Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie-Creative Pebble v3 – niewielkie głośniki biurkowe do komputera

Creative Pebble v3 – niewielkie głośniki biurkowe do komputera

O tym, że w laptopach trudno jest uzyskać dobry dźwięk z malutkich głośników wie chyba każdy użytkownik przenośnego komputera. Szczególnie w przypadku umiejscowienia głośników z tyłu lub z dołu obudowy trudno jest uzyskać dobre brzmienie.

Jeśli chcemy mieć lepszą jakość dźwięku a miejsce na naszym biurku jest ograniczone, to warto przyjrzeć się ofercie głośników biurkowych.  Są one zwykle niewielkie i podpinamy je do złącza wyjściowego audio lub bezpośrednio do portu USB co pozwala na zrezygnowanie z dodatkowego zasilania.

Jednym z takich produktów  jest zestaw Pebble od Creative. W wersji Pebble v3 w głośnikach dodano obsługę Bluetooth 5.0 do bezprzewodowego odtwarzania muzyki np. z telefonu. Do parowania służy niewielki przycisk umieszczony po prawej stronie pokrętła głośności. Dostępne jest też tradycyjne złącze Audio w które wpinamy kabel z wtyczką typu Jack 3.5 mm. Umieszczony na spodzie przełącznik pozwala natomiast na zwiększenie mocy głośników do 16W ze standardowych 8W.

Głośniki Pebble v3 zasilane są z portu USB-C. Producent dorzuca też do opakowania przejściówkę USB-C  do USB-A, więc możemy z nich korzystać też na starszych komputerach.

Obudowa wykonana jest z plastiku i dostępna w czarnym lub białym wykończeniu. Same membrany mają średnicę 2.25 cala i mają złote wykończenie.  Są one zamocowane pod takim kątem, żeby dźwięk był emitowany w stronę użytkownika. Całość wygląda dosyć elegancko.

Dane techniczne zestawu są następujące:

  • Wymiary pojedynczego głośnika: 123 x 120 x 118 mm
  • Waga: Lewy: 310 g, Prawy: 360 g
  • Przewód podłączeniowy: Kabel USB-C o długości 1,2 m
  • Przetworniki: przetworniki pełnego zasięgu 2,25” z pasywnym radiatorem x 2
  • Stosunek sygnału do szumu: 75 dB
  • Moc: Moc maksymalna: 16W z włączonym wzmocnieniem

Głośniki podpięte do komputera są od razu dostępne dla systemu operacyjnego Windows lub Mac. Wpinamy kabel i możemy słuchać muzyki. W przypadku oglądania filmów z większej odległości od ekranu można skorzystać z funkcji wzmocnienia, która zwiększa moc głośników z 4 do 8W. Głośniki włączamy pokrętłem regulacji głośności.

Jakość dźwięku jest dobra. Mi brakowało tutaj basów, ale wynika to z faktu, że na co dzień używam głośników z subwooferem. Przy dużym poziomie głośności dźwięk jest nadal dobry i nic tutaj nie trzeszczy. Spokojnie można więc korzystać z Pebble do oglądania filmów w niewielkim, komputerowym kinie domowym, gdy siedzimy w większej odległości od ekranu.

Dołączony do zestawu kabel jest jednak dosyć krótki. W moim przypadku komputer stacjonarny jest umieszczony pod biurkiem z lewej strony. Kabel USB wychodzący od prawego głośnika był za krótki i konieczne było przestawienie głośników a potem przełączenie kanałów lewy/prawy w ustawieniach komputera.

Głośniki Pebble V3 kosztują ok 140 – 160zł i jest to dosyć dobra oferta. Jeśli szukamy niewielkiego zestawu o dosyć dużej mocy to powinniśmy być zadowoleni. Na plus zaliczyć można też możliwości dodatkowych podłączeń przez Bluetooth lub kabel audio. A  w przypadku podłączenia przez USB-C rezygnujemy z dodatkowego zasilacza, który niepotrzebnie zabiera miejsce na biurku lub podłodze.  Pebble V3 nie zapewni nam jednak mocniejszych wrażeń dźwiękowych, co wynika przede wszystkim z braku subwoofera.

pebble v3 4

pebble v3 4

Autor |2023-03-27T12:21:27+02:0027 marca 2023 12:21|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile