Opera 12 beta wydana: jest Wahoo

Opera Software udostępniła dzisiaj wersję beta Opery 12 o nazwie kodowej „Wahoo”, będącej najnowszym wcieleniem przeglądarki desktopowej spod znaku Opery. Opera 12 jest sprytniejsza i szybsza niż jej poprzedniczki i wprowadza nowe funkcję, które użytkownicy i deweloperzy mogą wypróbować przed finalnym wydaniem.

Motywy

Motywy umożliwiają w łatwy sposób zmianę wyglądu Opery, w zależności od gustu lub nastroju. Motywy są też proste do zrobienia.

Odseparowane wtyczki

Wtyczki to najczęstsza przyczyna niestabilności przeglądarki, dlatego producent zapewnił im osobne procesy. Teraz, kiedy jakaś wtyczka zawodzi, Opera pozostaje stabilna.

Szybkość

Udało się nam zwiększyć szybkość dzięki udoskonaleniu kodu SSL i sprytniejszemu wczytywaniu kart, co zapewnia szybsze otwieranie i zamykanie przeglądarki.

Natywne strony w przeglądarce

A gdyby tak strony internetowe automatycznie dostosowywały się do rozmiaru monitora i wyglądały jak strony książki? Co, jeśli trzeba by do tego zaledwie parę linijek kodu CSS? Projekt początkowo nazwany był Opera Reader, ale torując mu drogę do standardu, nazwaliśmy go CSS3 Generated Content for Paged Media. Możemy wypróbować tę funkcję w Operze 12.

Wsparcie dla kamery

Opera 12 daje deweloperom parę nowych trików możliwych do osiągnięcia dzięki wsparciu getUserMedia, czyli API umożliwiającemu aplikacjom webowym użycie sprzętu, np. wbudowanej kamery internetowej.

Nowy wymiar bezpieczeństwa

Opera udoskonaliła swój innowacyjny system oznaczenia bezpieczeństwa, by łatwiej było zrozumieć poziom bezpieczeństwa i politykę prywatności odwiedzanej strony. Można łatwo dowiedzieć się, czy strona wykorzystuje lokalne informacje o użytkowniku, albo, czy chce włączyć jego internetową kamerę.

Rozszerzone rozszerzenia

Platforma rozszerzeń staje się jeszcze bardziej wydajna dzięki wprowadzeniu API Windows and Tabs, umożliwiających rozszerzeniom kontrolę okien i kart w przeglądarce.

Parę innych fajnych funkcji:

 • 64-bitowa wersja dla Maka i Windowsa
 • Wsparcie dla znacznika „Do Not Track”
 • Animacje i tranzycie CSS3
 • Drag and Drop (HTML5)
 • Wsparcie dla CORS (Cross-Origin Resource Sharing)
 • Przyspieszenie sprzętowe i WebGL

Ju-hu! Po miesiącach ciężkiej pracy, zbliżamy się do finiszu prac nad Operą 12 – powiedział Haakon Wium Lie, dyrektor technologiczny w Opera Software. – Jest w niej tyle nowych rzeczy do wypróbowania. Koncept otwierania stron w postaci książkowej zmieni sposób, w jaki przeglądarka radzi sobie z treściami, a wsparcie dla kamery pokazuje, jak aplikacje webowe mogą konkurować z natywnymi aplikacjami. Z wieloma nowymi funkcjami, szczególnie dla deweloperów, Opera 12 jest niezwykłą platformą do tworzenia. Jesteśmy podekscytowani, udostępniając ją i wyczekując, jak ta platforma zostanie wykorzystana.

źródło: Opera Software

Kan

Autor |2012-04-26T08:39:05+02:0026 kwietnia 2012 08:39|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. greg 26 kwietnia 2012 w 07:01 - Odpowiedz

  jeśli będzie otwierać się równie wolno co wersje poprzednie to nie wróże sukcesów…

  • parlando 26 kwietnia 2012 w 08:51 - Odpowiedz

   Marna prowokacja. Prosty test: uruchamiam najpierw firefoxa, później operę. Opera zawsze się uruchomi i załaduje stronę startową jako pierwsza.

  • Eucharyst Zapostny 26 kwietnia 2012 w 10:35 - Odpowiedz

   Nie zawsze. O ile prędzej sesja przeglądarki nie zawiesi się w pamięci. Opera lubi się dosyć często nie wyładować z pamięci po jej zamknięciu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile