Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-AMD powiększa rodzinę produktów Embedded i cieszy się ze wzrostu liczby klientów

AMD powiększa rodzinę produktów Embedded i cieszy się ze wzrostu liczby klientów

Procesory AMD Ryzen Embedded R1000 to układy SoC, które zapewniają nowej klasy wydajność dla branży systemów wbudowanych dostarczając 3-krotnie więcej wydajności na Wat w porównaniu do poprzedniej generacji produktów AMD z serii R SoC oraz 4-krotnie więcej wydajności per dolar w porównaniu z konkurencją

 

W trakcie Taiwan Embedded Forum firma AMD (NASDAQ: AMD) ogłosiła powiększenie rodziny Ryzen Embedded o nowe układy SoC AMD Ryzen Embedded R1000, które bazują na technologiach odnoszącej sukcesy serii Ryzen Embedded V1000. Procesory te zapewniają moc dwóch rdzeni, czterech wątków, a przy tym mogą napędzać nisko-prądowe, bez-wentylatorowe rozwiązania obsługujące wyświetlacze 4K oferując jednocześnie wiodące funkcje ochrony dla systemów brzegowych. AMD Ryzen Embedded R1000 to idealne układy do zastosowania w systemach wyświetlających, wydajnych systemach brzegowych, sieciowych, urządzeniach typu „thin client” i wielu innych.

Klienci tacy jak Advantech, ASRock Industrial, IBASE, Netronome, Quixant i inni już opracowują swoje produkty wykorzystujące procesory Ryzen Embedded R1000. Także Atariwybrało dla swojego systemu gier Atari VCS układ SoC z tej serii, aby wykorzystać ich wydajne układ graficzny Vega 3 oraz architekturę rdzeni „Zen”.

 

„Procesory AMD Ryzen Embedded R1000 rozbudowują rodzinę produktów Ryzen Embedded i stanowią przekonujące opcje dla klientów, którzy szukając bardzo konkurencyjnych rozwiązań pod względem stosunku wydajności do zużycia energii chcieliby wykorzystać wydajne architektury „Zen” i „Vega”. — powiedział Stephen Turnbull, dyrektor ds. zarządzania produktem i rozwojem działalności działu Embedded Solutions w AMD. — Procesory Ryzen Embedded R1000 mogą obsługiwać bogate multimedialnie środowiska dla systemów wyświetlaczy, automatów do gier w kasynach, a także wymagające korporacyjnej klasy zabezpieczeń systemy brzegowe, sieciowe oraz urządzenia typu „thin client”. Produkty te jednak przede wszystkim wprowadzają nowej klasy wydajność zapewniając klientom kompatybilność sprzętową i programową w ramach rodziny Ryzen Embedded.”

 

Powiększająca się rodzina produktów Ryzen Embedded

Procesory AMD Ryzen Embedded R1000 tak, jak i inne z tej rodziny produktów, zapewniają branży systemów wbudowanych wysoką wydajność, duże możliwości multimedialne i zaawansowane funkcje ochrony znane z serii Ryzen Embedded V1000.

W miarę jak branża wymaga coraz bardziej wciągających i angażujących doznań wizualnych klienci potrzebują procesorów, które obsłużą ekrany wysokiej rozdzielczości z wymagającą oprawą graficzną. Układy AMD Ryzen Embedded R1000 obsługują do trzech ekranów 4K z odświeżaniem 60 klatek na sekundę, a przy tym zapewniają wsparcie dla 10-bitowego enkodowania/dekodowania zgodnego ze standardem H.265 oraz dekodowania zgodnego z VP9. To pozwala producentom OEM i ODM oferować produkty o przekonujących możliwościach wizualnych.

Ponadto procesory Ryzen Embedded R1000 wykorzystują te same nowoczesne funkcje ochrony, jak inne produkty z rodziny AMD Embedded, w tym technologie takie jak „Secure Root of Trust” i „Secure Run Technology”. Dają one klientom funkcje potrzebne do uruchomienia zabezpieczeń niezależnie od tego, czy urządzenie jest podłączone do sieci systemu brzegowego czy obsługuje system wyświetlaczy.

Снимок экрана 2019 04 16 в 13.35.41

 

Nowi klienci i wczesne wdrożenia

STRATACACHE, lider w branży technologii marketingowych zwróconych do klienta, w tym systemów wyświetlania typu „digital signage” wybrał procesory AMD Ryzen Embedded R1000 i V1000 do swoich nowych odtwarzaczy „digital signage” oferujących wiele wyjść wideo w produktach z rodzin STRATACACHE, Scala, X2O Media i Real Digital Media. Odtwarzacze te wykorzystują zalety platformy Ryzen Embedded, a także znakomitą wydajność graficzną, która pozwala uruchamiać materiały wizualne w 4K.

„Korzyścią z zastosowania procesorów AMD Ryzen Embedded R1000 i V1000 jest dla nas obniżenie kosztów systemów 4K z wieloma wyjściami wideo. — powiedział Chris Riegel, dyrektor generalny w STRATACACHE. — Zarówno AMD Ryzen Embedded V1000 jak i R1000 zapewniają nam wydajność graficzną, jakiej potrzebujemy i to w jednym układzie typu SoC, gdy wcześniej wymagało to zastosowania droższych par procesorów z dodatkową kartą graficzną. Tym samym pozwala nam to obniżyć koszty systemów, które jednocześnie są mniejsze i bardziej energooszczędne, a przy tym wydajne na tyle, że mogą obsłużyć wiele ekranów 4K w oparciu o nasze platformy CMS.”

Netronome to lider w sektorze wydajnych rozwiązań dla inteligentnych serwerów i systemów przechowywania w sieci, który wykorzystuje układy AMD Ryzen Embedded R1000 SoC do nowych systemów sieciowych, brzegowych i urządzeń ochronnych. „Korzyścią z zastosowania procesorów AMD Ryzen Embedded R1000 jest dla nas możliwość powiększenia portfolio produktów przy wykorzystaniu tych samych wydajnych rdzeni „Zen”, co zapewnia funkcjonalność ochrony i możliwości konfiguracji połączeń, jak w większych procesorach z rodzin Ryzen i EPYC. — powiedział Mike Benson, starszy wiceprezes ds. inżynierii systemów i platform w Netronome. — Nasi klienci chcą mieć pewność, że mają bezpieczne i wydajne urządzenia, które zapewniają im znakomitą wartość, a procesory AMD Ryzen Embedded R1000 w połączeniu z naszą technologią Network Flow Processor po prostu to im oferują. Jesteśmy podekscytowani powiększeniem portfolio produktów AMD Embedded oraz możliwością wdrożenia ich w naszej rodzinie sprzętu.”

„Dzięki procesorowi AMD Ryzen Embedded R1000, który napędza system Atari VCS, możemy zapewnić obsługę treści 4K HDR w 60 klatkach na sekundę, bo tego użytkownicy oczekują od nowoczesnego, bezpiecznego systemu do gry i rozrywki. — powiedział Michael Arzt, dyrektor operacyjny Atari Connected Devices. — Nowe układy AMD Ryzen Embedded SoC ponadto pomogą chronić środowisko i treści VCS w miarę jak wspieramy niezwykły model otwartego dostępu, który umożliwia bardzo twórczej społeczności Atari instalować dowolny system operacyjny obok Atari OS.”

 

Dostępność

Procesory AMD Ryzen Embedded R1000 będą dostępne dla producentów ODM i OEM na całym świecie w tym kwartale i są już teraz wspierane przez szereg firm sprzętowych oraz programistycznych, w tym przez Advantech, Alphainfo, ASRock Industrial, Axiomtech, DFI, iBase, Kontron, MEN, Mentor, Sapphire, zSpace i innych. Ponadto w miarę pomyślnej współpracy obu firm AMD Ryzen Embedded R1000 obsługuje system operacyjny Mentor® Embedded Linux® Flex OS, który jest już dostępny.Autor |2019-04-17T07:09:38+02:0017 kwietnia 2019 07:09|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.