Start Forum Operatorzy Operatorzy komórkowi Magiczne 29gr

Viewing 164 reply threads
  • Author
    Posts
    • bruno
      Member
      Liczba postów: 218

      Kwota 29 groszy króluje teraz na portalach internetowych. 29gr jest chyba najbardziej rewolucyjną ceną ostatnich lat. Jak zmienił się rynek operatorów?

      29gr- stawka za minutę do wszystkich z sieci Play w ofercie PlayFresh.
      29gr- stawka za minutę do wszystkich w profilu "taniej do wszystkich" w Simplusie.
      29gr- stawka za godzinę rozmowy ze wszystkimi w sieci Era i na stacjonarne, oferta w TakTaku.

      Zaczynam lubić to 29gr Zwłaszcza od wczoraj, kiedy zmalała stawka w taryfie Godziny za Grosze w TT: bo godzinę rozmowy z Erą i stacjonarnymi mam w cenie minuty z Play’a czy Simplusa. A użytkownicy sieci Era to znacznie więcej osób, niż użytkowników sieci Play i zdecydowana większość osób z mojej książki telefonicznej. Czyli TT znowu daje mi taniej, do większości znajomych, niż jakakolwiek inna oferta.
      Orange jeszcze nie zabrało głosu w wojnie cenowej. Co będzie za 29gr w Popie lub NOG’u?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no muszę przyznać że TT zaskoczył mnie tą ceną. Ale ponieważ widziałam tylko reklamę w TV mam pytanie – to 29 gr to pewnie jest naliczane bez względu na to ile gadasz- minutę, pięć, czy godzinę, tak? Tzn jakby nie było w sumie jest atrakcyjnie, ale z ciekawości pytam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Możesz dodać jeszcze, że w Heyah 25 gr to stawka za minutę.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Bajadurka, dokłanie. Bez względu na to jak długo trwa rozmowa- limit to 60 minut, za każde połączenie do ery i na stacjonarki płacisz 29gr. Oczywiście tylko, jeśli aktywujesz sobie GZG- a to koszt 1 zł/miesiąc. Można dalej korzystać z numerków za grosze i pakietów minutowych, ale z takimi warunkami gzg to raczej nieopłacalne.
      Perrin, 25gr w Heyah to faktycznie ciekawa oferta. Ale trzeba aktywować pakiet za 5,90 miesięcznie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      nic nie trzeba, można po prostu doładować konto za 50 zł – to idealna oferta dla gaduł – więcej za mniej

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Dobrze, ale pakiet "taniej do wszystkich" to 25gr/min jeśli się zamówi ten pakiet przy doładowaniu za 50zł. W każdym innym wypadku trzeba za niego płacić 5,90/miesiąc, co sprawia, że stawki za minutę wyrównują się do poziomu innych, obecnych w taryfach "tanio do wszystkich".

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no ok, ale popatrz- jak wykupisz pakiet to ci się stawki wyrównują. Jak dostaniesz go za darmo (po doładowaniu 50 zł) to masz stawki mniejsze. Czyli na chłopski rozum się opłaca tak czy siak

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Jasne, że się wyrównują- ale przy wygadaniu określonej ilości minut. Topniejące stawki to pozytywne zjawisko. Choć w TT poza sieć stawka się nie zmieniła, to jednak w sieci na gzg za 29gr/h dużo oszczędzam. I już teraz to widzę, bo wcześniej za każdy telefon do sieci płaciłem 99gr- co i tak mi się opłacało.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Ja tak tak czy owak doładowuje za 50 zł minimum. Dostaje się 10% od każdego doładowania gratis, więc opyla się doładowywać raczej większymi kwotami.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      teraz jeszcze ponoć podwójne doładowanie ma być po raz kolejny szok, ale jaki pozytywny

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      [quote="Perrin":o8wyhagc]Ja tak tak czy owak doładowuje za 50 zł minimum. Dostaje się 10% od każdego doładowania gratis, więc opyla się doładowywać raczej większymi kwotami.[/quote:o8wyhagc]

      Można też doładowywać z innych źródeł. Jeśli doładowuję przez stronę ery- dostaję bonusy. Ale raczej doładowuję ze sprawdzonej strony i mam ponad 10% zniżki na każde doładowanie.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no w heyah należąc do heyahklubu ma się 10% gratis

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      W TT dostaje się dodatkowe minuty za doładowania. Można doładować również z abonamentu- przedłuża to ważność konta plus dostaje się bonusy. Jeśli chodzi o usługi telefoniczne- w TT od dawna jest bonus, który po aktywacji nalicza minuty wychodzące za każde dwie minuty przychodzących spoza sieci. I jest naliczane co do sekundy. Dodatkowo rozwiązanie jest takie, że jeśli ma się aktywne gzg, czyli godzinę rozmowy za 29gr, to te bonusy nie przepadają, tylko się sumują. Nawet, jeśli mają jakiś określony termin ważności, to jest on naliczany dopiero po dezaktywacji gzg….Ale kto o zdrowych zmysłach by dezaktywował teraz taką usługę?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      tak sobie myślę, że dla takiego przeciętnego człowieczka musi być strasznie trudno połapać się w tych wszystkich ofertach. Ostatnio był opublikowany jakiś artykuł o tym która z sieci ma najkorzystniejsze ceny. Moim zdaniem artykuł był mylny bo brał pod uwagę tylko stawki podstawowe, a gdyby popatrzeć na pakiety i wszelkie bonusy to sytuacja przewraca się do góry nogami.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Tak na prawdę wystarczy się łapać w ofertach własnej sieci
      Zresztą: jak doładuję za 50 zł i wiecej w Heyah, to dostaję gratis pakiet taniej do wszystkich (no. o ile mam multipakiet, a mam), więc prawie na tym etapie już kończy mi się moje kombinowanie. Wykupuję sobie jeszcze jakiś pakiecik spoza przebieraj-wybieraj i jestem ustawiona na cały miesiąc.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      [quote="Bajadurka":1z0spv2j]tak sobie myślę, że dla takiego przeciętnego człowieczka musi być strasznie trudno połapać się w tych wszystkich ofertach.[/quote:1z0spv2j]

      Ja nie mam problemu, żeby się połapać. I orientuję się w ofertach i w obrębie własnej sieci, i w ofertach innych operatorów. Może jestem nieprzeciętny?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      bruno ale ty że tak powiem siedzisz w tym temacie. Chce ci się wejść na forum i popisać na ten temat, poczytać jakieś artykuły itd. Pisząc o przeciętnym człowieczku miała na myśli kogoś kto jedno co wie, to że jest kilku różnych operatorów i przy wyborze kieruje się.. no właśnie, czym?
      Perrin, owszem, możesz łapać się tylko we własnej sieci i obniżyć sobie u siebie koszty jak najbardziej się da, ale w ten sposób możesz się nie dowiedzieć że np. w innej sieci miałabyś jeszcze taniej

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Reklamy w telewizji lecą i każdy ma dostęp do najświeższych wiadomości i do ofert konkurencji. Oczywiście, nie wszystkie reklamy są obiektywne. Play na przykład reklamuje się jako oferta bez haczyków, a są w niej haczyki- czyli przekłamanie.
      Jeśli chodzi o reklamy simplusa, Heyah czy TakTaka- ostatnio 29gr/godzinę w sieci i na stacjonarne- to są podane w prostej formie i informują o nowych stawkach, o nowej ofercie. Zainteresowani- mogą się w temat zagłębić.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      bruno ale o tym właśnie mówiłam na początku – na podstawie samych reklam nie da się wybrać najkorzystniejszej oferty bo reklamy nie są obiektywne – pokazują same plusy i słowem nie wspominają o minusach. Dlatego taki przeciętny człowiek jak usłyszy w reklamie, że sieć jest najtańsza to uwierzy, a dla niego wcale najtańsza być nie musi, bo na przykład on zamiast dzwonić nałogowo korzysta z netu

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Dlatego pisałem- reklama informuje, ale nie zawiera w sobie całego regulaminu i w samą ofertę warto się zgłębić. Jeśli np. chodzi o gzg za 29gr/h w TT, to w reklamach stoi, że są do sieci i na stacjonarki. W regulaminie można doczytać tyle, że aktywacja usługi kosztuje 2 zł, przedłuża się automatycznie co miesiąc za 1zł, można ją dezaktywować i dostać kasę (różnice z 1 zł) za okres, którego się na gzg nie wykorzystało.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      trochę się zaplątałeś w tym co pisałeś – najpierw było o tym, że ty się łapiesz bez problemu, to odpisałam, że owszem, bo czytasz na ten temat. Na co ty odpowiedziałeś, że przecież do reklam ma dostęp każdy. Więc odpisałam, że owszem, ale reklamy nie mówią o wszystkim. A teraz piszesz o tym, że owszem, są reklamy, ale że trzeba zajrzeć do regulaminu – czyli to od czego wzięła się dyskusja, że przeciętny człowiek nie będąc na bieżąco z ofertami i regulaminami się nie połapie w stawkach

      No ale nie ważne, ustaliliśmy zgodnie, że reklamy reklamami, ale rozeznać dokładnie się trzeba

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Pisałem, że się łapię. Że są reklamy, które informują o nowych promocjach, ale zainteresowani powinni się pochylić nad daną ofertą- czytać regulamin. Nie zaplątałem się
      Reklama w sposób szybki i przystępny ma przedstawić najbardziej korzystne aspekty oferty. Niekiedy po zgłębieniu regulaminu reklamowana oferta okazuje się kichą. Innym razem- miło zaskakuje, jak gzg w TT.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      No to cieszę się, że się zgadzamy w tej kwestii

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Zgadzam się z wami. Potem mogę wyniknąć takie nieporozumienia, jak na początku z równą Taryfą. Tyle, że większość opów nie zlituje się nad ludźmi nie czytającymi regulaminu i nie odda im kasy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Podobno, by zachować twarz Orange tym, którzy dostali SMS z informacją o tym, że 16 kwietnia wprowadza nową ofertę prepaid daje 25zł/dzień do wszystkich sieci. Należy tylko wysłać im reklamcje, że się uwierzyło i dzwoniło myśląć, że jest już oferta, BO SŁYSZAŁO SIE REKLAMĘ W TELEWIZJI.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      ale jak można kłamać że się słyszało reklamę jak takiej reklamy nie było? kto to łyknie?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Tor, a co z tymi, którzy dostali informacje, że 15 kwietnia nie mogą wykupić już np. pakietu multipop i nie dostali informacji, że jednak mogą? Orange kpi sobie ze swoich użytkowników. Masakra. TT po kilku dniach od rozpoczęcia wojny cenowej dało 29gr/godzinę rozmowy do wszystkich w sieci i na stacjonarne. Heyah i Simplus odpowiedzieli jeszcze szybciej. A Orange- tylko się bawi.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      ziggy no za to prędzej mogą wydębić jakieś "odszkodowania" ale nie za ściemę, że widzieli reklamę jak takiej reklamy nie było…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Ale reklamy szły w TV Polsat. I w Orange miało być 29gr do wszystkich prócz Play’a i Cyfrowego Polsatu

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      czegoś teraz nie rozumiem – jak mogli wypuścić reklamę oferty, której nie ma?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Nie ma oferty, reklama jest.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      yy… szok normalnie… ktoś może mi pokazać tą reklamę? rozumiem, że teraz jak już ofertę wprowadzili to ona nadal leci tak? czy tamta reklama tyczyła się innej oferty?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Ja tamtej reklamy nie widziałem. Ale pewnie to jest to samo. I tak Orange bierze chyba takie reklamy, które kiedyś puszczali w UK czy gdzieś w UE. I tylko głos lektora się zmienia Ale Orange zabrało w końcu głos w wojnie cenowej: podobno pogorszył się NOG, polepszył POP. Dla mnie i tak najlepszym posunięciem było magiczne 29gr za godzinę rozmowy w TT

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Reklame zawsze można puścić :d Z ofertą można zaczekać – a co tam…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Orange przez ostatni czas chyba kpiła sobie z klientów. Ale też podobno nie uzyskali zgody od centrali na wprowadzenie nowej oferty. W końcu jest. Ale takich przebojów jeszcze nigdy i nigdzie nie było
      Szkoda, że nie pobawili się w zmniejszenie stawek wewnątrz sieci. Bo zdecydowana większość ruchu jest wewnątrz sieci. Takie 29gr za godzinę rozmowy, jak to jest w TakTaku, pewnie dla większości użytkowników było by znaczącą obniżką.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Wiesz, reklama dawno już zrobiona, czas antenowy wykupiony… to by było prawie, jak odwoływanie ślubu

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      znaczy się nikt linka do tej reklamy nie ma?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Reklamę możesz zobaczyć sobie [url=http://blog.tp.pl/wojciechjabczynski/entry/od_jutra_nowa_oferta_prepaid:az716jpt]tutaj[/url:az716jpt] BTW: nowa oferta prepaid w orange już dawno jest…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      No coż teraz "magiczne" 29gr przestaje być magiczne jeżeli już w abonamecie orange można mieć 25 gr…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      wow, to może być autentycznie jedyna sieć, w której abonament się bardziej opłaca niż prepaid

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      No to też zależy jaki kto ma profil dzwonienia, jasne 25 gr w abo to dobra stawka, ale np w orange go po doładowaniu za 100 pln stawka maleje do 20 gr (fakt, że wewnątrz sieci, ale jak ktoś ma sporo znajomych w orange to może się coś takiego opłacać…).

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      wiecie jak brać wszystkie możliwości pod uwagę to np w Heyah przy podwójnym doładowaniu stawka może wynosić nawet i 15 gr za minutę… o taktaku z 29 groszami za godzinę nie wspominając…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Pakoz, mam jedną znajomą w orange. Słownie jedną. To nie jest największa, a nawet druga co do wielkości sieć w Polsce, więc raczej nie mam co liczyć, że będzie się miało dużo znajomych w orange, jesli nie kupowało się telefonów zmasowaną akcją

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      to ja tak mam z playem – nie mam tam nikogo, a cała polska huczy o tym jaka to niby jest fajna sieć to pewnie tylko kwestia ogromnych działań reklamowych

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      ja mam tak samo – korzystam z Ornage bo nie zmam nikogo kto by miał playa…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Pewnie m.in dlatego Heyah mogła zwracać różnicę w połączeniach do playa

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      możliwe ale i tak pewnie kupę kasy na tym stracili – tym bardziej szacun, że się zdecydowali na oddawanie tych pieniędzy…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      To akurat plus na korzyść Heyah, mniej kasy wyrzucają na reklamę, więc więcej mogą zaoferować klientowi

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no zdecydowanie na plus, przynajmniej patrząc ze strony klienta. Ale w Heyah zawsze tak było, że jak się zgłosiło reklamację to się nie zostawało bez niczego – zwracali zawsze to co "zabrali" i zwykle dorzucali coś od siebie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Jeśli chodzi o reklamy, to ostatnio Era puszcza ich coraz mniej. Nie widziałem reklam np. podwójnego doładowania w Heyah, teraz nie reklamują podwójnego doładowania w TakTaku. I nie ma reklam oferty Nowa Heyah. Moim zdaniem reklama jest potrzebna- głównie, żeby informować o nowych ofertach. A jeśli takie oferty nie mają reklamy, to po prostu wiele ludzi o nich nie wie. A szkoda.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      [quote="bruno":3ep9npun] I nie ma reklam oferty Nowa Heyah. [/quote:3ep9npun]

      Jak to nie ma? A reklama "No to sru" ?
      http://www.youtube.com/watch?v=1n9SYRimpR4

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Dzisiaj widziałem Świetna!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no raczej no to sru!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Dość ryzykowne zagranie z tym: a do plej drożej Ale z jajem. I faktycznie do p4 drożej, ale przez to, że w erze są podwójne doładowania, to do plej i tak jest najtaniej. Bo, nie licząc mobilkinga czy mbank mobile- czyli ofert "marginalnych", to z TakTaka czy Heyah po podwójnym doładowaniu koszt minuty do Plej to jakieś 40gr.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      W Heyah możesz mieć 29 groszy za minutę bez potrzeby wykupowania pakietów, wystarczy przejść na Nową Heyah- udoskonalenie Równej Taryfy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      No właśnie, bez wykupywania żadnych pakietów. Heyah to dobra oferta. Ale dla mnie lepszy jest TT- bo mam taniej wewnątrz sieci i na stacjonarne: 29gr za godzinę rozmowy z tymi, do których od lat dużo dzwonię. W Nowej Heyah nie ma możliwości takiego rodzaju obniżenia kosztów rozmów.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Dzięki podwójnym doładowaniom stawki w Era i Heyah automatycznie stają się najniższe na rynku prepaidów. Szczególnie w przypadku Heyah, która oferuje minutę połączenia do wszystkich za 29 gr, plus podwójne, wychodzi jakieś 15 gr.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Masz rację Boca, ale mi chodzi o to, że po podwójnym doładowaniu w TT masz stawkę 15 gr za godzinę rozmowy w sieci i na stacjonarne, a nie minutę.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      [quote="bruno":1dgww6z3]Dość ryzykowne zagranie z tym: a do plej drożej [/quote:1dgww6z3]
      Ponoć w marketingu istnieje coś takiego jak prawo szczerości, czy jakoś tak – jak firma ukazuje otwarcie swoje słabe strony zdobywa większe zaufanie ze strony konsumentów to takie myślenie w stylu: skoro z tym się nie kryją, to znaczy że nie mają nic innego do ukrycia.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Moim zdaniem- to dobre zagranie. Bo właśnie dzięki tej reklamie Nowa Heyah jest jedyną ofertą bez haczyków.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Ave! W heyah przeszkadzaja mi wysokie koszty sms i voice call, ale transmisja danych 2gr/100kB powstrzymuje mnie od zmiany.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      jasne, dla każdego coś miłego. Jednemu odpowiada stawka za internet innemu np minuty non stop w nowym orange go. Dzięki temu kazdy jest w innej sieci, a na rynku jest konkurencja.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      e no ceny za sms nie są jakieś kosmiczne. a jak ktoś dużo pisze to zawsze może wziąć multipakiet i wykupić sobie pakiet smsów..

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      dokładnie a takie pakiety dostępne są w każdej sieci, więc nie ma co narzekać. Co prawda możemy się cieszyć że smsy nie są droższe niż rozmowy

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Lepiej zadzwonić, niż pisać, zwłaszcza w przypadku taryf z niskimi stawkami za rozmowy do wszystkich sieci. Smsy to już powoli przeżytek. Kiedyś smsy to był chyba jedyny tani sposób na komunikację. Teraz- są albo za darmo, albo w pakietach po groszu wewnątrz sieci. Ale cena rozmowy do wszystkich jest tak niska, że efektywniej jest dzwonić. W moim TT jest możliwość wykupienia pakietów smsowych po 1 gr wewnątrz sieci, ale skoro mogę rozmawiać ile wzlezie za 29gr, to szkoda mi czasu na dłubanie literek w komórce.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Dokładnie, smsy kosztują teraz prawie tyle , co minuta połączenia, więc po co marnować czas na pisanie. Nawet w roamingu bardziej opłaca się dzwonić, chociaż tutaj koszt połączenia nadal dość wysoki.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no co racja to racja, ale odkąd są darmowe w heyah to piszę ich znacznie więcej

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Co się mają marnować mówisz? Straszna wygoda, piszesz bez ograniczeń, nie martwisz się o koszty. Jeszcze lepiej by było jakby zrobili takie smsy do wszystkich, ale na to chyba trzeba jeszcze poczekać.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      nie tyle, że marnować, co "po co wydawać jak można za darmo"

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Dla mnie masowe wysyłanie smsów z komórki to by był krok w przeszłość- wysyłało się smsy, bo nie było tanich rozmów. Ale u mnie w TT zasada jest odwrotna- odkąd pojawiły się gzg po 29gr to nie opłaca mi się pisać, bo lepiej zadzwonić.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no ale czy coś może się opłacać bardziej niż coś co jest za darmo?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Czy jest coś takiego? Tak, coś za darmo, z czego się korzysta. Ale też sa różne opcje darmowości: zobacz sobie choćby na darmowe startery TT: albo dostajesz 2 z numerami, między którymi masz na zawsze darmowe połączenia. Albo 300 minut.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no ok, ale jak się z tych smsów korzysta to ciężko żeby inne "za darmo" było lepsze znowu kwestia gustu

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Cóż za filozoficzna dyskusja się tu rozwinęła. Smsy są za darmo, chcesz to korzystać, tak czy inaczej nie musisz za to płacić, więc nie ma co narzekać.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      dobre podsumowanie
      a wracając do tytułowych 29 gr – ciekawe kiedy ta stawka stanie się nieaktualna

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Nieaktualna? Pewnie przez dłuższy czas taki poziom cen się utrzyma. Choć gzg za 29gr są tylko do listopada.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      o, a ja myślałam, że to na stałe tak…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      W listopadzie stawka ma powrócić do 99gr/h. Ale biorąc pod uwagę obecne zawirowania w cennikach- na pewno czekają nas zmiany na lepsze. Może zmiany w cenniku podstawowym, może zostawią gzg w cenie 29gr? Już się przyzwyczaiłem do tego luksusu tanich i długich rozmów.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      99 groszy za godzinę już kiedyś było. Szkoda, że to tylko czasowa promocja, chociaż stawka i tak jest dość niska. Gorzej jeśli rozmowa trwa minutę czy dwie a płacić trzeba 99 gr. To już trochę boli.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      e jak 99 to nie tak źle

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Nie tak źle, bo z tej usługi korzystałem przez kilka miesięcy, zanim wprowadzili obniżkę stawki godzinnej do 29gr. Jednak 29gr/h jest bardziej atrakcyjne, niż 99gr. I moim zdaniem- bardziej atrakcyjne, niż 29gr/min, które od połowy lipca będzie dostępne w TThot. Ale dobrze, że każdy będzie miał wybór i między taryfami będzie można przechodzić wedle uznania.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Najwidoczniej TT chce zróżnicować swoją ofertę, dla tych , którzy rozmawiają długo i w sieci będą godziny za grosze, dla tych, którzy gadają krótko będzie stawka 29 groszy do wszystkich.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      a powiedzcie mi tylko jakie naliczanie jest w gzg?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      W gzg jest godzinne taktowanie. Nie sekundowe, nie minutowe, tylko co 60 minut. Choć po tych 60 minutach płaci się za rozmowę po normalnych stawkach.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Stawka GzG co prawda wraca niedługo do 99gr, ale z kolei minuta rozmowy ze wszystkimi od 15 lipca ma kosztować 29 groszy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      hmm no to przy godzinie za 29 minut to się opłacało niesamowicie, przy 99 już nie tak bardzo, bo to zależy od tego czy osoba po drugiej stronie słuchawki ma akurat czas żeby przegadać chociaż te 5 minut (żeby się opłacało)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Fajne jeśli ktoś rzeczywiście długo gada, tak, że te rozmowy rekompensują mu kilku sekundowe połączenia, za które musi płacić 99 groszy.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no niby prawda ale tego ile będą trwały rozmowy nigdy nie jest się w stanie przewidzieć

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Korzystam z gzg odkąd zostały wprowadzone, czyli od listopada. Zdarzyło mi się wykonać kilka kilkusekundowych połączeń, ale mimo wszystko i tak końcowy rozrachunek był taki, że rozmawiałem dłużej i więcej, a środki na koncie starczały na dłużej. Odkąd gzg to stawka 29gr/min- to w ogóle bajka, dlatego na razie nie myślę o zmianie na HOT. Najbardziej opłacają mi się rozmowy wewnątrzsieciowe, ale może później- pomyślę.
      Poza tym, jako szczęśliwy posiadacz duostartera nie wiem jak ma się TTHOT do darmowych połączeń. Bo w ofercie duostartera jest napisane, że obowiązują w nim wszystkie usługi dostepne w Nowym TakTaku. Ani słowa o TT hot.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no bo wtedy jeszcze TTH nie było… na stronie nie ma nigdzie informacji na ten temat?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Do dziś jest w opisie duostartera wzmianka, że obowiązują w nim wszystkie usługi dostępne w Nowym TakTaku. Chyba napiszę do BOA zapytanie, jak ma się TTHOT do duostartera

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Jeżeli wszystkie usługi to pewnie Hot też, taryfa jak pozostałe.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      bruno ciekawa jestem więc daj znać czego się dowiedziałeś

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      [quote="Boca":31bm6l2e]Jeżeli wszystkie usługi to pewnie Hot też, taryfa jak pozostałe.[/quote:31bm6l2e]

      Chodzi o to, że w opisie duostartera stoi, że w ofercie ważne są wszystkie usługi dostępne w Nowym TakTaku. Na razie nie planuję przechodzić na TTHOT (choć mógłbym wykorzystać na to jeszcze swój nieduostarterowy numer), ale jeśli przyjdzie taki dzień…to pewnie zagłębię się w temat.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Ah teraz rozumiem, rzeczywiście Hot niewiele ma wspólnego z Nowym Tak Takiem, ale zapytać można.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      TT Hot i NTT mają wspólne "magiczne" 29gr. Tylko, że w TTH 29gr masz za minutę do wszystkich sieci, a w NTT 29gr kosztuje godzina rozmowy do sieci i na stacjonarne.

      Pytać zawsze możesz TT Hot i NTT to dwie, różne taryfy. W Heyah też masz dwie różne tarfy: Nową Heyah i Multipakiet.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no ale na duo nie mogli przecież zamieścić info o TTH skoro wtedy tego jeszcze nie było

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Dzięki za wyjaśnienie Bruno, ale z tego akurat zdaję sobie sprawę. Jednak w NTT magiczne 29 groszy jeszcze tylko przez jakiś czas, chyba, że promocja się przedłuży.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      promocja? przecież to nowa taryfa z takimi stawkami, czemu uważasz że ma się to skończyć?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Godziny za grosze w NTT mają kosztować 29 groszy tylko do października jeśli się nie mylę.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      tfu, pomyliłam z TTH … tak to jest jak się skrótami pisze faktycznie w NTT to tylko promocja…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Nie ma problemu. Tak sobie właśnie sprawdziłam ofertę Orange i wygląda na to, że stawka 29gr jest już u wszystkich operatorów, bez wyjątków.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      o to zmiany jakieś. czekam aż wszyscy operatorzy wyrównają stawki

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      A który z operatorów jeszcze nie ma takiej stawki?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Boca większość – tylko w sumie Play i (teraz) Orange mają… cała reszta ma do Play drożej.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Nieporozumienie, miałam na myśli, że stawka u wszystkich operatorów wynosi 29 gr z wyłączeniem Play. A co do Orange, nawet nie wiedziałam,że się wyłamali.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      a no faktycznie nieporozumienie a już zaskoczona byłam że orange wykonał taki ruch hihi, no ale jednak standard zachowany – do play wszyscy mają drożej

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      [quote="Boca":38nmmluf]Nie ma problemu. Tak sobie właśnie sprawdziłam ofertę Orange i wygląda na to, że stawka 29gr jest już u wszystkich operatorów, bez wyjątków.[/quote:38nmmluf]

      jak i gdzie to sprawdziłaś? Bo dzisiaj patrzę i ciągle w cenniku Orange POP jest
      75 gr do Play
      65 gr do Polsatu Cyfrowego

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Bruno, przeczytaj sobie powyższe posty. Nie mówiłam o stawce do play tylko ogólnej płaskiej. Wiadomo, że do nich większość operatorów ma drożej.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      o, hehe, to nie tylko ja widzę, źle zrozumiałam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Tak czy inaczej, jeśli się nie mylę, tylko mobilking ma do Play niższą stawkę, reszta się trzyma;p

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      a to mobilking już nie zniknął przypadkiem z rynku?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      A dlaczego? Właśnie przeglądam ich stronę internetową, wydaje się być całkiem aktualna.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      e bo pamiętam, że coś tam sprzedawali, ktoś miał ich przejąć itd. więc nie wiedziałam jak się dalej losy MK potoczyły…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Mobilking przejęty i reaktywowany. Ale reklam w telewizji nie ma, więc siłą rzeczy zniknął z pola widzenia. Reklama bywa kluczem do sukcesu…Choć też zależy jaka. Reklamy porównawcze Play, czy stare reklamy MK raczej nie są skuteczne.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no właśnie, jak zamierzają wrócić z reklamami to błagam, żeby nie były to reklamy na miarę starego mobilkinga…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Strona internetowa się za bardzo nie zmieniła, ale może wyciągną wnioski i poszerzą swoją grupę targetową, a jeśli nie to wprowadzą bardziej stosowną reklamę.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      jeśli targetu nie poszerzą to i reklama pewnie pozostanie w tym samym tonie…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Z tego, co widzę na ich stronie internetowej to niewiele się się w tej kwestii zmieniło, nadal adresatami są głównie faceci.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      może jeszcze nie zaczęli przerabiać strony? w końcu nowych reklam też jeszcze nie ma. Moze dopiero opracowują nową strategię

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      W ogóle mało o nich słychać nie reklamują żadnej nowej oferty, żadnych bonusów,ani w tv ani w internecie..

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      dlatego byłam przekonana że ich już nie ma

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Wbrew nazwie nie mają powalającej oferty, minuta rozmowy kosztuje 39 groszy czyli więcej niż u pozostałych operatorów.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      jak na mój gust to skoro zostali dopiero co przejęci to ich nowy "właściciel" szykuje dopiero coś nowego… wątpię, żeby przejmował niedochodowy biznes i nic z nim nie zrobił…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Myślałem, że z MK coś się ruszy, ale na razie żadnych zmian:
      http://www.mobilking.pl/ceny.html
      Rzeczywiście, nawet stawka wyjściowa do wszystkich to 39gr/min

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      kiepściutko, kiepściutko… ciekawe czy ktoś jeszcze się trzyma tej sieci

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Nie sądzę i nie wierzę też, że ktokolwiek jeszcze kupuje startery, szczególnie teraz, gdy większość myśli, że MK zniknął z rynku na dobre.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no bo tak to wygląda… i pewnie starzy użytkownicy też odchodzą …

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      No cóż, bez dobrej ofert i reklamy trudno utrzymać starych użytkowników, a zwłaszcza przyciągnąć nowych.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      ciekawe czy się potem obudzą i nagle wyskoczą z jakąś "niesamowitą" ofertą próbując zdobywać klientów, czy raczej dadzą sieci umrzeć śmiercią naturalną….

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Może czekają na odpowiedni moment, bo teraz ciężko wejść z ofertą lepszą niż obecna, a MK gigantem jakimś też nie jest.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      MK miał 100tys użytkowników. Wydaje mi się, że większość już zrezygnowała z usług. Został wykupiony, ale na razie żadnych zmian/żadnych reklam. Może zreaktywują

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Nie wiem czy ktoś skusi się jeszcze raz na operatora , który już raz nie dał rady. Ok zmienił się właściciel, ale jak na razie niewiele zmian, a w zasadzie żadnych.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no właśnie to też jest ciekawe – kto wykupuje ledwo dającego radę operatora i daje mu… dalej umierać?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Mk dobrze sobie dawał radę. Odpadł dopiero przy okazji wojny cenowej w sektorze pre. Do tego czasu, MK oferował 39gr/min do wszystkich, czyli nawet z własnej kiesy dopłacano do asymetrycznych MTRów do Play.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Ok, równa stawka do Playa to był niekwestionowany plus Mk, ale dlaczego tak nagle upadł? Czy bezpośrednią przyczyną nie była tu kampania reklamowa?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Nie, nie sądzę. Nie tyle upadł, co przestała się opłacać dalsza kontynuacja tego tematu. MK nie był w stanie obnizyć stawek wyjściowych do 29gr/min.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      ok, ale mimo to ktoś się połasił żeby go kupić. i wydawałoby się, że będą dalej działać w tym temacie a tu kicha. MK praktycznie już nie ma.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Nie ma. Ani reklam, ani zmian, ani modyfikacji. Ale może ktoś jeszcze został w MK? Chyba dużo kasy poszło w reklamę i pozyskanie tych ok. 100tys uzytkowników. Szkoda by było wyrzucić to wszystko w błoto.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no właśnie zastanawiam się jak to jest – jak ktoś się nie interesuje innymi ofertami i tkwi w tym MK to dla tych osób musi być utrzymywana ta sieć? a może wysyłane jest jakieś powiadomienie w stylu – zmień sieć bo ta upada

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      podobno jeszcze ktoś tego uzywa… ale co to za korzysć, stare stawki – pewnie z 50 gr za minutę, a teraz to nawet w abonamentach jest już 29 gr…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      39 gr chyba. sporo…

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      kiedyś to była dobra stawka – teraz ledwie przeciętna. Naprawdę już lepiej wziąć abonament – tam masz niższą stawkę

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Jak na razie to 29 groszy widziałam tylko w abonamencie Orange, jest gdzieś jeszcze?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      podobno w tej rarce plusa też jest taka stawka, ale to jest jakaś lipa. W orange w tych 55 zł masz wliczone wszystko. A w plusie masz tylko minuty wliczone w abo a za smsy !dopłacasz poza abonamentem!

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Zdecydowanie ciekawsze od abo są oferty pre. I co z tego, że Orange ma abo ze stawką 29gr/min. To samo jest w prepaidach, a do tego, np w Tak Taku raz po raz są podwójne czy ostatnio potrójne doładowanie, które pozwalają na znaczącą obniżkę kosztów rozmów.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      tylko weź pod uwagę to że nie którzy nie chcą bawić się w doładowania, w wygasający czas połączeń i inne takie rzeczy… płacisz i masz

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      serek w czasach gdy doładować kartę możesz niemal wszędzie (on-line, w bankomacie, w kiosku, spożywczaku, supermarkecie….) to na prawdę nie jest problem… No chyba, że to dla kogoś taaaaaki dyskomfort, że woli przepłacać. Zresztą – rachunek też musisz jakoś zapłacić, to Ci nie przeszkadza?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Podpisuję się pod Bajadurką. SerekOMO, za abo też musisz płacić. A poświęcenie kilku sekund na choćby sprawdzenie stanu konta to naprawdę nie jest żaden nadludzki wysiłek. W abo też musisz pilnować puli abonamentowej, czy minut dodatkowych. Doładowanie pre zajmuje teraz tyle samo czasu, co zapłacenie rachunku za abo, ale abo musisz opłacać co miesiąc, a pre- kiedy chcesz. Poza tym- doładowanie pre może być korzystniejsze, np. ja doładowując online przez stronę ery dostaję zawsze ekstra 10% kwoty doładowania.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      co komu pasuje. Nie ma sensu taka kłótnia – jednym pasuje tt innym pop a jeszcze innym abo za 55 zł. Po co sie o to kłócić??

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Kłótnią bym tego zaraz nie nazwała, raczej wymiana argumentów za i przeciw abonamentowi:P Osobiście uważam, że w kwestii sposobu płatności wielkiej różnicy nie ma, szczególnie gdy ktoś skorzysta z podwójnego doładowania, wtedy ma spokój na kilka ładnych miesięcy. A z tą wolnością w abonencie to bym nie przesadzała, bo za nią też płacić trzeba;P

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      volt ale my tu przecież kulturalnie dyskutujemy – od tego jest forum

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      A wracając do stawki 29 groszy, to spokojnie można ja nazwać stawką 2009 roku, nie tylko w prepaidzie, ale także w abonamencie, chociaż jeszcze nie u wszystkich.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      hihi no to w 2010 prosimy o nową stawkę

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Czyżby 10 gr?:)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      no nie pogardziłabym niechby i 21 było to już będzie fajnie

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Mi też to w zupełności wystarczy, ale zobaczymy, 2010 już niedługo.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      co mi przypomina, że ja wciąż planów na sylwestra nie mam

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      Sylwester coraz bliżej, jest podwójne, teraz można czekać tylko na obniżki stawki podstawowej:)

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      a ja, jak to ja, w sylwestra z procentami we krwi wezmę telefon do ręki i kasa z konta zejdzie, także dobrze, że wykorzystałam okazję na podwójne

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      No tak, zawsze mniej z konta zejdzie. Z resztą teraz tego typu połączenia nie bolą tak jak kiedyś, to zaledwie kilka groszy przy obecnych stawkach.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      [quote="Bajadurka":2eznayuz]a ja, jak to ja, w sylwestra z procentami we krwi wezmę telefon do ręki i kasa z konta zejdzie, także dobrze, że wykorzystałam okazję na podwójne [/quote:2eznayuz]

      Możesz nawet do zera zjechać ze stanem konta. Kasa z podwójnego powinna wskoczyć Ci na konto na początku stycznia.

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      W Heyah mają czas do 8.01, w TT również?

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      zdaje się, że tak samo… albo bardzo podobnie wskoczy, wskoczy, całe szczęście bo sylwester przebiegł zgodnie z przypuszczeniami

    • Anonymous
      Guest
      Liczba postów: 139987

      No to już niedługo konto zostanie nieco 'podreperowane’

Viewing 164 reply threads
Reply To: Magiczne 29gr
Your information: