Jesteś tutaj:---Test usługi eFON MOBILE
Test usługi eFON MOBILE2005-08-16T07:19:42+02:00

Start Forum Operatorzy Operatorzy komórkowi Test usługi eFON MOBILE

Viewing 14 reply threads
 • Author
  Posts
  • Kan
   Keymaster
   Liczba postów: 31072

   Usługa eFON MOBILE uruchomiona 15-go lipca tego roku powstała jako uzupełnienie rozwijającej się usługi taniej telefonii internetowej eFON SIECI T2. Usługa skierowana jest głównie do użytkowników telefonów komórkowych.

   Pełna treść artykułu dostępna tutaj:

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140077

   Od dawna korzystam z podobnego rozwiązania u innego operatora VOIP.Jestem zadowolony i z jakości i z ceny.

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140077

   A jaki to inny operator ? I jak rozwiązali sprawę prezentacji numeru ? Jak przez nich dzwonisz to jakim numerem się prezentujesz ?

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140077

   http://www.voiceline.pl – to jest dostępne tu od samego początku. Na allegro mozna nabyć karty 🙂

  • KaMiLo
   Member
   Liczba postów: 2

   Ciekawa usługa.

   Pierwszy raz o tym czytam.

   Czy to oznacza że jak 2osoby uaktywnią sobie konto eFON to mogą z komórek do siebie dzwonić i rozmawiać za free?

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140077

   Błąd w opisie popełniła Pan Andrzej Kisiała

   "Ręczne wpisywanie numerów docelowych bez korzystania z udogodnień, jakie przygotował operator w usłudze generowało średnio ok. 37 s. za, które należy zapłacić z własnej taryfy posiadanej u operatora GSM, po uproszczeniu czas ten udało mi się skrócić nawet do kilkunastu sekund, co oznacza ulgę dla kieszeni."

   To nic nie da. Tym, którzy chcą dzwonić w ten sposób od razu mówię że opłata jest ciągnięta z dwóch kanałów. Po pierwsze cały czas płacimi opowi GSM za połączenia z numerem dostępowym i dodatkowo sieci T2 za połączenia od nr dostępowego dalej. Połączenia takie mają sens jak dzwonimy np do USA ale już do polski tracą sens. Sens jest wtedy jeżeli duzo rozmawiamy i mamy np Taryfe NIDF i tam jeden darmowy nr właśnie ten dostępowy. Wtedy tak można zejść z kosztami na stacjonarne. Ale i tak bez sensu bo darmowy numer konsumuje minuty z abonamentu. Tak więc i tak źle i tak nie dobrze. Super dla osób dzwoniących dużo za granicę i to wybranych krajów. Przetestowałem na starej noki 3210 ja pogłos słyszałem (siebie) natomiast mój rozmówca słyszał mnie dobrze. Pozdrawiam

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140077

   Jednak nie odbiega to zbytnio od prawdy im krotszy będzie "martwy" moment nawiązywania połaczenia z numerem dostępowym tym taniej wyniesie koszt całego połączenia. Co nie zmienia faktu, że usługa jest dla długo gadających i może być korzystna w powiązaniu z dodatkowymi ofertami gsm-owymi. Zresztą jest to napisane i sam zapodałeś przykład Taryfy NIDF i jednego darmowego numeru. Z drugiej strony jest to propozycja, która nie jest przymusem ale możliwościa dodattkowego wyboru i można lub nie z niej skorzystać. Moim zdaniem warto wiedzieć, że jest taka oferta.

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140077

   *Ben*

   Ja chciałem powiedzieć "jaki martwy" Płacisz cały czas" Czyli powiedzmy że masz sami swoi i 24 grosze no prosze. i chcesz rozmawiać taniej na stacjonarne za 11 gr. jeżeli wdzwonisz się w ten numer to przez cały czas trwania połączenia powiedzmy 10 minut płacisz operatorowi ss 10*0,24zł=2,4zł + 10*0,11zł=1,1zł.

   Czyli rozmowa kosztuje cie na stacjonarke Łącznie 3,5 zł. W taki sposób to działa.

   Jest to super sprawa jak dzwonisz zagranice. Wtedy naprawde jest tanio i dzwonisz z komórki.

   A jeżeli ktoś rozmawia dużo na stacjonarki w polsce to owszem ale wtedy Taryfa NIDF 25 i możesz dzwonić po 11 gr do wszystkich przy założeniu że weźmiesz właśnie numer dostępowy jako darmowy numer. Ale można powiedzieć że wtedy płacisz 24 zł abonamentu za takie rozwiązanie. Podsumowywując:

   Na rynek lokalny nie opłaca się dzwonić. Super jeżeli chodzi o zagranice. Ze stanami gadasz jak lokalnie i płacisz grosze i to z komórki.

   Pozdrawiam

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140077

   Oczywiście, nie mówię o opłacie, że to „martwy&quot” czas, ale o czasie, w którym czekasz na połączeniez numerem docelowym im krótszy będzie tym mniej za niego zapłacisz. Po prostu będziesz płacił za rozmowę, a nie za oczekiwanie na połączenie i to jest zgodne z opisem. skracając ten czas płacisz za faktycznie przeprowadzoną rozmowę. Chociażby tylko dla połączeń za granicę warto wiedzieć, że taka usługa jest. Test zawsze wywołuje różne kontrowersje, każdy może mieć swoje zdanie o jego treści i oto chyba chodzi. Tak naprawdę to dyskusja na temat każdego testu, a tym bardziej o takiej usłudze, o której jednak wie niestety niewielka ilość userow powoduje, to że dany operator może zapoznać się z opinią nie tylko piszącego, ale i czytających go i poprawic ofertę. Jak sam piszesz /super jeżeli chodzi o zagranice./ Może T2 czytając toczące się tutaj dyskusje wprowadzi cos jeszcze ciekawszego do tej usługi. Może konkurencja widząc zainteresowanie postanowi bardziej wkroczyć na ten rynek, może ten test na tym serwisie, to śnieżna kula, która wywoła lawinę, jak powiedzmy pierwsze oferty VOiP, ktorych już dziś nie sposób policzyć.

   Pozdrawiam

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140077

   No już Tlenofon wprowadził nr dostępowe, więc jest ok! A w Tlenofonie jest jeden plus, nie trzeba doładowywać konta – wystawiają rachunek.

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140077

   Korzystam już 2-gi tydzień z eFon i mam czasami problem. Wpisałem do książki telefonicznej numery w całości (czyli dostęp, przerwa programowalna i numer docelowy). Aby to działało, musiałem wprowadzić 2 razy pauzę (2p), gdyż jedna nie łapała się na sygnał tonowy. Po tym fakcie jest znacznie lepiej, ale z kolei często dostaję info, że numer jest aktualnie nieosiągalny. Po powtórzeniu za drugim-trzecim razem już zaskakuje. Czy ktoś miał z tym problemy ?

   Pomijąjąc powyższe usługa jest extra …

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140077

   jeśli ma ktoś program do doładowania komórki lub coś takiego to bardzo prosze jeśli moze to niech ni go mi wyślw na adres:Gruszdam@interia.pl Z GÓRY DZIEKI!!!!

  • bart
   Member
   Liczba postów: 1

   KOrzystam od kilkunastu tygodni z takiego rozwiazania w Tlenofonie. Naturalnie ze nigdy nie bedzie sie oplacalo dzwonic na stacjonarne bo to po prostu dzwonienie z dodatkowym kosztem (tym T2) do tego co placimy normalnie. Faktycznie oplaca sie dzwonic na stacjonarne jak dostepowy mamy bezplatny (ale czy oplata za takie rozwiazanie u opa GSM nie przewyzsza potencjalnych oszczednosci?) . Za granice dzwonic z komorki tak naprawde jedynie kilkanascie groszy drozej niz z kom na kom w Polsce albo z kom na stacjonary, to chyna jest super rozwiaznie.
   MAM PYTANIE: Dawno temu Era oferowala dzwonienie za granice przez Voipa. Trzeba bylo chyba dodatkowe 0 wykrecic czy cos takiego… Czy ktos wie jak to dzialalo, czy jeszcze funkcjonuje i jakie sa koszty???????????????????

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140077

   W Orange można skorzystać z AleNumer i do wszystkich dzwonić po 35 gr za min (czy to tel. stacjonarny czy komórkowy). Brak jest tylko rozliczania co sekundę, jest tylko co minutę. Do wszystkich sieci komórkowych to pewnie dobra cena.

  • Anonymous
   Guest
   Liczba postów: 140077

   Witam,jesli chodzi o tanie rozmowy z komorki na stacjonarne za granice to sie w zupelnosci zgadzam,lepszego rozwiazania nie spotkalem jesli chodzi o voip.Aby dzwonic tanio trzeba spelnic warunki:-nr dostepowy ustawic jako darmowy w u opa gsm,-wybrac dobrego dostawce voip (polecam skype-ceny korzystniejsze niz eFon,7gr za granice brutto).Do tego jak jestes za granica i chcesz dzwonic do Polski z komorki,najlepiej kupic lokalna sim karte,wklepac nr dostepowy podany w skype dla danego kraju i dzwonic na stacjonarny w Polsce,placisz wtedy jak za loklana rozmowe w danym kraju.Uwaga Skype ma ograniczona licze krajow z nr dostepowymi.Milego gadania!

Viewing 14 reply threads
Reply To: Test usługi eFON MOBILE
Your information:
https://linebet-bangladesh.com/en/mobile