Jesteś tutaj:-, Microsoft, Newsy-WD Red: twardy dysk do 6 TB z 5 talerzami: ceny

WD Red: twardy dysk do 6 TB z 5 talerzami: ceny

WD poinformowała dziś o rozszerzeniu swojej wielokrotnie nagradzanej linii dysków SATA WD Red™, przeznaczonych dla systemów NAS dla domów i małych biur (SOHO). Wśród nowych modeli są produkty mieszczące 5 TB danych1 oraz dyski o niespotykanej dotychczas na rynku pojemności 6 TB, a także napędy WD Red Pro zaprojektowane specjalnie z myślą o systemach NAS funkcjonujących w średnich i dużych firmach. Nowe 3,5-calowe dyski twarde zostały przetestowane w urządzeniach najlepszych producentów systemów NAS i zoptymalizowane w celu uzyskania jak najwyższej wydajności. Teraz WD Red są dostępne w pojemnościach od 1 TB do 6 TB, natomiast WD Red Pro – w pojemnościach od 2 TB do 4 TB.


WD Red

Linia dysków WD Red została stworzona w 2012 roku w celu spełnienia unikatowych potrzeb środowiska NAS i zaspokojenia popytu na niedrogie, niezawodne oraz kompatybilne urządzenia pamięci masowej, które zmniejszyłyby całkowity koszt posiadania. Wraz z premierą modeli o pojemnościach 5 i 6 TB, linia napędów WD Red została wzbogacona o rozwiązania mieszczące więcej danych i zapewniające większą wydajność, po części dzięki zastosowaniu technologii NASware 3.0. Jest ona bardziej rozbudowaną wersją oryginalnego rozwiązania NASware firmy WD i zapewnia większą niezawodność oraz wydajność całego systemu, zmniejsza czas przestojów, a także upraszcza proces integracji.

Dyski twarde WD Red są też wyposażone w usprawnioną technologię równoważenia talerzy dysku 3D Active Balance Plus, która znacznie zwiększa wydajność i niezawodność urządzenia. Klienci kupujący dyski WD Red otrzymują również niespotykane nigdzie indziej, bezpłatne, dedykowane wsparcie techniczne wysokiej klasy, świadczone przez całą dobę.

Zwiększone możliwości technologii NASware 3.0 sprawiają, że napędy WD Red o pojemnościach 1 do 6 TB mogą obsłużyć systemy NAS zawierające do 8 kieszeni, zachowując przy tym swoją wysoką wydajność.

WD Red Pro

Nowe napędy WD Red Pro są przeznaczone do środowisk NAS w średnich oraz dużych firmach, zapewniając obsługę systemów NAS zawierających do 16 kieszeni. Unowocześniona konstrukcja połączona z technologią WD NASware 3.0 zapewnia niezawodność i wysoką wydajność. Wraz z premierą nowych urządzeń firma WD stworzyła ofertę pamięci masowych NAS, która obejmuje swoim zasięgiem rynki konsumenckie (WD Red) i przedsiębiorstw (WD Red Pro).

WD Green

Linia chłodnych, cichych i przyjaznych środowisku dysków WD Green również zostanie rozszerzona o modele o pojemnościach 5 i 6 TB, przeznaczonych dla konsumentów potrzebujących dużej ilości miejsca na dane.
Dyski twarde o pojemności 6 TB bezproblemowo będą współpracować z produktami osobistej chmury WD, czyli z My Cloud, My Cloud EX2, My Cloud EX4, My Cloud Mirror, z dyskami zewnętrznymi My Book i My Book Duo a także są zgodne z szeroką gamą produktów partnerów OEM współpracujacych z firmą WD w branży NAS.

Dostępność i cena
Nowe napędy są już w sprzedaży w sklepie internetowym www.wdstore.com. Modele WD Red są objęte trzyletnią, ograniczoną ogólnoświatową gwarancją producenta, a WD Red Pro – pięcioletnią gwarancją. Przewidywana cena detaliczna WD Red o pojemności 5 TB (nr modelu: WD50EFRX) wynosi 239 Euro oraz 289 zł Euro w przypadku napędu o pojemności 6 TB (nr modelu: WD60EFRX). Cena za WD Red Pro o pojemności 2 TB (nr modelu: WD2001FFSX) wynosi 149 Euro, 179 Euro za wersję o pojemności 3 TB (nr modelu: WD3001FFSX); oraz 239 Euro za pojemność 4 TB (nr modelu: WD4001FFSX).

źródło: WD

KanAutor |2014-07-22T08:57:06+02:0022 lipca 2014 08:57|Kategorie: Inne, Microsoft, Newsy|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.