Jesteś tutaj:-, Inne, Lenovo, Oprogramowanie, Pozostałe, Produkty z Chin, Sprzęt, Top7-Superfish Adware będzie kosztować Lenovo 7.3 mln Dolarów kary

Superfish Adware będzie kosztować Lenovo 7.3 mln Dolarów kary

Superfish Adware będzie kosztować Lenovo 7,3 mln Dolarów. Oprogramowanie osłabiało mechanizmy bezpieczeństwa użytkownika i umożliwia ataki typu „man-in-the-middle”.  Było ono instalowane w nowych notebookach Lenovo.

Trzy lata temu producent sprzętu komputerowego Lenovo instalował na swoich komputerach oprogramowanie Adware, która ograniczało i obchodziło zabezpieczenia komputerów użytkowników. Miało ono luki, które umożliwiały hakerom kradzież danych posiadaczy komputerów. Teraz firma Lenovo musi zapłacić 7,3 mln Dolarów uczestnikom pozwu zbiorowego, ponieważ naraziła ich prywatność. Według szacunków, 750.000 laptopów producenta narażonych było na tego typu ataki.

„Chociaż Lenovo nie zgadza się z zarzutami, jesteśmy zadowoleni, że możemy zamknąć sprawę po 2,5 roku. Obecnie nie wiemy o żadnych incydentach, w których strona trzecia wykorzystała słabe punkty i uzyskała dostęp do komunikacji użytkowników”, powiedział przedstawiciel Lenovo w wydanym oświadczeniu w tej sprawie.

 

Reklamą Superfish Adware będzie kosztowała kompanii Lenovo 7,3 mln dolarów 1

 

To już nie pierwszy raz

Z podobnych powodów już w 2017 roku firma musiała zapłacić grzywnę w wysokości 3,5 mln Dolarów. Chińska firma nie jest jedynym koncernem, który instalował podejrzane oprogramowanie u klientów. Także amerykański Dell miał bardzo podobny problem. Dell przeprosił za ten incydent, a następnie wydał aktualizację oprogramowania Dell Foundation Services, które usuwa wykryte luki.Autor |2018-11-30T11:08:17+01:0030 listopada 2018 11:08|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Lenovo, Oprogramowanie, Pozostałe, Produkty z Chin, Sprzęt, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.