Jesteś tutaj:-, Newsy, PC i Laptopy, Poradniki, Tablety, Telefony-Koniec wakacji, czyli uczeń przyklejony do smartfona i komputera

Koniec wakacji, czyli uczeń przyklejony do smartfona i komputera

Wakacje powoli dobiegają końca. Dzieci będą spędzać mniej czasu na świeżym powietrzu i coraz częściej przesiadywać przed komputerem.


Nowoczesne technologie ułatwiają przyswajanie wiedzy, ale potrafią także pochłaniać mnóstwo czasu. Smartfon, tablet czy wreszcie komputer bardzo szybko stały się ulubionymi zabawkami najmłodszych. Aczkolwiek roztropni rodzice potrafią zamienić elektroniczne gadżety w pożyteczne narzędzia służące do edukacji. Prawdziwą kopalnią wiedzy jest Internet, choć obok wspaniałych zabaw edukacyjnych, ciekawych informacji można w nim znaleźć mnóstwo bezwartościowych, a nawet groźnych treści. Co zrobić, aby ustrzec przed nimi swoje pociechy? W jaki sposób zapoznać dzieci z tajnikami poszukiwania praktycznych i przydatnych informacji? Eksperci bezpieczeństwa z firmy G DATA przygotowali kilka wskazówek, które powinny być pomocne dla rodziców, których dzieci już za chwilę rozpoczną rok szkolny.

Kontrola rodzicielska

Internet jest pełen niebezpiecznych pułapek zastawianych na dzieciaki. Płatne subskrypcje SMS, obsceniczne strony erotyczne, bzdurne filmy pochłaniające czas, a nawet grasujący w sieci pedofile – to tylko część zagrożeń, które mogą narazić dorosłych na poważne wydatki, a ich pociechy na przykre doświadczenia Dzieci bez odpowiedniego wsparcia rodziców wcześniej czy później padną ofiarą internetowych oszustw. Dlatego należy poświęcić im przynajmniej kilka godzin i zaznajomić z zasadami działania wyszukiwarki, pokazać interesujące witryny i przestrzec przed największymi zagrożeniami. Jednak wiadomo, że najlepiej smakuje zakazany owoc i niejeden smyk tak czy inaczej odwiedzi niebezpieczne lub niewskazane dla niego witryny. Ponadto mnóstwo dzieciaków porozumiewa się za pomocą portali społecznościowych, polując na „lajki”. Jak postępować z krnąbrnymi internautami? Oprogramowanie antywirusowe często oferuje funkcję ochrony rodzicielskiej. Pozwala ona ograniczyć dostęp do określonych witryn internetowych oraz zarządza czasem dostępu do komputera.

Inteligentne telefony stały się nieodłącznym towarzyszem nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Niestety, najmłodsi użytkownicy często nie mają umiaru i niemiłosiernie eksploatują komórki. Nasi milusińscy wysyłają setki SMS-ów, prowadzą długie rozmowy telefoniczne. Groźnym zjawiskiem jest sexting, czyli wysyłanie przez komórkę SMS-ów, zdjęć lub filmów o treści erotycznej. Co sprytniejsi młodzieńcy odwiedzają sklepy z aplikacjami Google Play. Wiele mobilnych gier zawiera treści nieodpowiednie do wieku młodocianego odbiorcy, epatując dawką przemocy i wyrafinowanego okrucieństwa. Co zrobić, aby nie trafiły do smartfonów naszych dzieci? Najlepiej sięgnąć po pakiet G DATA Internet SECURITY for Android, który nie tylko chroni przed malwarem, ale posiada funkcjonalność pozwalającą zabezpieczyć dostęp do aplikacji w Google Play zdefiniowanym hasłem.

Smartfon może także spełniać pożyteczną rolę. Z jednej strony doskonale sprawdza się w roli przysłowiowej smyczy, zaś z drugiej pozwala zlokalizować dziecko w sytuacji kryzysowej np. zaginięcia. W tym przypadku z pomocą przychodzi oprogramowanie oferowane m.in przez firmę G DATA. Aplikację G DATA for Android instaluje się na telefonie dziecka, a następnie rejestruje telefon w serwisie. Młodego użytkownika można zlokalizować z poziomu przeglądarki na stronie https://ac.gdata.de.


Nowoczesne gadżety elektroniczne w rękach dziecka są bronią obosieczną. Z jednej strony mogą pomagać w nauce, ale z drugiej pełnić destrukcyjną rolę. Dlatego tak wiele zależy od postawy rodziców, którzy nie tylko powinni edukować swoje dzieci, ale także instalować w urządzeniach aplikacje bezpieczeństwa. Wychodząc z założenia – przezorny zawsze ubezpieczony
– przekonuje Robert Dziemianko z G DATA.

źródło: G DATA

Kan

Autor |2016-09-01T10:01:37+02:001 września 2016 10:01|Kategorie: Inne, Newsy, PC i Laptopy, Poradniki, Tablety, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile