Jeśli dużo pracujemy przy komputerze to warto od czasu do czasu wstać i rozprostować kości albo po prostu zmienić pozycję. Czasem jednak nawał pracy jest tak duży, że nie możemy sobie pozwolić na dłuższe przerwy. Jeśli jednak konieczne chcemy popracować w innej pozycji, to czemu nie zmienić wysokości biurka ? Praca przy komputerze na stojąco jest coraz popularniejsza. Często w biurach coworkingowych widać osoby, które w ten sposób chcą pracować ergonomicznie i wygodnie.
Jednak nie tylko praca przy komputerze może wymagać zmiany wysokości blatu. Szereg prac manualnych, praca z projektami architektonicznymi także mogą być wygodniejsze, jeśli zmienimy wysokość blatu na jakiś czas.
Niektórzy użytkownicy stawiają pod biurkiem także niewielką bieżnię do chodzenia, dzięki której mogą pracować i jednocześnie chodzić. Nie ulega wątpliwości, że dla zdrowia takie rozwiązanie jest wskazane.
Zmiana wysokości biurka wymaga oczywiście specjalnych rozwiązań. Możemy to zrobić manualnie, zmieniając wysokość podstawy blatu, ale jest to zwykle czasochłonne i uciążliwe. O wiele wygodniejsze są rozwiązania w których wysokość biura regulowana jest elektrycznie. Takie właśnie biurko dostarczył nam do testów sklep Geekbuying.
Model ACGAM WT225E to mierzące 120 cm szerokości biurko wyposażone w 2 silniki elektryczne do regulacji wysokości blatu. Umieszczono są one pod blatem. Podłączamy do nich jednostkę sterującą, która pozwala na płynną regulację wysokości oraz zapamiętanie kilku pozycji i przypisanie ich do klawiszy szybkiego dostępu.
Montaż
Zestaw dostarczany jest w 2 paczkach. W mniejszej (ale cięższej) znajdziemy elementy montażowe podstawy i silniki a w drugiej jest blat. Całość waży ponad 24 kg, więc wniesienie tego na wyższe piętra będzie wymagało trochę siły.
Montaż zaczynamy od połączenia ze sobą elementów stalowej ramy, na której mocuje się blat. Elementy skręcamy śrubami.
Następnie przykręcamy dwie ciężkie nogi – w każdej z nich zamontowany jest silnik elektryczny do podnoszenia i opuszczania stołu. Do obu nóg przykręcamy jeszcze podstawy na których będzie stał stół.

Montaż nóg z silnikami
W kolejnym etapie ramę stołu kładziemy na blacie, odpowiednio centrujemy i przykręcamy kilkunastoma wkrętami do blatu. Do tego przyda nam się już wkrętarka elektryczna.
Ostatnim etapem jest przymocowanie elementów sterujących oraz spięcie ich kablami ze sobą. Dotykowy panel do regulacji wysokości montujemy od spodu na krawędzi stołu w dogodnej dla nas pozycji.

Wszystkie elementy elektryczne trzeba ze sobą połączyć.

Montaż panelu sterującego
Tak zmontowany stół jest gotowy do użytkowania. Cały montaż zajął ok 30 minut.
Złożone biurko prezentuje się dobrze. Nogi wykonane są z malowanej proszkowo stali i chronione plastikowymi osłonami.
Biurko dostarczone było wraz z blatem o szerokości 120 cm, który ma też zamykany przepust na kable np. do komputera. Możemy jednak też zamówić samą ramę, którą przymocujemy do własnego blatu. Dzięki regulowanej szerokości stelaża, możemy go zamontować do blatów o szerokościach od 110 do 180 cm.
Panel posiada pamięć dla 3 pozycji wysokości i ma dodatkową funkcję przypominającą co jakiś czas o zmianie pozycji siedzenia. Oba silniki elektryczne pracują dosyć cicho i nie przeszkadzają w pracy naszym współpracownikom. W trakcie testów podnosiliśmy ciężar ok 80 kg i oba silniki dawały radę go unieść, aczkolwiek słychać było, że są już mocno obciążone.

Panel sterujący

Biurko ACGAM
Podsumowanie
Biurko ACGAM polecamy wszystkim osobom, które przykładają dużą wagę do ergonomii pracy. Dotykowy panel pozwala na regulację wysokości stołu w zakresie 62 – 127 cm. W trakcie pracy biurko przydaje się, jeśli chcemy zmieniać pozycję z siedzącej na stojącą, żeby zadbać o nasz kręgosłup. Przyda się tez przy pracach wymagających pozycji stojącej, takich jak niektóre prace kreślarskie lub manualne. Możemy je też wykorzystać np. w charakterze biurka do zabawy dla dziecka, które będzie rosło wraz z nim.
W cenie 1179 zł (bez blatu), biurko ACGAM jest relatywnie tanie a dzięki dobrej jakości wykonania i łatwemu montażowi, możemy je polecić wszystkim użytkownikom, którzy potrzebują tego typu ergonomicznych rozwiązań. Biurko dostępne jest w sklepie Geekbuying tutaj
Z kodem 5DMN8J53 dostaniemy na 50 zł dodatkowej zniżki
Patrzyłem na ten stół właśnie na polskim geekbuying, bo tam mają szybką wysyłkę i zastanawiałem się czy warto. Po przeczytaniu teksu widzę że tak, także biorę go 😉