Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Top7-Szefowie się pokłócili – pracownicy muszą korzystać z Androida

Szefowie się pokłócili – pracownicy muszą korzystać z Androida

Szef Facebooka Mark Zuckerberg był zły na Tima Cooka z Apple, za jego krytyczne wypowiedzi w związku z aferą Cambridge Analytica. W związku z tym nakazał wszystkim głównym managerom FB korzystanie z telefonów Android.

Jak podaje New York Times, Tim Cook skrytykował Facebooka za zbytnie wkraczanie w sferę prywatności użytkowników. Jednocześnie dodał, że dla Apple traktuje sferę prywatności jako jedno z podstawowych praw człowieka i nie będzie jej naruszał.

Zuckerberg argumentuje swoją decyzję tym, że więcej ludzi na świecie używa telefonów Android i wiodący managerowie też powinni z nich korzystać. Tymczasem w USA, wśród kadry zarządzającej dominuje iPhone, więc decyzja szefa FB mogła wywołać pewne niezadowolenie wśród pracowników firmy. Co więcej, jeśli wszyscy główni dyrektorzy FB będą mieli telefony Android, to ocena jakości wersji na telefony Apple będzie dla nich utrudniona, bo nie będą z niej na co dzień korzystali.

Odgórne nakazy dotyczące wykorzystania konkretnych platform nie są niczym nowym w wielu firmach. Jakiś czas temu, koncern IBM ogłosił, że ze względu na niższe koszty obsługi, wszyscy pracownicy firmy będą korzystać z urządzeń Apple.

Na zdjęciu – siedziba FBAutor |2018-11-15T12:03:09+02:0015 listopada 2018 12:03|Kategorie: Android, Inne, Internet, Newsy, Top7|Tagi: , , |8 komentarzy

8 komentarzy

 1. czytelnik 15 listopada 2018 w 12:16 - Odpowiedz

  Kurcze zacznijcie pisać jak należy, Kto tak pisze „się pokłócili”? Powinno być pokłócili się.

 2. K3 15 listopada 2018 w 12:40 - Odpowiedz

  Po polsku jest prawidłowo. Nie wprowadzaj na siłę radzieckiego języka.

 3. KarolSk 15 listopada 2018 w 13:01 - Odpowiedz

  Małostkowy dzieciak z kupą siana. Masakra.

 4. czytelnik 15 listopada 2018 w 14:32 - Odpowiedz

  Do K3. To pokaż mi tą gramatykę jak wszędzie w słownikach jest pokłócić się a nie się pokłócić

 5. maar 15 listopada 2018 w 15:35 - Odpowiedz

  @czytelnik – obie formy są prawidłowe – tzn przed i za czasownikiem. Pod tym linkiem znajdziesz wypowiedz http://www.jezykowedylematy.pl/2012/08/w-ktorym-miejscu-w-zdaniu-ma-stac-zaimek-sie/ prof. Mirosława Bańki na ten temat. Oto co na temat się pisze on w Małym słowniku wyrazów kłopotliwych PWN:

  Zgodnie z tradycją słowo to może zajmować różne miejsca w zdaniu. Może stać przed czasownikiem i po czasowniku, byle nie na początku zdania, gdyż nie jest akcentowane i musi tworzyć jeden zestrój akcentowy z wyrazem, który je poprzedza. Za najwłaściwsze zwykło się uważać stawianie się przed czasownikiem, choć niekoniecznie w jego bezpośrednim sąsiedztwie, np.: Kiedy się wyprowadzasz?, Kiedy się stąd wyprowadzasz?, Kiedy się chcesz stąd wyprowadzić? Współcześnie jednak coraz więcej osób woli umieszczać się bezpośrednio po czasowniku, np. Kiedy chcesz wyprowadzić się stąd? Czasem daje to mierne efekty stylistyczne – zwłaszcza gdy się stoi na końcu zdania: Kiedy chcesz stąd wyprowadzić się? – a w dłuższym tekście razi monotonią.

  Pozdrawiam,

 6. K3 15 listopada 2018 w 16:11 - Odpowiedz

  @czytelnik Nie pisze się ‚tą’ tylko ‚tę’.

 7. czytelnik 15 listopada 2018 w 19:59 - Odpowiedz

  Przepraszam, czepiam sie wszystkiego, chyba mam nie pokolei w głowie

 8. czytelnik 15 listopada 2018 w 23:28 - Odpowiedz

  Do czytelnik. Nie podszywaj się pod kogoś kim nie jesteś.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.