Jesteś tutaj:-, Opinie ekspertów, Prawo, Rynek, Wydarzenia-“Startupy w Pałacu” okiem fintechu – komentarz

“Startupy w Pałacu” okiem fintechu – komentarz

Co deklaruje prezydent, a czego oczekują startupy? We wtorek w Pałacu Prezydenckim odbyło się czwarte spotkanie z cyklu „Startupy w Pałacu”.

– Z naszego punktu widzenia najistotniejsze deklaracje prezydenta to te, dotyczące tworzenia przez władze państwowe korzystnych regulacji dla działalności innowacyjnej. Startupy z zasady stąpają po niepewnym gruncie, ponieważ kreują coś, co jeszcze nie zostało zweryfikowane. Jedynie pewna swoboda prawna i wsparcie państwa w tej kwestii gwarantują bezpieczny rozwój prawdziwie innowacyjnych i przełomowych przedsięwzięć, na których w znacznej mierze opiera się wzrost gospodarczy. W tym kontekście z zaciekawieniem przyglądamy się m.in. zaprezentowanemu wczoraj przez KNF projektowi piaskownicy regulacyjnej mającej umożliwić młodym firmom testowanie rozwiązań niejednoznacznych z punktu widzenia przepisów jeszcze przed wejściem na rynek. Dla firm już funkcjonujących na rynku finansowym, takich jak SMEO, najistotniejsza jest natomiast pomoc w skalowaniu, także na rynki zagraniczne – komentuje Michał Pawlik, prezes SMEO.

Kolejnym wątkiem poruszonym przez prezydenta była konieczność zwiększenia inwestycji w działalność badawczo-rozwojową. – Młode firmy technologiczne ponoszą ogromne koszty wejścia na rynek i podejmują duże ryzyko w związku z rozwojem technologii, którą rynek dopiero zweryfikuje. SMEO jako innowacyjny fintech kierujący usługi mikrofaktoringu do bardzo wymagającego w obsłudze sektora małych i średnich przedsiębiorstw, potrzebuje takich inwestycji na rozwój zaawansowanych mechanizmów analityki finansowej oraz wdrażanie technologii zabezpieczających transakcję i gwarantujących ich pełną transparentność – dodaje Pawlik.

Istotną wartością spotkań w Pałacu Prezydenckim jest możliwość nawiązania relacji z firmami realnie zainteresowanymi współpracą. Jak podsumowuje prezes SMEO projekt „Startupy w Pałacu” w tym roku odbył się w ciekawej, “odwróconej” konwencji. – To wybrane korporacje musiały pitchować przed startupami i zaprezentować swoją otwartość na współpracę z nami. Było to bardzo efektywne i w przypadku SMEO pozwoliło na pogłębienie rozmów z jedną z tradycyjnych instytucji finansowych zainteresowanej wdrożeniem naszych rozwiązań. Współpraca z korporacjami jest dla nas jedną z kilku dróg rozwoju.

źródło: SMEO


Autor |2018-05-11T11:15:51+02:0011 maja 2018 11:15|Kategorie: Newsy, Opinie ekspertów, Prawo, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. domain directory 11 września 2018 w 17:25 - Odpowiedz

    If you have not know the fix reason why is your directory unavailable at the current time then you can not fix excect formuula for it.

  2. robloxhack 24 września 2018 w 07:44 - Odpowiedz

    Hey buddy, this is a very awesome post by you to read for us witten on this site.

  3. 24H Essay 24 września 2018 w 12:47 - Odpowiedz

    No you don’t comprehend it’s the eNeRgY the mother radiates when she says something negative in regards to her weight that influences the child.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.