Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Telewizja-Ściągnąłeś film Wkręceni? Spodziewaj się policji i utraty komputera

Ściągnąłeś film Wkręceni? Spodziewaj się policji i utraty komputera

Wchodzą do mieszkań, przeszukują i rekwirują komputery. Od czterech miesięcy policjanci i prokuratorzy sprawdzają kto nielegalnie rozpowszechniał polską komedię „Wkręceni” z 2013 r. Akcja prowadzona jest na ogromną skalę, dotyczy 70 tysięcy osób.

Zgodnie z polskim prawem oglądanie filmów online, a nawet ściąganie plików nie jest karalne. Problem w tym, że razem z filmem internauci ściągali oprogramowanie, które dalej, często bez ich wiedzy, nielegalnie udostępniało film w sieci. I tak komedia stała się dramatem.

Oczywiście przestępstwa popełnione umyślnie są zagrożone większą karą, natomiast nieumyślnie, odpowiednio może być zastosowana kara grzywny lub ograniczenia wolności, lub pozbawienia wolności do roku – informuje radca prawny Joanna Łabędzka.

Spać spokojnie nie może więc nikt, kto postanowił film obejrzeć. W całej Polsce sprawa dotyczy 70 tys. osób. Teraz sprzęt badają biegli, ale patrząc na rozmach śledztwa, komputery wrócą do właścicieli nie wcześniej niż za kilka lat.

źródło: TVP

KanAutor |2016-10-25T15:44:03+02:0025 października 2016 15:44|Kategorie: Bezpieczeństwo, Newsy, Rynek, Telewizja|Tagi: , , , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. mac 25 października 2016 w 13:50 - Odpowiedz

  Hehe, co za perfidia. Film nie przyniosl oczekiwanych zyskow to strasznie piratow zaczeli scigac w nadziei na zwiekszenie przychodow z produkcji …

 2. Adam 25 października 2016 w 15:16 - Odpowiedz

  najpierw 40 potem 70 ludzie to ILE W KOŃCU ? na ślepo szukają czy co?

 3. Blom 25 października 2016 w 15:19 - Odpowiedz

  Ten film jest tak żenujący, tak poniżej poziomu i o tak suchym humorze, że nie powinni za niego karać. Gdyby ludzie wiedzieli jakie to dno i wodorosty to ani by nie udostępniali, ani by nie pobierali. Szkoda internetu na takie g.

 4. POzdro 25 października 2016 w 16:05 - Odpowiedz

  hmmm dużo hałasu na prawie każdym portalu branżowym, a czy ktoś już może się pochwalić, że zabrali mu komputer?
  Skąd pewność sądów, że dany nr IP był akurat danego klienta, może akurat dostawcy internetu na chybił trafił wydają użytkowników organom ścigania?
  To że na danym IP ktoś korzystał z torrentów, nie oznacza, że to był dany komputer, jak ktoś ma kilka komputerów w domu, to zabiorą wszystkie? Jakim prawem?
  Jest jeszcze sporo kruczków … ale zostawię już dla siebie 😛
  REASUMUJĄC WSZYSTKO zapamiętajcie — „adres IP nie jest dowodem naruszenia prawa”
  Btw. jak ktoś ma trochę oleju w głowie to poszuka programów typu „shredder files”, nawet popularny CCleaner ma w sobie funkcje „wymazywanie dysku” … włączcie sobie na noc, wystarczy 3-przebiegowa opcja DOD 5220.22-M i już możecie panów policjantów przywitać środkowym palcem 😉

 5. mirek 25 października 2016 w 18:27 - Odpowiedz

  kur… niech się wezmą za prawdziwych bandytów. Najłatwiej jest zabrać sprzęt i się wykazać wynikami. Ciekaw jestem ilu policjantów w Polsce korzysta z torrentów?

 6. Pukpuk 26 października 2016 w 20:53 - Odpowiedz

  Ściagnałem skarpetki jak myślicie przyjda zabrać mi kapcie?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.