Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Muzyka, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka-Firma Spotify doda do aplikacji możliwość automatycznej transkrypcji podcastów i spisów treści

Firma Spotify doda do aplikacji możliwość automatycznej transkrypcji podcastów i spisów treści

W przyszłości autorzy będą mogli dodawać pliki multimedialne do transkrypcji.

Funkcja automatycznej transkrypcji będzie dostępna dla „dużej liczby autorów w nadchodzących tygodniach”, poinformowała firma.

Słuchacze będą mogli otworzyć transkrypcję podcastu, przewijając odtwarzacz w dół i wybierając opcję „Czytaj”. Transkrypcja otworzy się w miejscu, w którym użytkownik przerwał odtwarzanie i będzie przewijana w tym samym czasie, co dźwięk.

W przyszłości Spotify umożliwi dodawanie do transkrypcji podcastów plików multimedialnych – takich jak obrazy, do których odwołuje się autor.

Oprócz transkrypcji, podcasty mają teraz spisy treści. Autorzy mogą dodawać kody czasowe z krótkimi opisami do swoich programów, a słuchacze mogą się po nich swobodnie poruszać.

Wcześniej Spotify rozpoczęło testowanie funkcji, która automatycznie tłumaczy podcasty na różne języki. Jest ona oparta na systemie rozpoznawania głosu Whisper firmy OpenAI i pozwala na zachowanie głosu autora.

 

Zdjęcie główne: newsroom.spotify.com

 

Autor |2023-09-29T16:28:32+02:0029 września 2023 17:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Muzyka, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.