Jesteś tutaj:---Samsung HeartWise: Powrót do zdrowia w domu, rehabilitacja kardiologiczna i przyszłość systemów opieki zdrowotnej – Wywiad

Samsung HeartWise: Powrót do zdrowia w domu, rehabilitacja kardiologiczna i przyszłość systemów opieki zdrowotnej – Wywiad

W ciągu ostatnich kilku lat weszliśmy w nową erę dbania o dobrą kondycję. Ludzie chcą wiedzieć więcej, by mieć pełny obraz swojego zdrowia. Zapewnienie wszystkim dostępu do narzędzi poprawiających stan ich zdrowia ma kluczowe znaczenie oraz daje poszczególnym osobom możliwość stworzenia najlepszych wersji samych siebie.

Jednym z rozwiązań wspierających to wyzwanie jest projekt domowej rehabilitacji kardiologicznej Samsung HeartWise. Dzięki współpracy Samsung Research America, Samsung Electronics America z organizacją opieki zdrowotnej Kaiser Permanente, program HeartWise stał się pionierską, wspomaganą przez urządzenia do noszenia firmy Samsung alternatywą dla tradycyjnej rehabilitacji kardiologicznej prowadzonej w ośrodkach opieki zdrowotnej. W tym roku Journal of the American Medical Association, wiodące czasopismo medyczne zawierające recenzje pisane przez przedstawicieli świata medycyny, opublikowało artykuł, w którym stwierdzono, że program HeartWise przyniósł wyniki, które nie tylko dorównywały skutecznością metody bazujące na ośrodkach opieki zdrowotnej, ale wręcz je przewyższały.

Aby zbadać wpływ, jaki programy takie jak HeartWise mogą wywierać na nowoczesne systemy opieki zdrowotnej, Samsung Newsroom spotkał się z Rickym Y. Choi i Matthew Wigginsem w kampusie Samsung Research America w Mountain View w Kalifornii. Choi jest dyrektorem działu Digital Health (cyfrowej ochrony zdrowia) w Samsung Electronics America i profesorem klinicznym w Stanford, a Wiggins jest dyrektorem laboratorium rozwiązań zdrowotnych Health Solutions Lab Samsung Research America.

 

HeartWise Interview main1 768x511

(od lewej) Matthew Wiggins, dyrektor laboratorium rozwiązań zdrowotnych Health Solutions Lab Samsung Research America oraz Ricky Y. Choi, dyrektor działu Digital Health (cyfrowej ochrony zdrowia) w Samsung Electronics America.

 

 

Zanim przejdziemy do szczegółów wyników badania, czy może nam Pan powiedzieć, czym ten model domowej rehabilitacji kardiologicznej różni się od modeli tradycyjnych? I jak on działa we współpracy z uznanymi systemami tradycyjnymi?

[Ricky Y. Choi] W firmie Samsung wierzymy, że naszą rolą jest technologiczne zapewnienie standardu opieki bez konieczności bycia bezpośrednim świadczeniodawcą podstawowej opieki zdrowotnej. Dlatego dodajemy kolejne narzędzie, z którego mogą korzystać pracownicy służby zdrowia. Jest to narzędzie, które umożliwia pacjentom uczestniczenie w opiece z domów, w wysoce angażujący i komfortowy sposób, który nie omija systemu opieki zdrowotnej, ale zwiększa skalowalność liczby pacjentów, którym można zapewnić opiekę.

W praktyce pacjenci wykonują program z domu, a następnie zgłaszają się do opiekuna medycznego. Naszym celem jest znalezienie warstwy technologicznej, która umożliwi pacjentom samodzielne wykonywanie pewnych czynności w domu z okresowymi wizytami u swojego lekarza.

 

HeartWise Interview main2 768x511

 

Badanie wykazało, że pacjenci powracający do zdrowia w domu wykazywali 18,2% poprawę w liczbie ponownych przyjęć do szpitala w ciągu 12 miesięcy po wyzdrowieniu. Program Samsung HeartWise pokazał, że przy odpowiednim wsparciu, rekonwalescencja kardiologiczna może być skuteczniejsza w przypadku zastosowania modelu domowego, niż we wspomnianych przez Pana ośrodkach rehabilitacyjnych. Czy może Pan przedstawić czytelnikom znaczenie tego odkrycia w odpowiednim kontekście?

[Choi] Badanie potwierdza tezę, że przy odpowiednim wsparciu pacjenci skuteczniej przechodzą rehabilitację kardiologiczną w domowym zaciszu. Co więcej, sukces ten znajduje odzwierciedlenie w tradycyjnych miarach wyników opieki zdrowotnej, takich jak związany z tym spadek wskaźnika ponownych przyjęć do szpitala, który jest jednym z najważniejszych mierników wyników zdrowotnych i ekonomicznych oraz wskaźników jakości opieki zdrowotnej. Niezwykle istotne jest, że dzieje się tak w różnych populacjach.

[Matthew Wiggins] Kolejną istotną rzeczą dotyczącą badania jest fakt, że dowodzi ono, iż ta metoda może działać. Wcześniej ludzie mówili: „To brzmi świetnie, ale muszą istnieć dowody na to, że później nie pojawią się problemy. Trzeba to zbadać i udowodnić”. Jednak teraz zaczynamy dostrzegać, że ta metoda wypada dobrze w porównaniu z tradycyjnymi modelami. Właściwie w tym przypadku okazała się ona lepsza.

 

HeartWise Interview main3 768x511

 

Wcześniejsze badanie opisane w New England Journal of Medicine również wykazało pozytywne wyniki dla domowych programów rehabilitacji kardiologicznej. Jakie były Panów oczekiwania względem tego badania?

[Wiggins] Pacjenci Kaiser Permanente uczestniczący w programie czuli się bardzo dobrze i byli bardzo zadowoleni. Wszystkie informacje, które były wykorzystywane w tym programie, wyniki kliniczne Kaiser Permanente w połączeniu z technologią urządzeń do noszenia firmy Samsung, mogły pomóc osobom uczestniczącym w domowym programie rehabilitacji kardiologicznej w takim samym stopniu, jak tym uczestniczącym w programach opartych na ośrodkach opieki zdrowotnej. Byliśmy szczęśliwi, widząc, że badanie potwierdziło to, o czym byliśmy przekonani przez cały czas.

[Choi] Wszyscy byliśmy zadowoleni z wyników. Standard opieki jest jasny: Pacjenci cierpiący na pewne choroby serca i po zabiegach powinni przejść program rehabilitacji kardiologicznej. Jednak bardzo niewielu to robi. Po części przyczyną jest fakt, że w wielu z takich pacjentów może być trudno dostać się do programu opartego na ośrodku opieki. Wiele programów opartych na ośrodkach ma ograniczenia fizyczne i kadrowe. Wysoce angażujący program, który pacjenci mogą przejść we własnym domu, rozwiązuje te problemy. Dzięki temu pacjenci mogą bardziej skupić się na swoim zdrowiu.

 

W badaniu wykorzystano smartwatche Galaxy, w tym funkcje dostępne na rynku w najnowszej linii smartwatchy Galaxy. Jaką rolę odegrały te urządzenia w badaniach i jakie funkcje są wykorzystywane w procesie rehabilitacji?

[Choi] Nasz domowy program opiera się na rozwiązaniu cyfrowym wykorzystującym smartwatch Samsung, aplikację na smartwatch oraz aplikację, którą pacjenci pobierają na swój telefon. Smartwatche zbierają dane z biosensorów, prowadzą pacjentów przez niezbędne ćwiczenia i zbierają kluczowe informacje wprowadzane lub wyniki zgłaszane przez pacjentów.

[Wiggins] Wykorzystywane w programie smartwatche Samsung zapewniają użytkownikom informacje zwrotne na temat liczby kroków, tętna i czasu trwania ćwiczeń, aby ułatwić dostosowanie poziomu i czasu trwania wysiłku fizycznego do ich własnych programów rehabilitacyjnych. Pozwalają one również pacjentom zgłaszać, jak się czuli podczas sesji ćwiczeń. Następnie informacje te są przekazywane personelowi medycznemu podczas okresowych wizyt, aby był on informowany na bieżąco.

Kolejną korzyścią z domowej rehabilitacji kardiologicznej jest wygoda dla pacjenta, a smartwatche odgrywają dużą rolę w zapewnieniu takiej wygody. Ze smartwatchem Samsung na nadgarstku pacjenci mogą wykonywać swoje sesje ćwiczeń według własnego harmonogramu w wybranym przez siebie miejscu, zamiast w obiekcie, w którym wizytę trzeba zaplanować i do którego trzeba dojechać, czasem pokonując duże odległości. To z kolei prowadzi do szerszego uczestnictwa w rehabilitacji i większego przestrzegania jej zasad.

 

W programie HeartWise śledzono rehabilitację ponad 13 000 pacjentów. W samym badaniu wzięło udział ponad 2500 osób. Jakie korzyści przynosi tak duża liczba uczestników z punktu widzenia badań?

[Wiggins] Duża wielkość próby zwiększa wiarygodność wyników, ale moim zdaniem ważne jest również włączenie do niej pacjentów z chorobami serca o wyższym ryzyku niż w poprzednich badaniach. Ponadto różnorodność puli badanych jest zachęcająca, ponieważ reprezentuje szerszą próbkę demograficzną populacji USA i sytuacje, w których program będzie musiał działać, aby odnieść sukces na poziomie krajowym.

 

HeartWise Interview main4 768x511

 

Ricky, jesteś lekarzem zajmującym się strategią biznesową, a Ty, Matthew, jesteś dyrektorem laboratorium rozwiązań zdrowotnych Health Solutions Lab firmy Samsung. Na czym polegał wkład Waszych obszarów zainteresowania i fachowej wiedzy do tego projektu?

[Choi] Jestem profesorem klinicznym w Stanford i praktykującym lekarzem z prawie 15-letnim stażem. Przyszedłem do Samsunga, ponieważ chciałem w zauważalny sposób zmienić sytuację w dziedzinie zdrowia poprzez wykorzystanie na dużą skalę innowacyjnych rozwiązań. HeartWise jest doskonałym przykładem tego, co siła innowacji firmy Samsung może zmienić w dziedzinie zdrowia. To był przywilej pracować z tak błyskotliwymi i skoncentrowanymi na naszej misji kolegami z działu badawczo-rozwojowego.

[Wiggins] Wypełnienie luki pomiędzy możliwościami technologii urządzeń do noszenia a tym, jak można ją zintegrować z rzeczywistymi pracami klinicznymi, stanowi kluczowy element umożliwiający rozwój cyfrowej ochrony zdrowia w przyszłości. To dla mnie zaszczyt być częścią tego innowacyjnego i opartego na współpracy partnerstwa, które z powodzeniem radzi sobie ze wszystkimi stojącym przed nami wyzwaniami.

Autor |2022-11-17T10:57:51+01:0017 listopada 2022 14:30|Kategorie: Newsy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile