Dane podstawowe

Sony Ericsson S312
Sony Ericsson S312

Sony Ericsson S312 to urządzenie GSM przeznaczone dla wszystkich odbiorców. Urządzenie posiada aparat fotograficzny o rozdzielczości 2.0 megapikseli z diodą doświetlającą, radio FM z RDS, funkcję TrackID oraz Bluetooth (A2DP) i gniazdo pamięci Memory Stick Micro M2. Telefon trafił w nasze ręce wkrótce po wejściu na polski rynek.

Co znajdziemy w pudełku:

  • telefon Sony Ericsson S312
  • Bateria BST 38 Li-Pol 930 mAh
  • ładowarka sieciowa CST – 75
  • instrukcja obsługi
  • gwarancja 24 miesiące
  • Sony Ericsson S312 - bateria
    Sony Ericsson S312 – bateria

    Ogniwo Litowo-Polimerowe o pojemności 930 mAh bez problemu potrafi wytrzymać 4 dni i to bez jakiegokolwiek oszczędzania baterii. Naładowany do pełna akumulator wystarcza według producenta na 400 godzin pracy w trybie oczekiwania i 8 godziny rozmów.

    Sony Ericsson S312 - internet Telix.pl
    Sony Ericsson S312 – internet Telix.pl

    Sony Ericsson S312 wyposażony jest w przeglądarkę stron internetowych firmy OpenWave. Przeglądarka „mobilnego Internetu” działa sprawnie. Z uwagi na małą rozdzielczość (176x220px) wyświetlacza poprawnie wyświetlane są tylko mniej rozbudowane strony WWW. Warto dodać, że producent zaimplementował w S312 przeglądarkę mobilną Opera Mini 4.1. Do transmisji danych wykorzystywane jest połączenie standardu EDGE Telefon posiada wbudowanego klienta poczty email. Po podaniu parametrów konta możemy ściągać wiadomości z serwera i zapisywać je w pamięci.

    S312 obsługuje SMS, MMS, E-Mail oraz WAP. Do każdego kontaktu możemy dopisać imię i nazwisko, e-mail, kilka numerów itd. W telefonie można zapisać 510 kontaktów. Telefon umożliwia ponadto prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym.

    Sony Ericsson S312 - odtwarzacz
    Sony Ericsson S312 – odtwarzacz

    Podczas spacerów przyda się radio FM z RDS. Działa ono wtedy, gdy do telefonu podpięty jest zestaw słuchawkowy. W razie potrzeby zamiast słuchawek można wykorzystać standardowy głośnik telefonu. Jakość dźwięku i głośność, jaką oferuje telefon można uważać za dobrą. Odtwarzacz MP3 pozwala na wgranie do telefonu ulubionych utworów i zrobienie sobie własnej biblioteki muzycznej. Dzięki narzędziu Media Go, który można pobrać ze strony Sony-Ericssona, można w łatwy sposób przesyłać pliki multimedialne między telefonem, a komputerem za pomocą przeciągania i upuszczania. Oprogramowanie samo zajmie się konwersją na obsługiwane przez Sony Ericsson S312 formaty. Stan dardowa aplikacja TrackID pozwala wyszuka nazwę utworu, wykonawcy i albumu. Multimedialny odtwarzacz dobrze radzi sobie z obsługą plików muzycznych – MP3, AAC. Funkcja equalizera z funkcją Mega Bass pozwala na dostrojenie dźwięku do własnych preferencji. Stereofoniczny dźwięk możemy przesłać bezprzewodowo do słuchawek Bluetooth (profil A2DP) lub podłączyć do telefonu zestaw słuchawkowy (niestety, słuchawki musimy dokupić sami).. Wbudowany w telefon dyktafon pozwala na zapisanie notatek głosowych o długości do 30 sekund. Pliki zapisywane są w formacie AMR. Niestety nie da się nagrać prowadzonej rozmowy.

    Sony Ericsson S312
    Sony Ericsson S312

    Wbudowany w telefon prosty organizer oferuje kilka prostych, ale przydatnych funkcji takich jak Alarm, Aplikacje, Zadania, Minutnik, Stoper, Kalkulator oraz latarkę. Z kolei wbudowany kalendarz umożliwia wpisanie pod wybraną datą notatki tekstowej lub głosowej informującej o spotkaniach, urodzinach, ważnych terminach itp. O odpowiedniej porze telefon przypomni o wpisanym tekście przy pomocy wybranej przez użytkownika melodii.

    Sony Ericsson S312 - Książka kontaktów
    Sony Ericsson S312 – Książka kontaktów

    Książka telefoniczna pozwala do kontaktu dodać numery telefonów (domu biura) i adresy E-mail, WWW oraz dane adresowe. Możemy także przypisać zdjęcie i dzwonek oraz krótką notatkę i datę urodzin. Oczywiście kontakty możemy zsynchronizować z komputerem. . Telefon umożliwia ponadto prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym.

    Telefon oferuje dosyć duże możliwości dostosowania i personalizacji. Do pamięci wgrać można nowe tapety na pulpit. W razie potrzeby użytkownik może zmienić styl menu – dostępne są cztery warianty kolorystyczne. Od razu w telefonie mamy wgrane standardowo trzy gry. Na początek może wystarczy, ale dla zapalonych graczy przyda się J2ME MIDP 2.0 i bogata oferta firm tworzących gry w tym standardzie. Do dyspozycji mamy 15 MB pamięci na tapety, dzwonki, aplikacje, gry, motywy itd. Producent dla zmieniających się warunków użytkowania telefonu udostępnił sześć profili.

    Sony Ericsson S312 - ustawienia aparatu
    Sony Ericsson S312 – ustawienia aparatu

    Wbudowany aparat fotograficzny o matrycy 1600 x 1200 pikseli posiada dedykowane menu i możliwość współpracy z funkcjami obróbki obrazu oraz przesyłania wiadomości. Aby przyśpieszyć uchwycenie niezapomnianej chwili wprowadzono na prawej ściance dwa dedykowane przyciski – jeden do aparatu, drugi do nagrywania video. Jakość zdjęć można uważać za zadowalającą, zważywszy, że mamy do czynienia z telefonem komórkowym. Problemem podczas szybko zmieniających się sytuacji godnych uwiecznienia może być długi czas zapisu zdjęcia, który trwa do 10s. Obok obiektywu umieszczono niewielką diodę doświetlającą scenę w gorszych warunkach oświetleniowych.

    Sony Ericsson S312 - skróty kamery
    Sony Ericsson S312 – skróty kamery

    Dioda w razie potrzeby może nam posłużyć, jako latarka. Dodatkowo na klawiaturze pojawiły się skróty, uaktywniające się w trybie aparatu

    Zdjęcia w trybie automatycznym: Tutaj

    Sony Ericsson S312 umożliwia także zapisanie filmów wideo – ich długość ograniczona jest wielkością pamięci telefonu lub karty pamięci. Nagrywając film możemy skorzystać z doświetlenia i zoomu oraz jest możliwość ustawienia trybu.

    Sony Ericsson S312 - ustawienia kamery
    Sony Ericsson S312 – ustawienia kamery