Jesteś tutaj:-, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie-Test Logitech H390 – niedrogi zestaw (tylko?) do telekonferencji

Test Logitech H390 – niedrogi zestaw (tylko?) do telekonferencji

 Czy niedrogi zestaw słuchawkowy Logitech H390, który dostaliśmy do testów, przyda się w codziennej pracy? Czy można go też wykorzystać do internetowych rozgrywek i słuchania muzyki ? Sprawdzimy to w krótkim teście.

Budowa

Zestaw słuchawkowy H390 to połączenie słuchawek i mikrofonu na obrotowym wysięgniku. Rozmiary i waga urządzenia nie są duże,  co ma zwiększyć komfort noszenia w trakcie długich sesji telekonferencji Zoom, Teams,  Skype lub innych systemów do telekonferencji.  Regulowany pałąk pozwala dopasować słuchawki do rozmiaru głowy.

Nauszniki nie są duże, więc mamy do czynienia raczej ze słuchawkami półotwartymi. Po nałożeniu ich na głowę słyszymy wszystko co dzieje się wokoło. Dopiero włączenie dźwięku przytłumia hałasy otoczenia, ale jest on nadal słyszalny. Nie jesteśmy więc odizolowani od otoczenia w trakcie rozmowy.

Nauszniki wykonane są z miękkiego materiału wypełnionego gąbką. Tym samym materiałem obita jest górna część pałąka. Całość sprawia, że komfort noszenia jest dosyć dobry. Niewielkie rozmiary nauszników sprawiają jednak, że przy nagłych ruchach głowy, słuchawki mogą się lekko zsunąć z uszów.

Słuchawki podłączane są do portu USB komputera dosyć długim kablem o długości 1.9m. W kablu umieszczono regulator głośności i przycisk wyciszania. Przydałby się też przycisk odbierania rozmowy, ale tego tutaj nie znajdziemy.  Po wetknięciu kabla do portu USB, H390 jest od razu dostępny w Systemie Windows. Logitech jest też kompatybilny z systemami macOS i ChromeOS.

Parametry techniczne są następujące:

  • Wymiary: 171x151x68mm
  • Waga 197 gramów
  • Kabel o długości 1.9m
  • Mikrofon 32 Ohm z pasmem przenoszenia 100Hz – 10 kHz
  • Słuchawki 20 – 20 kHz

W trakcie rozmów nasz głos jest dobrze słyszalny dla rozmówcy. Jest to zasługą dosyć u z redukcją szumów. Mikrofon umieszczony jest z lewej strony na obrotowym wysięgniku. Jeśli nie prowadzimy rozmowy, to możemy go obrócić do pozycji pionowej, żeby nie przeszkadzał.

Podsuwanie

H390 to niedrogi zestaw słuchawek z mikrofon przeznaczony przede wszystkim do telekonferencji. Półotwarta budowa słuchawek sprawia, że dźwięki otoczenia nie są tłumione. Tym samym raczej nie polecam tego modelu do słuchania muzyki bądź prowadzenia rozgrywek sieciowych. Przy gwałtowniejszych ruchach słuchawki mogą się zsunać z uszu. W swojej podstawowej roli, jaką jest prowadzenie rozmów i uczestnictwo w telekonferencjach, słuchawki sprawują się jednak dobrze. Na plus przemawia też niska cena zestawu, który możemy nabyć za ok 100 zł.

 

Autor |2023-03-16T12:54:22+01:0016 marca 2023 12:34|Kategorie: Artykuły, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile