Jesteś tutaj:-, Reklama-Czy reklama wielkoformatowa to skuteczny sposób na promocję produktów, usług lub całej firmy?

Czy reklama wielkoformatowa to skuteczny sposób na promocję produktów, usług lub całej firmy?

Promocja

Jeśli podjąłeś decyzję o prowadzeniu firmy, prędzej czy później będziesz musiał zainwestować również w reklamę. To właśnie ona napędza klientów, sprawia, że dowiadują się oni o tym, że dany produkt jest dostępny na rynku. Sposobów na reklamowanie tego, co masz w ofercie jest naprawdę wiele. Jednym z tych bardzo skutecznych jest reklama wielkoformatowa, która większości z nas kojarzy się po prostu z dużymi miastami. Wystarczy udać się do Warszawy, Gdańska czy Wrocławia, aby podczas spaceru zobaczyć niejedną reklamę wielkoformatową. Często lokowana jest ona również przy autostradach oraz trasach szybkiego ruchu.

Czym jest reklama wielkoformatowa?

Reklamy wielkoformatowe to nic innego, jak reklamy o dużym rozmiarze. To właśnie ogromny format sprawia, że taka forma promocji jest naprawdę skuteczna. Trudno bowiem przejść obok ogromnego billboardu, nie zauważając go. Niektórzy mówią, że taka forma reklamy postrzegana jest przez odbiorców jako nachalna. Oczywiście zawsze może się tak zdarzyć, ale generalnie billboardy przynoszą naprawdę dobre efekty. Gwarantują szybkie dotarcie do dużej grupy odbiorców bez konieczności inwestowania ogromnych środków finansowych. To niewątpliwy plus takiej reklamy – nie wydając wiele, skutecznie reklamujesz to, co chcesz sprzedać.

wielki format reklamy

wielki format reklamy

Gdzie może być umieszczona reklama wielkoformatowa?

Mówiąc o reklamie wielkoformatowej, należy pamiętać, że jej stosowanie ma sens wówczas, gdy znajduje się ona w miejscu obleganym przez ludzi. To właśnie dlatego mające dużą powierzchnię billboardy są najczęściej lokowane w centrach dużych miast. Łatwo dostępne tablice reklamowe gwarantują, że reklama dotrze do dużej grupy ludzi.

Jak już wspomnieliśmy, reklama wielkoformatowa umieszczana jest również przy autostradach i trasach szybkiego ruchu. Ilość samochodów, które każdego dnia pokonują takie miejsca jest naprawdę ogromna. Nawet jeśli kierowcy nie zawsze spoglądają na to, co na poboczu, to pasażerowie rejestrują billboardy z reklamami. Co więcej, często w samochodzie toczy się później dyskusja na ich temat. Warto jednak dodać, że reklamy na wielkopowierzchniowych nośnikach często umieszczane są także w pobliżu dróg w miastach. Najczęściej zobaczyć można je w pobliżu skrzyżowań, a więc w miejscach, w których musimy się zatrzymać. Kiedy kierowca czeka na zielone światło, ma na ogół dość czasu, aby przeanalizować otoczenie. Wówczas zauważa on billboard reklamowy.

Jakie zalety ma reklama wielkoformatowa?

Największą zaletą takiej reklamy jest oczywiście jej rozmiar, który sprawia, że trudno jej nie zauważyć. Kiedy idziesz ulicą i nagle przed Tobą pojawia się ogromny billboard, to automatycznie spoglądasz w jego stronę, rejestrując to, co się na nim znajduje. To właśnie w tym tkwi siła reklam wielkopowierzchniowych, które są naprawdę skuteczne. Są one doskonale widoczne z daleka. Co więcej, na ogół można je podświetlić, a to sprawia, że znajdujący się na nich przekaz jest czytelny również nocą i dni, kiedy pogoda pozostawia wiele do życzenia.

Reklama wielkoformatowa dociera jednocześnie do dużej grupy klientów. Pod tym względem znacznie przewyższa bardzo kosztowną reklamę telewizyjną, a także internetową. Co więcej, nie można jej wyłączyć – nie da się zamknąć wyskakującego okienka czy przełączyć kanału.

Reklama o dużej powierzchni jest również bardzo uniwersalna. Oznacza to, że świetnie sprawdza się niezależnie od tego, jaki produkt ma być reklamowany. Można sięgnąć po nią bez względu na świadczone usługi i profil firmy. Z jej pomocą można reklamować między innymi:

  • produkty spożywcze;
  • ubrania;
  • usługi turystyczne;

Wielkopowierzchniowe billboardy są powszechnie wykorzystywane w kampaniach wyborczych. Sięgają po nie kandydaci na posłów, senatorów, miejskich radnych. Trudno bez nich wyobrazić sobie również kampanię prezydencką. Decydując się na reklamę wielkopowierzchniową, musisz pamiętać, aby postawić na billboardy rzetelnie wykonane. Godna polecenia jest bez wątpienia reklama wielkoformatowa znajdzreklame. Jeśli chcesz poznać ofertę firmy, wejdź na https://www.znajdzreklame.pl/reklama-wielkoformatowa.

reklama wielkoformatowa znajdzreklame.pl

Autor |2023-01-24T13:53:54+01:0024 stycznia 2023 13:53|Kategorie: Newsy, Reklama|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.