Reply To: myPhone Q-Smart II PLUS od 16 sierpnia w Biedronce za 329 zł2018-01-29T17:23:40+01:00

Start Forum Sprzęt Telefony – pozostali producenci i inne tematy Telefony Dual-Sim myPhone Q-Smart II PLUS od 16 sierpnia w Biedronce za 329 zł Reply To: myPhone Q-Smart II PLUS od 16 sierpnia w Biedronce za 329 zł

mac
Member
Liczba postów: 338

Idea jednorazowek w świecie smartfonów to bardzo dyskusyjna kwestia. Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że smartfon to zwykły komputer z systemem operacyjnym w pełnym tego słowa znaczeniu. Co gorsza na tym systemie wykonujemy coraz więcej codziennych czynności. Od czytania Pudelka siedząc na klopie, przez wymianę korespondencji e-mail czy czatów rozmaitego rodzaju po operacje bankowe. Liczba zastosowań wciąż rośnie, może już nie tak dynamicznie, ale jest jeszcze potencjał. Niestety stwarza to też pole do nielegalnego zdobywania informacji. Pół biedy jak ktoś sprawdzi, że wczoraj oglądałem Panią Rabczewską w topless. Znacznie gorzej jak moje służbowe maile/zapis czatu wypłyną. Jeszcze weselej będzie, gdy nieświadomie podzielę się z kimś hasłami do konta bankowego i zacznę robić przelewy nie tam gdzie trzeba (przykłady do znalezienia na niebezpieczniku). Już z samego faktu, że to jest pełnoprawny system operacyjny rodzi się wątpliwość na płaszczyźnie bezpieczeństwa. W chwili wydania konkretnej wersji wszystko wydaje się być w porządku. Z biegiem czasu wychodzą niestety na jaw kolejne luki. W świecie komputerów PC w takich sytuacjach wypuszczane są łatki … a tu? Jeśli producent telefonu ma chęć to zapewni, a jak nie to nie. W 90℅ przypadków niestety to drugie. Zbudowany na takim modelu Android to tykajaca bomba. Ponawiam moje pytanie: ile aktualizacji bezpieczeństwa zapewniła firma myPhone dla swoich produktów?

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile