Gry w sieci, aplikacje mobilne, youtube to dziś część świata nie tylko młodzieży, ale już kilkuletnich dzieci. Jak wynika z badań PBI/Gemius, dzieci w wieku 7 – 14 lat stanowią 11% wszystkich użytkowników sieci. Jednocześnie, co trzeci rodzic przyznaje, że nigdy nie tłumaczył dziecku bezpiecznych zasad korzystania z Internetu. Poziom ochrony dzieci w sieci może wzrosnąć, dzięki nowej aplikacji SafeKiddo, która zadebiutowała właśnie na Windows Phone.

Styczność coraz mniejszych dzieci z Internetem jest nieuchronna. Skala zagrożeń, jakie się z tym wiążą, stawia przed rodzicami wyzwanie zapewnienia im właściwej ochrony. Przekonał się o tym sam pomysłodawca aplikacji – Marcin Marzec, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa IT z 20 letnim doświadczeniem w branży, prywatnie tata dwóch synów – 8 i 12 letniego.

Bezpieczeństwo dzieci w wirtualnym świecie to problem, z którym boryka się rzesza rodziców. Wyszedłem z założenia, że zamiast zabierać dziecku komputer, czy stać nad nim i na bieżąco kontrolować jego aktywność w sieci, warto stworzyć rozwiązanie, które jemu zapewni ochronę na najwyższym poziomie, a mi jako rodzicowi – poczucie spokoju, że zadbałem o jego bezpieczeństwo. Tak narodziło się SafeKiddo, nad którym pracujemy od początku 2014 roku. – informuje Marcin Marzec, pomysłodawca aplikacji.

SafeKiddo
SafeKiddo

Czym jest SafeKiddo?

SafeKiddo to polska marka, która dostarcza rozwiązania chroniące dzieci w sieci. Pierwszym z nich jest prosta w obsłudze aplikacja mobilna. W realizacji jest już urządzenie przenośne SafeKiddo, które zapewni możliwość ochrony dziecka korzystającego z Internetu przez dowolne urządzenie w domu – od laptopa, przez tablet aż po konsolę do gier i telewizor.

Jak działa SafeKiddo?

SafeKiddo zostało stworzone przez rodziców – dla rodziców z myślą o ich dzieciach. Wyróżnikiem aplikacji jest intuicyjna obsługa, która sprawia, że jej pobranie i zainstalowanie jest proste. SafeKiddo wprowadza nową jakość w obszarze rozwiązań parentalcontrol. Zamiast skomplikowanego języka, punktów pisanych drobnym maczkiem i stricte technicznego wyglądu, rodzic znajdzie w aplikacji prostą instrukcję obsługi, możliwość 30 dniowego bezpłatnego przetestowania aplikacji, a także dostęp do specjalnego panelu, w którym będzie mógł przeanalizować aktywność dziecka w sieci.

Funkcjonalności SafeKiddo

Korzystając z SafeKiddo, rodzic ma możliwość:

    – określenia zakresu treści do, których dziecko może mieć dostęp adekwatnie do jego wieku

    – wprowadzić wyjątki dostępu do pewnych stron, jeśli znajdują się na liście zakazanych dla dziecka, ale rodzic je zna i ufa, że są odpowiednie dla jego pociechy

    – monitorować czas, jaki dziecko przeznacza na korzystanie z sieci, włącznie z zaplanowaniem harmonogramu na całyty dzień z uwzględnieniem planu zajęć dziecka

    – poznać, jakimi aplikacjami, stronami jest zainteresowane jego dziecko, czego szuka w sieci

    – za każdym razem, kiedy dziecko będzie chciało odwiedzić witrynę, której treść nie jest dozwolona, aplikacja wyśle do rodzica komunikat z pytaniem o pozwolenie

Funkcjonalności aplikacji są stale rozwijane. Także dzięki informacjom zwrotnym od rodziców już korzystających z aplikacji, którzy swoje uwagi i pomysły mogą zgłaszać na specjalny kontakt dostępny na stronie SafeKiddo. Aplikacja jest dostępna na Android i na Windows Phone. Niedługo także na iOS.

źródło: SafeKiddo

Kan