania płatności nie jest natomiast wymagane połączenie z internetem. Usługa działa też bez względu na to, z usług jakiego operatora komórkowego korzysta użytkownik i jaki rodzaj karty SIM znajduje się w jego telefonie.

Płatności zbliżeniowe telefonem powoli stają się naturalnym elementem naszego życia. To wygodna i bezpieczna alternatywa dla płatności kartą. Telefon mamy zawsze przy sobie, Klienci mogą w każdej chwili, nawet stojąc w kolejce do kasy, aktywować usługę Mastercard w telefonie w aplikacji Moje ING mobile – a następnie wygodnie zapłacić za zakupy. Płatność przebiega w taki sam sposób, jak kartą zbliżeniową” – powiedziała Barbara Borgieł-Cury, dyrektor odpowiadająca za bankowość codzienną.

Cieszymy się, że szeroka rzesza klientów ING Banku Śląskiego otrzymała dostęp do coraz popularniejszych zbliżeniowych płatności telefonem. Bezprecedensowa popularność w Polsce transakcji zbliżeniowych, która stawia nasz kraj w gronie 3 światowych liderów, sprawia, że można spodziewać się dynamicznego wzrostu korzystania z płatności mobilnych. Obie formy płatności wykorzystują bowiem tę samą technologię zbliżeniową, którą Polacy zdążyli już polubić i którą traktują już jak codzienność” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

Bezpieczeństwo zbliżeniowych płatności mobilnych klientom ING Banku Śląskiego gwarantuje technologia tokenizacji, którą realizuje usługa Mastercard Digital Enablement Service (MDES). Przygotowując smartfon do realizacji płatności, sieć Mastercard generuje cyfrowy „token”, czyli numer, który pozwala na powiązanie urządzenia z kartą płatniczą. Jest on przechowywany w bezpieczny sposób w chmurze obliczeniowej. Token jest też unikalny dla danego urządzenia, więc za jego pomocą nie można dokonać transakcji innym urządzeniem, a w wypadku kradzieży czy zgubienia telefonu wystarczy zablokować token przypisany do urządzenia, bez konieczności zastrzegania oryginalnej karty płatniczej.

Z badań Mastercard wynika, że polscy konsumenci są otwarci na nowe formy płatności, takie jak płatności mobilne, ponieważ te pozwalają im zaoszczędzić czas, jednocześnie zapewniając wygodę i bezpieczeństwo. Już 8% polskich internautów deklaruje, że miało okazję wypróbować płatności mobilnych, a ¾ z nich chce nadal z nich korzystać. Co drugi badany, gdyby miał zrezygnować z kart i gotówki na rzecz e-płatności, zdecydowałby się na płatność telefonem komórkowym.

źródło: Mastercard

KanAutor |2017-03-13T14:57:33+02:0013 marca 2017 14:57|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Płatności, Sprzęt, Taryfy komórkowe|Tagi: , , , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. wiedzma 13 marca 2017 w 15:18 - Odpowiedz

  Wspaniała informacja. Mam konto w ING i właśnie zastanawiam się nad przeniesieniem tam swojej księgowości [url]https://www.ingksiegowosc.pl/o-usludze[/url] . I tu mamy do czynienia z nowinkami. Elektroniczne archiwum w chmurze. Aplikacja do wystawiania faktur i kontroli dokumentów firmy. Łatwe przesyłanie dokumentów do biura księgowego przy pomocy MMS-sów. Do tego księgowi z tytułem biegłego rewidenta i pełna obsługa kadrowo-płacowa. Wszystko to w jednym miejscu razem z bezpłatnym kontem firmowym.

  • thx 13 marca 2017 w 15:58 - Odpowiedz

   Wspaniała reklama…

  • Jazonet 15 marca 2017 w 11:03 - Odpowiedz

   Podaj jeszcze tabelę opłat i prowizji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.