Jesteś tutaj:-, Motorola, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie-Test Motorola KRZR K3

Test Motorola KRZR K3

Dane podstawowe

MOTOKRZR K3 to całkiem dobra komórka z klapką. Motorola, prezentując swoje najnowsze telefony, mocno eksponuje ich solidność wykonania i dobre materiały z jakich są one zrobione. Lśniąca metalowo-szklana obudowa to bardzo modne ostatnio rozwiązanie. W tym przypadku producent także postawił na możliwości i KRZR (Krejzi – Crazy – Szalony) oferuje dostęp do internetu w technologii HSDPA (3,5G).

Motorola KRZR K3

Wymiary MOTOKRZR K3 to 42,3 x 104,2 x 16,3 mm. Telefon waży 110 gramów. W pudełku oprócz telefonu znajdziemy instrukcję obsługi, ładowarkę, kartę pamięci micro-SD 256 MB + adapter SD, kabel USB do przesyłania danych, płytę CD, stereofoniczny przewodowy zestaw słuchawkowy, skróconą i pełną instrukcję obsługi, płytę CD z oprogramowaniem Motorola Phone Tools v. 4 oraz skórzany pokrowiec. W testowym zestawie otrzymaliśmy także bezprzewodowe słuchawki stereo HT820 wykorzystujące standard Bluetooth (profil A2DP oraz AVRCP).

Motorola KRZR K3

Bateria Li-ion o pojemności 910 mAh pozwala według producenta na ok 450 godzin pracy w trybie standby i 230 min rozmów. Czas połączeń wideo do 135 minut. W praktycznym użytkowaniu czasy te są mniejsze.

Motorola KRZR K3

Osoby, które intensywnie wykorzystują różne multimedialne gadżety będą z pewnością zadowolone z posiadania KRZR K3. Aparat ten zapewni im prawie wszystko czego dusza zapragnie.

Motorola KRZR K3

Na górze obudowy „patrzy” na nas obiektyw 2-megapikselowego aparatu cyfrowego z ośmiokrotnym zoomem i opcją edycji obrazu. Główny obiektyw chroni podatna na zabrudzenia szybka i dlatego warto ze sobą nosić chusteczki. Po otworzeniu telefonu pokazuje się dodatkowy aparat VGA, który pozwala przeprowadzić wideokonfencję z jakością 15 klatek na sekundę. Dzięki osadzeniu obiektywów na zawiasie klapki, po otworzeniu telefonu główny aparat chowa się z tyłu, zaś kamerka do prowadzenia rozmów wideo pojawia się pod wyświetlaczem.

Motorola KRZR K3

Tak jak w przypadku innych telefonów komórkowych nie należy oczekiwać tutaj cudów, tym bardziej że w KRZR nie ma szczególnie dobrej optyki – jest to standard, jaki znajdziemy w większości komórek. Tylko w wyjątkowo dobrych warunkach oświetleniowych wychodzą przyzwoite fotki. Model K3 nie został natomiast wyposażony w lampę błyskową, która i tak moim zdaniem nie sprawdza się w trudniejszych warunkach oświetleniowych.

Motorola KRZR K3

Do naszej dyspozycji producent dorzucił kilka dodatków, które w znacznym stopniu mogą poprawić nasze fotograficzne prace. Korzystając z aparatu możemy wybierać pomiędzy wielkością zdjęcia, efektami koloru czy sterować balansem bieli. Podobnie jak w innych fotograficznych komórkach znajdziemy tu również możliwość wykonania zdjęć za pomocą samowyzwalacza (5 lub 10 sekund opóźnienia). Zarówno liczba zdjęć, jak i długość filmów wideo jest ograniczona tylko przez aktualnie będącą w użytku kartę microSD. Wybór funkcji fotograficznch za pomocą joysticka jest wygodny, ale podczas robienia zdjęć prawie nieczytelny.

Przykłady:

Kliknij
Kliknij
Na zewnątrz W domu

Żeby zaincjować wideorozmowę, należy , po wpisaniu numeru telefonu rozmówcy, wcisnąć niebieski przycisk rozmowy wideo umieszczony nad zielonym klawiszem do rozmów głosowych. Jakość wideorozmowy zależy w dużej mierze od jakości transmisji w sieci, niemniej jednak możemy ją uznać za dobrą.

MOTOKRZR K3 pozwala też na kręcenie i odtwarzanie filmow wideo. Obrazy ruchome zarejestrowane są z dźwiękiem w formacie MPEG4 w rozdzielczości CIF z szybkością 15 klatek na sekundę.

Przykład:

 • Video 1
 • Video 2
 • Telefon wyposażony jest również w odtwarzacz plików muzycznych. Osoby, które intensywnie wykorzystują MPtrójki będą z pewnością zadowolone z posiadania K3. Wbudowana pamięć o wielkości 50 MB nie starczy na wiele, ale dzięki slotowi na karty microSD po zastąpieniu firmowej karty 256 MB możemy ją rozbudować do 2 gigabajtów. W takim wypadku można do telefonu wgrać kilkanaście a nawet kilkadziesiąt godzin muzyki w formacie MP3, WMA i jeszcze kilku innych.

  Dzięki obsłudze standardu A2DP muzykę z telefonu można przesłać do stereofonicznych słuchawek Bluetooth. By skopiować pliki do lub z pamięci telefonu, trzeba posłużyć się pakietem Mobile Phone Tools. Przyciskami na obudowanie słuchawek można sterować odtwarzaniem muzyki. Oprogramowanie odtwarzacza jest dość rozbudowane. Utwory można grupować w Playlisty i sortować według wykonawców, gatunku muzyki, kompozytorów i albumów. Można też korzystać ze streamingu audio i wideo. To czego trochę brakuje to radio.

  Motorola KRZR K3

  Motorola trzeciej generacji to prawdziwy talent jeśli chodzi o szybkość transmisji danych. Dzięki wykorzystaniu HSDPA szybkość pobierania danych może dojść do 3,6 Mbit/s (zależy to w dużej mierze od operatora). W sieci Orange na obrzeżach Katowic udało się osiągnąć 980 kbit/s przy ściąganiu i 482 kbit/s przy wysyłaniu. To z kolei pozwala m.in. na szybkie ściąganie plików, płynne oglądanie wideo czy wygodne przeglądanie stron WWW w przeglądarce Opera Mobile.

  W przypadku, gdy nie znajdujemy się w zasięgu UMTS to możemy skorzystać z transmisji EDGE lub GPRS. Opcja Google uruchamia wyszukiwarkę Google, która pozwala odnaleźć w sieci informacje, wiadomości lub usługi lokalne. Telefon możemy podłączyć do komputera przy użyciu dołączonego do zestawu kabla USB lub bezprzewodowo – przez Bluetooth.

  MotoSync umożliwia synchronizowanie kontaktów, kalendarza i poczty elektronicznej za pomocą jednego klawisza.

  MOTOKRZR K3 oprócz SMS i MMS obsługuje także wiadomości Email. Po zdefiniowaniu profilu poczty aparat może łączyć się z kontami POP3. Wielkość pobieranych wiadomości można ograniczyć, tak, żeby nie narazić się na niepotrzebne koszty związane z pobieraniem dużych załączników.

  Motorola KRZR K3

  W wolnych chwilach można zagrać w jedną z kilku gier java zainstalowanych fabrycznie w telefonie. Nowe gry można pobrać przez WAP lub wgrać przez Bluetooth.

  Bardzo rozbudowana Książka telefoniczna Motoroli pozwala zamieścić do (do 1000 kontaktów) ze zdjęciową identyfikacją rozmówców i indywidualnymi dzwonkami pozwala na dodanie do kontaktów różnych rodzajów informacji. Oprócz kilku numerów telefonów dla wybranego kontaktu można zapisać także P
  przydomek, adresy email, adresy pocztowe, przypisać indywidualne dzwonki i zdjęcia a także datę urodzin i dodatkowe notatki. To co trochę zaskakuje to brak głosowego wybierania numerów. Telefon umożliwia jednak prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym. Przydatne w różnych sytuacjach mogą się okazać również notatki głosowe. Długość nagrania ogranicza tylko pamięć telefonu.

  Autor |2007-11-26T11:26:16+01:0026 listopada 2007 11:26|Kategorie: Artykuły, Motorola, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie|Tagi: , , , , , |5 komentarzy

  5 komentarzy

  1. LesH 26 listopada 2007 w 22:11 - Odpowiedz

   W "kwestii formalnej": za 'niemanie’ funkcji wymienioonej w tabeli przyznajecie 1 punkt a nie ZERO?

   • Kan 27 listopada 2007 w 06:10 - Odpowiedz

    Ocena szkolna od 1 do 6. Pozdrawiam Andrzej

  2. Haszysz 17 marca 2008 w 00:02 - Odpowiedz

   Mam ten telefon i obsługuje on wybieranie głosowe 🙂

   • Pietras 31 sierpnia 2008 w 17:21 - Odpowiedz

    Tak obsługuje: wejdz w książkę adresową>wybierz numer osoby (można tylko 20 osób)>Opcje>dodaj do wybierania głosowego. Jeżeli będziesz chciał wybrać to kliknij długo( przez 3 sekundy) zieloną słuchawkę, lub przez słuchawki – przycisk odbierania (także długo).

    Pozdrawiam,

    Pietras

  3. pomocy 9 października 2009 w 13:36 - Odpowiedz

   gdzie można mieć płyte bo mam chyba starą wersje

  Zostaw komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.