Jesteś tutaj:-, Nawigacja, Newsy, Testy i opinie-TomTom Start 52 – recenzja nawigacji samochodowej

TomTom Start 52 – recenzja nawigacji samochodowej

Dedykowane urządzenia do nawigacji  pomimo tendencji spadkowej w sprzedaży oraz szeroko dostępnych aplikacji na smart fony wciąż mają swoje „grono wielbicieli”. Nie będziemy dywagować o wyższości jednego czy drugiego sposobu ułatwiania sobie podróży poprzez korzystanie z nawigacji. Ile jest osób tyle zdań i każdy ma prawo wyboru z czego korzysta. Dedykowane urządzenia „uwalniają” naszego smartfona w dłuższej podróży, umożliwiając choćby wykonywanie połączeń, czy udostępnienie naszego smartfona nudzącym się pociechom na przykład do oglądania bajek. Wachlarz tego typu urządzeń jest spory jak również przedział cenowy. Możemy zakupić nawigację za 150 zł jak również za ponad 1000 zł z wieloma dodatkami. Co oferuje nam TomTom STAR 52? Zapraszam do recenzji.

Opisywana nawigacja pakowana jest w białe pudełko na którym podane są przydatne informacje o urządzeniu ale o tym nieco później.  W środku znajdziemy nawigację, dedykowany uchwyt, kabelek microUSB, ładowarkę samochodową oraz książeczkę z instrukcją. Dołączone akcesoria są  wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego (plastiku). Kabelek jest giętki i dość długi co umożliwi umieszczenie nawigacji w praktycznie dowolnym miejscu. Dedykowany uchwyt z mocowaniem na przyssawkę również jest wykonany z dbałością o szczegóły. Użyte materiały są dobrej jakości a całość idealnie współgra z nawigacją – po zamocowaniu nawigacji w uchwycie nie ma żadnych luzów, nic nie trzeszczy i nie lata. Uchwyt mocujemy do szyby przykładając przyssawkę i przekręcając pokrętło w prawo, co jest dość ciekawym i praktycznym rozwiązaniem. Uchwyt można obrócić o 180 stopni i zamontować ponownie do nawigacji co pozwoli na swobodne zamontowanie nawigacji na desce rozdzielczej i obrócenie jej pod dowolnym kątem. Uchwyt trzyma się pewnie i stabilnie, nie przenosząc żadnych drgań na urządzenie.

Nawigacja podobnie jak dołączone akcesoria, również wykonana jest z dobrej jakości materiałów co widać na pierwszy rzut oka i czuć przy pierwszym dotyku. TomTom START 52 ma wymiary 14,45 × 9,05 × 2,38 co w połączeniu z 5’ wyświetlaczem pozwala na przyjemne korzystanie z nawigacji zamocowanej na przedniej szybie – nie jest za mała i jednocześnie nie zajmuje pół przedniej szyby ograniczają przy tym widoczność.Autor |2018-03-16T11:29:27+02:0016 marca 2018 11:29|Kategorie: Inne, Nawigacja, Newsy, Testy i opinie|Tagi: , , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. jacol 18 marca 2018 w 15:53 - Odpowiedz

    Póki sięnie zdecydowałem na yanosika to jeździłem zawsze z Tomtomem, ale tobyło kilka lat temu – wtedy jako tako się sprawdzał, jestem ciekawy jaki jest teraz w praktyce. Choć jednak opcje yanosika mi się bardziej przydają

  2. thomas 31 października 2018 w 19:29 - Odpowiedz

    jedno wielkie gowno nie polecam nawet za 10 zlotych

  3. Maniek 15 listopada 2019 w 17:10 - Odpowiedz

    Posiadam 6250 jest do d-py nie polecam złe wytyczenie trasy prowadzi główną później bocznymi i powtórnie wprowadza na tą samą główną. Nie wspomnę jak prowadzi po miastach szkoda kasy. Kilka lat wstecz tom tom bym polecił teraz wręcz odradzam.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.