Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy-Operator z Dolnego Śląska dostawcą nowego światłowodu dla firm. Gwarantowana prędkość to minimum… 15 Gb!

Operator z Dolnego Śląska dostawcą nowego światłowodu dla firm. Gwarantowana prędkość to minimum… 15 Gb!

Materiał partnera

Na tę wiadomość czekali chyba wszyscy przedsiębiorcy zmagający się z problemem mulącego, przerywającego, a do tego drogiego internetu firmowego. Internet Service Provider Airmax.pl – operator, który od lata działa na dolnośląskim rynku usług telekomunikacyjnych, wprowadził do oferty zupełnie nową jakość internetu światłowodowego dla firm. Osiąganie rekordowo wysokich prędkości transmisji danych, na poziomie co najmniej 15 Gb, okazało się możliwe bez wdrażania infrastruktury kablowej. Technologia AirFiber jest dostępna na terenie Wrocławia i większości miast ościennych, na razie tylko dla klientów biznesowych i instytucjonalnych. Z oferty lokalnego operatora korzystają już mali, średni i duzi przedsiębiorcy, spółki kapitałowe, instytucje publiczne oraz urzędy z całego regionu.

Internet w firmie nie może „jakoś działać”

Na pierwszy rzut oka oferty poszczególnych dostawców internetu mogą wyglądać niemalże identycznie. Parametry techniczne niewiele mówią osobom niezwiązanym zawodowo ani hobbystycznie z branżą telekomunikacyjną. Przedsiębiorca, wybierając ofertę internetu, polega więc na rekomendacjach i poradach – znajomych, internautów czy przedstawiciela handlowego operatora. Najczęściej wybór pada na pakiet najtańszy, ale (przynajmniej w teorii) wystarczający do biznesowych działań. Gdy priorytetem jest szybkość, uwaga klienta automatycznie skupia się na światłowodzie, który w ostatnich latach stał się symbolem bezkonkurencyjnych prędkości. Operatorzy chwalą się wynikami badań laboratoryjnych, które mają potwierdzać rewelacyjne parametry ich technologii światłowodowych. Jednak osiągnięcie takich wyników w warunkach rzeczywistych rzadko jest możliwe. Ma to związek z różnym stanem infrastruktury w miejscu użytkowania. Zbyt wolne, a do tego niestabilne łącza irytują, utrudniają realizację zadań oraz zakłócają komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, narażając przedsiębiorstwo na poważne straty finansowe i wizerunkowe. Skutki bywają niemożliwe do usunięcia. Co powinien zrobić przedsiębiorca w takiej sytuacji? Zmienić dostawcę usługi? Tak byłoby najprościej, ale gdy spojrzy do umowy, pewnie dowie się, że legalne zrezygnowanie ze współpracy jest niemożliwe. Przedsiębiorcy skuszeni niemalże darmowym przyłączeniem internetu, bez wahania podpisują umowy na wielomiesięczne okresy. W ten sposób uzależniają się od jednego operatora na całe lata. Firma operatorska dyktuje warunki, a przedsiębiorcy pozostaje na nie przystać.

Kable = Problem

W przypadku infrastruktury kablowej dochodzi jeszcze problem wysokiej awaryjności. Istnieje duże ryzyko uszkodzenia kabli podczas silnych burz, ulewnych deszczów czy mrozów. Zdarza się, że okablowanie zostaje zniszczone przez maszyny budowlane albo gryzonie i ptaki. Każda, nawet krótka przerwa w dostępie do sieci może oznaczać dla przedsiębiorcy ogromne straty. A trzeba pamiętać, że naprawa infrastruktury kablowej czasem zajmuje ekipom technicznym kilka dni. Gdy nie jest jasne, komu przysługuje prawo własności do danego gruntu lub słupów, pojawiają się kolejne problemy. Zdarzało się, że przedsiębiorstwa w jednej chwili traciły łączność ze światem.

AirFiber to nie kolejny internet światłowodowy

AirFiber to zupełnie nowa, rewolucyjna technologia światłowodu. Oferuje prędkości na gwarantowanym, rekordowo wysokim poziomie bez konieczności doprowadzania infrastruktury kablowej oraz daje dostęp do podobnych usług, jak znajdujących się w ofercie tradycyjnych dostawców rozwiązań szerokopasmowych. Brak kabli, w połączeniu z rozbudowanymi procedurami bezpieczeństwa, pozwala zredukować ryzyko awarii praktycznie do zera. Nie trzeba martwić się o zakopane czy wiszące kable, które wyglądają nieestetycznie i często ulegają uszkodzeniom, paraliżując pracę w firmie.

Decydując się na AirFiber, przedsiębiorca zyskuje ultraszybki i stabilny internet firmowy – bez kłopotliwych kabli i trwającej w nieskończoność umowy, ze stałymi adresami IP i bardzo niskim pingiem.

Oferta zostaje skonfigurowana indywidualnie. Dedykowana usługa zapewnia najbardziej optymalny stosunek parametrów internetu do ceny. Warunki współpracy są transparentne i gwarantowane na niezmiennym poziomie umową SLA. Klient dokładnie wie, jak szybki internet otrzyma, ile będzie płacić, kiedy usługa zostanie podłączona i na jaki okres związuje się z operatorem.

Jak działa technologia AirFiber?

Internet  we Wrocławiu może zostać doprowadzony techniką napowietrzną, techniką przepustów podziemnych albo przy zastosowaniu technologii bezprzewodowej. Metody wykorzystujące infrastrukturę kablową wiążą się z wysokimi nakładami finansowymi i czasowymi, a także z ingerencją (nierzadko znaczną) w budynek i grunt. Działanie internetu AirFiber bazuje na technologii stacjonarnych łączy szerokopasmowych (innowacyjna technologia klatek radiowych). Okablowanie jest więc zbędne. Dzięki wysokim częstotliwościom, w gazie atmosferycznym następuje całkowite wewnętrzne odbicie. Funkcję fizycznego kabla światłowodowego przejmuje powietrze. Transmisja w paśmie 60 GHz całkowicie likwiduje problem interferencji. To zasługa unikatowych właściwości tlenu cząsteczkowego w powietrzu. Sygnał radiowy porusza się analogicznie do kabla światłowodowego. Fala radiowa odbija się od ścianek wąskiej rurki refleksyjnej. Nawet ekstremalne warunki atmosferyczne nie stanowią zagrożenia dla działania internetu AirFiber.

Jak zacząć korzystać z internetu AirFiber w swojej firmie?

Wystarczy skontaktować się z przedstawicielem Internet Service Provider Airmax.pl telefonicznie lub mailowo. Brak infrastruktury kablowej sprawia, że proces podłączania usługi jest szybki i bezproblemowy. Z technologii AirFiber można swobodnie korzystać w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia. Co ważne, nie trzeba podejmować tak strategicznej decyzji biznesowej w ciemno. Przed podpisaniem umowy potencjalnemu klientowi przysługuje prawo do bezpłatnego przetestowania technologii AirFiber w warunkach rzeczywistych, czyli w konkretnej firmie i przy realizacji konkretnych zadań. Okres testowy trwa ok. 14 dni.

Podsumowanie

AirFiber to nowatorska technologia, gwarantująca gigabitowe przepustowości, bezkompromisową stabilność i bezawaryjność. Za dostępność usługi na terenie Wrocławia i miast ościennych odpowiada polski operator z wieloletnim doświadczeniem w branży telekomunikacyjnej. Klienci biznesowi i instytucjonalni mogą liczyć na indywidualnie przygotowaną ofertę, przystępne warunki cenowe, profesjonalną obsługę, zawsze dostępną pomoc techniczną oraz na jednakowo wysokie parametry łącza przez cały współpracy. Warto przetestować internet AirFiber w warunkach rzeczywistych – za darmo i bez zobowiązań.

Autor |2023-02-02T19:27:39+01:002 lutego 2023 19:26|Kategorie: Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.