Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Top7-WiFi szybsze niż kabel sieciowy

WiFi szybsze niż kabel sieciowy

Archer TX3000E to karta sieciowa ze złączem PCI-E przeznaczona do komputerów stacjonarnych. Urządzenie pracuje w standardzie 802.11ax (WiFi 6) i oferuje do 2976 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 2402Mb/s w paśmie 5GHz oraz do 574Mb/s w paśmie 2.4GHz. Karta jest wstecznie kompatybilna ze starszymi standardami WiFi, wyposażono ją również w moduł Bluetooth 5.0.

W najnowszej karcie sieciowej TP-Link zastosowano szereg technologii wynikających ze standardu WiFi 6, które znacząco wpływają na poprawę prędkości i ogólnej wydajności sieci. Dzięki zastosowaniu modulacji 1024-QAM oraz kanału o szerokości 160 MHz urządzenie, w połączeniu z routerem lub punktem dostępowym pracującym w standardzie AX, pozwala na uzyskanie bezprzewodowo prędkości transmisji przekraczających możliwości kablowego standardu Gigabit Ethernet. Z kolei zastosowanie technologii OFDMA w połączeniu z MU-MIMO pozwala na znaczącą redukcję lagów i opóźnień w transmisji bezprzewodowej.

 

Archer TX3000E

Za zasięg Archera TX3000E odpowiadają dwie wielokierunkowe anteny o wysokim zysku. W zestawie
z kartą znajduje się przedłużacz i podstawka magnetyczna umożliwiająca dogodne umieszczenie anten,
w przypadku gdy komputer jest schowany pod biurkiem. Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada najnowszy standard szyfrowania WPA3.

Dużym atutem nowej karty TP-Link jest zastosowanie modułu Bluetooth 5.0. Dzięki niemu, karta umożliwia podłączenie do komputera dowolnej liczby akcesoriów bezprzewodowych takich jak myszka, klawiatura, słuchawki, głośniki czy pady do gier. Bluetooth 5.0 to najnowsza wersja tego standardu, oferująca dwukrotnie wyższe prędkości i kilkukrotnie większy zasięg niż poprzedni standard Bluetooth 4.2.

Archer TX3000E 2

TP-Link położył duży nacisk na dopracowanie konstrukcji Archera TX3000E. Zastosowanie radiatorów gwarantuje, że urządzenie nie będzie przegrzewało się nawet podczas intensywnej pracy. Natomiast  pozłacane złącza mają na celu zapobieganie oksydacji. Oprócz standardowego uchwytu do produktu dołączany jest także uchwyt low-profile, przeznaczony dla komputerów z obudową mini tower.

Karta sieciowa TP-Link Archer TX3000E jest już dostępna w sprzedaży w cenie ok. 350 zł. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją. Więcej informacji na temat Archera TX3000E dostępnych jest na stronie internetowej tp-link.com

 Autor |2019-12-03T12:26:51+01:003 grudnia 2019 12:26|Kategorie: 5G, Inne, Internet, Newsy, Top7|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. xxx 4 grudnia 2019 w 08:20 - Odpowiedz

    pewnie ale w warunkach laboratoryjnych a jak przyjdzie co do czego w biurze lub domu to sie okaże że tam są ściany i juz nie jest tak kolorowo

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.