Jesteś tutaj:-, Rynek, Sprzęt, Tablety-Dobry tablet w rozsądnej cenie — przegląd sprzętu za 500 zł

Dobry tablet w rozsądnej cenie — przegląd sprzętu za 500 zł

Co jakiś czas pojawiają się głosy, że czas tabletów przemija, gdyż można je zastąpić innymi urządzeniami. Rynek pokazuje jednak, że popyt na tablety dalej rośnie. Wielu ludzi szuka jednak tego sprzętu w możliwie najniższej cenie. Dlatego też poniżej prezentujemy kilka budżetowych tabletów, które na rynku pierwotnym kosztują około 500 zł.

 

Czy kupno tabletu za 500 zł ma sens?

500 zł to kwota, która pozwala nabyć nowy tablet o przeciętnej wydajności i specyfikacji technicznej (lub nieco lepszy sprzęt na rynku wtórnym). Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że użyteczność tabletów za 500 zł jest ograniczona. Nie są to urządzenia np. do nowoczesnych gier, ale świetnie sprawdzą się do oglądania filmów, czy przeglądania mediów społecznościowych.

W tej cenie wybiera się pomiędzy tabletami o rozdzielczości 7 lub 8 cali (choć znaleźć można nawet i sprzęt 10-calowy). Trzeba mieć też świadomość, że tablety za mniej niż 500 zł w większości są pozbawione Internetu LTE (urządzenia z tą technologią są droższe o około 100 zł).

Jeśli zamierza się często użytkować tablet poza domem, to warto postawić na sprzęt z możliwie największą pojemnością baterii. Budżet 500 zł pozwala na zakup tabletu z baterią o pojemności przekraczającej nawet 5000 mAh.

Jak zawsze uwzględnić trzeba też parametry techniczne. W dzisiejszych czasach absolutnym minimum jest 2 GM RAM pamięci. Gdyby była ona niższa, to korzystanie nawet z prostych aplikacji mogłoby być opatrzone słabą płynnością. Dobrze jest też upewnić się, jaki system operacyjny jest zainstalowany w danym urządzeniu. Przykładowo Android w wersji 7 może okazać się problematyczny (zalecany jest co najmniej Android 9).
Przy zakupie trzeba też sprawdzić specyfikę pamięci masowej. W tanich tabletach pamięć wewnętrzna jest ograniczona i wynosi np. 16 GM. Na szczęście można ją znacząco zwiększyć przez karty zewnętrzne. Kupując tablet za 500 zł, trzeba się też pogodzić z tym, że będzie on działał przy użyciu raczej przeciętnego procesora.

 

Huawei — zaskakująco wydajne tanie tablety

Fundamentem działania Huawei jest tworzenie sprzętu o możliwie najlepszym stosunku jakości do ceny. Widać to zwłaszcza w segmencie budżetowym. Huawei pokazuje, że tani sprzęt może zapewniać całkiem komfortowe rozwiązania.

Jednym z tabletów wartych polecenia jest tu Huawei MatePad T8. Sprawdzi się on zwłaszcza wtedy, gdy zamierza się często korzystać z tabletu podczas podróży. Łączność 4G LTE sprawia, że niemal zawsze i wszędzie można liczyć na płynne działanie. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby MatePad T8 wyświetlał film podczas podróży.

 

Tablet HUAWEI MatePad T8 frontowe

Huawei MatePad T8 | zdjęcie: mediaexpert

 

Równie dobrze można go wykorzystać do tego, by przejść do kasyna online, wybrać przycisk GG Bet logowanie i cieszyć się z hazardowych emocji podczas przejazdu komunikacją miejską. W dodatku jest to poręczny sprzęt z baterią o całkiem sporej pojemności.

Снимок экрана 2021 07 22 в 12.45.05

Huawei MatePad T3 | zdjęcie: mediaexpert

 

Za mniej więcej 500 zł można też nabyć nowy egzemplarz Huawei MediaPad T3. To 10-calowy tablet, który nadaje się do oglądania filmów, czy grania w proste gry online dostępne np. w przeglądarkach internetowych. Trzeba jednak mieć na uwadze, że ten sprzęt w przeciwieństwie do Huawei MatePad T8 nie jest wyposażony w technologię LTE. W konsekwencji nie jest to sprzęt idealny dla osób używających tabletów podczas podróżowania.

 

Samsung Galaxy Tab A — urządzenie warte uwagi

499 zł to standardowa cena nowego Samsung Galaxy Tab A bez LTE (wersja z LTE jest droższa o około 100 zł). Ten sprzęt ma 8 cali i wyróżnia go naprawdę dobry wyświetlacz HD. Obraz na wyświetlaczu jest wyraźny, a kolory głębokie.

 

 

Wśród plusów tego taniego smartfona można wymienić również baterię o pojemności ponad 5000 mAh i aparat, który wykonuje co najmniej przyzwoite zdjęcia (o ile wykonuje się je przy oświetleniu dziennym). Samsung Galaxy Tab A to dobry tablet do przeglądania internetu i korzystania z prostszych aplikacji.

 

Amazon Fire — wyjątkowo tani sprzęt

Amerykański potentat stopniowo rozwija swą kolekcję produktów z serii Fire. Pośród nich pojawiają się tablety, tj. Fire 7, Fire HD 8, Fire HD 8 Plus, czy Fire HD 10. Jedną z ich największych zalet jest przystępna cena. Nowy sprzęt z tej serii można nabyć nawet za mniej niż 500 zł.

 

8483217 0 f

Amazon Fire HD 8 | zdjęcie: morele.net

 

Biorąc pod uwagę wyjątkowo niską cenę, trudno narzekać na wydajność tych urządzeń. Są one przeznaczone raczej do wykonywania prostych czynności w sieci. Przykładowo Fire HD 8 32 GB zupełnie wystarcza do przeglądania portali internetowych. Używając go, można też zupełnie bezproblemowo korzystać z prostych gier i np. przejść do kasyno GG Bet, aby zagrać na jednorękich bandytach albo rozegrać partię w blackjacka.

Tablety z serii Fire sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy już używa się innych sprzętów z logiem Amazona. Urządzenia z tej serii są zintegrowane z systemem Alexa (cyfrowy asystent Amazona) i można je użyć w przypadku korzystania z tzw. Smart Home.

 

Lenovo, czyli taniej się nie da

Wśród producentów, którzy aktywnie działają w segmencie budżetowych tabletów, wymienić trzeba Lenovo. Ma on w swej kolekcji sprzęt, którego cena wynosi zaledwie około 400 zł. Mowa tu o Lenovo TAB M7. Niemniej jest to tablet, który sprawdzi się przy najprostszych zadaniach.

 

02 grey02

Lenovo TAB M7 | zdjęcie: x-kom

 

Jego wydajność, jak i specyfikacja techniczna są bowiem mocno przeciętne. Lenovo TAB M7 to tablet, który oferuje 16 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością powiększenia o 128 GB przez microSD) oraz baterię 3500mAh. Możliwe jest przy tym nabycie Lenovo TAB M7 w wersji z LTE, co wiąże się z dopłatą w wysokości około 100 zł.Autor |2021-07-23T09:21:21+02:0023 lipca 2021 09:20|Kategorie: Newsy, Rynek, Sprzęt, Tablety|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.