Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Zdrowie-Nie chcą masztu telefonii komórkowej – to grozi rakiem

Nie chcą masztu telefonii komórkowej – to grozi rakiem

Raport NIK ujawnił, że stacje bazowe telefonii komórkowej powstają i rozbudowują się bez właściwej kontroli.  Wiele osób uważa, że smog elektromagnetyczny wytwarzany przez nasz sprzęt radiowy jest szkodliwy dla zdrowia, przede wszystkim prowadzić ma do wzrostu zachorowalności na raka. Dlatego wielu  sprzeciwia się budowie stacji telefonii komórkowej.

W 2016 r. Najwyższa Izba Kontroli wydała opinię, że „nadajniki telefonii komórkowej mogą być groźne dla człowieka”. Podano, że stacje telefonii komórkowej stawiane są często bez przeprowadzenia wcześniejszych badań i analiz ich oddziaływania na ludzi.

NIK o lokalizacji i instalacji stacji komórkowych

Naukowcy Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem IARC przeprowadzili badania, które dowiodły związek pomiędzy promieniowaniem komórkowym, a zachorowaniem na raka. O tym, że promieniowanie z sieci bezprzewodowych jest szkodliwe mówi się od dawna. Coraz więcej osób obserwuje u siebie dolegliwości takie jak: bóle głowy, nudności, zaburzenia snu, problemy z pamięcią, problemy z koncentracją, zmęczenie, a nawet kołatanie serca czy wysypkę. I pomimo tego, że objawy występują prawdopodobnie na skutek promieniowania bezprzewodowego, to liczba osób korzystających z komórek stale rośnie.

Dodatkowy maszt?, najczęściej mieszkańcy mówią zdecydowane: nie i składają swój sprzeciw dla tej inwestycji. Przykładów jest wiele, tylko z ostatnich kilku dni. Mieszkańcy ulic Widawskiej, Grzybowej i Sosnowej w Zduńskiej Woli nie chcą żeby w ich okolicy stanął maszt telefonii komórkowej. Pukają do urzędów, składają petycje, ale wiele wskazuje na to, że taka konstrukcja powstanie. Eksperci z dziedziny promieniowania elektromagnetycznego twierdzą, że nie ma dowodów, że takie maszty są szkodliwe. Sama budowa masztu, oraz uruchomienie instalacji jest rozpatrywane oddzielnie – informuje TVP3 Łódź – Telewizja Polska S.A.

Bóle głowy, zaburzenia snu, choroby skóry, zaburzenia koncentracji i rozwoju intelektualnego u dzieci, nowotwory itd.” – to negatywne skutki działania stacji telefonicznej, które wymieniali przeciwnicy postawienia jej w Justynowie. „Nasze dzieci i osoby starsze odczują to najbardziej” – podkreślili. Więcej na ten temat przeczytacie Tutaj

Maszty telefonii komórkowych wciąż budzą obawy. Czy bać się telefonów komórkowych?

źródło: Czytelnik Piotr H – Dziękujemy

Autor |2018-02-01T08:07:27+01:001 lutego 2018 08:07|Kategorie: Bez kategorii, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Zdrowie|Tagi: , , |16 komentarzy

16 komentarzy

 1. Patryk Michalak 1 lutego 2018 w 09:34 - Odpowiedz

  chcą mieć dobry zasięg a nie chcą mieć masztu… ludzie są debilami. U mnie bts stoi 200 metrów od domu od kilkunastu lat i jakoś nikt nie protestował. Do dzisiaj każdy jest zdrowy. Ludzie czytają ploty w internecie, a jak się ich zapytać o konkretne argumenty to nie są wstanie nic powiedzieć. Promieniowanie elektromagnetyczne było od zawsze, jest i będzie i nikt tego nie zmieni… gdyby ci ludzie którzy najwięcej protestują dowiedzieliby się że promienienie dociera do nas również z kosmosu dostaliby chyba zawału. BTS jest źródłem promenowania elektromagnetycznego ale to promenowanie nie jest na naszej planecie a nawet w całym wszechświecie niczym wyjątkowym bo jest wiele rzeczy które generują większe promenowanie niż masz telefonii komórkowej… a jak tak tym największym krzykaczom przeszkadza promieniowanie to po co w domach trzymają mikrofalówki?

  • Krzysztof 6 lutego 2018 w 16:51 - Odpowiedz

   Tylko tu chodzi o odległości i moce. Obok jest stacja transformatorowa, która też emituje to promieniowanie oraz jeszcze jeden maszt stacji telefonii komórkowej a kolejny ma powstać w tym samym regionie. Gdyby promieniowanie nie było szkodliwe to dlaczego w samym projekcie są zaznaczone miejsca gdzie nie mogą na stałe przebywać osoby. A niestety projekt nie przewiduje sumowania się mocy z różnych źródeł – innej stacji bazowej i stacji transformatorowej. Żeby była jasność nie jestem przeciwnikiem telefonów komórkowych i tych stacji tylko chodzi o lokalizację. Powinno się promieniowanie z różnych źródeł zsumować i wtedy wyznaczyć miejsca gdzie nie mogą na stałe przebywać ludzie.

 2. Janusz 1 lutego 2018 w 09:46 - Odpowiedz

  Ja mam maszt 300 metrów od domu, rewelacyjny zasięg Orange i T-Mobile, żadnych problemów, wszyscy zdrowi mimo, że to już 9 lat. Jak napisał Patryk – ludzie są debilami.

 3. Thx 1 lutego 2018 w 10:06 - Odpowiedz

  Niestety, głupota ludzka nie zna granic. Zatem trzymanie telefonu, który też promieniuje przy głowie jest zdrowsze? Większość masztów jest nad naszymi głowami, tak więc co Ci ludzie mają za urojenia…

 4. wlo 1 lutego 2018 w 10:27 - Odpowiedz

  Czytałem sporo na ten temat (nie mówię o różnych blogach, gdzie pojedyncze zdania róznych wypowiedzie są skłądane w poważne naukowe opracowania), znam normy – polskie, zagraniczne…
  Osobiście uważam, ze większy problem „rakowy” wywołuje dieta i środowisko, z którego korzystamy (powietrze – to atmosferyczne i w przestrzeniach zamkniętych) niż promieniowanie elektromagnetyczne – którym zresztą w większym stopniu otaczni jesteśmy z innych źródeł niż z systemów telefonii komórkowej.
  A że stacje są szkodliwe? No cóż… Po niedawnej rozmowie z jedną dziewczyną, pracowniczką mojego klienta, której za miedzą dopiero co kupionej działki budowlanej, sąsiad chce wydzierżawić któremuś z operatorów pod wieżę, nie dziwię się, że ludzie są przeciwni. Postawienie wieży bowiem całkowicie wyklucza możliwośc budowy czegokolwiek mieszkalnego na tej działce!! I to nie ze względu na negatywne oddziaływanie PEM! Stodołę może sobie postawić 😉 Tyle, ze pieniądze z wesela przeznaczyli na zakup działki, na której planowali zbudować sobie DOM!!

  • Marek 14 czerwca 2019 w 18:19 - Odpowiedz

   Witam. Mam pytanie do Ciebie. U mnie obok mojego mieszkania ustawiono bts czyli ta antene podłużna 6 metrow od mojej sypialni. S kierowana jest wprost na mnie tylko ja mieszkam w budynku obok ktory jest tzw przyklejony do tego gdzie stoi ta antena bts. Mieszkam po prostu pietro nizej w budynku obok. Jak sadzisz czy mogli ustawic ta antene 6 mmetrow od mojej sypialni . Prosze pomoz cos. moj adr plisken7777@wp.pl

 5. Mike 1 lutego 2018 w 10:47 - Odpowiedz

  Od początku powstania telefonii komórkowej nie dowiedziono szkodliwości „promieniowania” z sieci bezprzewodowych a wojny o to, toczą się już wiele lat. Więc może jednak o czymś to świadczy?
  Ludzie sobie uroili chyba słówko „promieniowanie” z czasów Czarnobyla i teraz boją się wszystkiego. Niech wyrzucą routery z domu i komórki którymi się posługują, bo to przecież też jest łączność bezprzewodowa a sam telefon też „promieniuje”.

  • wlo 1 lutego 2018 w 12:18 - Odpowiedz

   Tym mocniej im dalej od wieży 😉

 6. Oskar 1 lutego 2018 w 12:18 - Odpowiedz

  Ludzie przejmujący się o swoje zdrowie,zobaczcie lepiej co jecie,OLEJ PALMOWY-jest w każdej margarynie,chipsach,w większości czekolad,prawie we wszystkim.Może lepiej było by swoje sprzeciwy i walkę o zdrowie zacząć od tego problemu?

  • Thx 1 lutego 2018 w 12:59 - Odpowiedz

   Pewnie większość z nich zajada się w McDonald’s bądź KFC, w których są 100% naturalne składniki, uprawy ekologiczne, bez GMO 😀

 7. Juras 1 lutego 2018 w 12:22 - Odpowiedz

  I tak umrzecie, więc po ch*j drążyć 🙂

 8. Nika 1 lutego 2018 w 22:30 - Odpowiedz

  Jak żyć, jedni płaczą, że nie mają zasięgu, a inni protestują, gdy ten zasięg opy chcą budować

 9. zbyszekswce 1 lutego 2018 w 23:04 - Odpowiedz

  Fale elektromagnetyczne SĄ szkodliwe dla człowieka, ponieważ podgrzewają wodę znajdującą się w komórkach ciała. O tym jak bardzo podgrzewa dany model mówi m.in. współczynnik SAR (max ok 2W / kg masy ciała). Mówiąc w skrócie trzymając telefon blisko głowy podgrzewamy mózg. Efekt jest większy w przypadku dzieci u których kości czaszki są cieńsze. W przypadku osób z plombami amalgamatowymi wyprowadzono przypuszczenie o potencjalnym, zwiększonym uwalnianiu się rtęci z plomb pod wpływem telefonów (artykuł z 2008 roku). Nadmierna ekspozycja na fale elektromagnetyczne np. z telefonu w bez przerwy noszonego w kieszeni może zmniejszać liczbę plemników i obniżać jakość spermy. PODSUMOWUJĄC – SAMO ZDROWIE! Wszystkim, którzy radośnie rechoczą z lęków innych osób przypominam 3 fakty z XX wieku – 1 – SUPER PRO ZDROWOTNE właściwości Radu (był w jedzeniu, piciu itp.) – efekt znany – 2 – medyczne podawanie środków psychoaktywnych w syropach i lekach dla dzieci – efekt wiadomy – 3 – SUPER właściwości eternitu – efekt znany – jeżeli w tych 3 przypadkach NAUKA SIĘ MYLIŁA, to nie dziwcie się, że ludzie dbający o swoje zdrowie będą dmuchali na zimne. Nie chodzi o to aby nie budować nowych btsów ale o to aby robić to rozsądnie!

  • Mike 3 lutego 2018 w 08:34 - Odpowiedz

   A Ziemia jest płaska i szczepionki szkodzą dzieciom…
   Lepiej pokaż publikacje naukowe którymi się podpierasz o ile takowe istnieją. A jeśli by istniały to cała ta sprawa i wszystkie wojny nie miałyby miejsca.

 10. Zabojcy 30 czerwca 2018 w 21:05 - Odpowiedz

  Nie ma się co dziwić, bo dowodów na szkodliwośc jest już dużo, a co roku przybywa coraz wiecej. Kłopot tylko w tym, że władze przeważnie ignorują problem, a ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Poniżej np. wykład Briana Thiesena, który omawia problem i powołuje sie na przykład na dokumenty wojskowe, w tym Naval Medical Research Institute – Bibliography Of Reported Biological Phenomena (‚Effects’) And Clinical Manifestations Attributed To Microwave And Radio-Frequency Radiation, 1971 https://szczepienia.wybudzeni.com/2018/01/09/fakty-o-inteligentnych-licznikach-i-mikrofalach/

 11. Zabojcy 30 czerwca 2018 w 21:11 - Odpowiedz

  Naval Medical Research Institute – Bibliography Of Reported Biological Phenomena (‚Effects’) And Clinical Manifestations Attributed To Microwave And Radio-Frequency Radiation, 1971
  http://safeschool.ca/uploads/Navy_Radiowave_Brief_1_.pdf

  Na przykład: Impotencja., brak koncentracji i utrata pamięci, zmienione funkcje przysadki mózgowej, nadczynność tarczycy, powiększenie tarczycy, bóle głowy, bezsenność, stany niepokoju, wszystkie rodzaje zaburzeń nerwu czaszkowego, zmiany w działaniu wszczepionych rozruszników serca, urządzeń elektrycznych wewnątrz naszego organizmu, zmiany w funkcjach fizjologicznych, krwawieniu menstruacyjnym, rozwoju płodu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile