Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Sprzęt-Robotyka bez tajemnic. Zestawy do nauki programowania od firmy Husarion

Robotyka bez tajemnic. Zestawy do nauki programowania od firmy Husarion

Husarion wprowadza na rynek dwa gotowe zestawy dla entuzjastów robotyki, którzy poszukują edukacyjnych platform przeznaczonych do nauki programowania. Roboty są gotowe do pracy od razu po wyjęciu z pudełka. Idealnie nadają się dla osób, które chcą się skupić na nauce i tworzeniu oprogramowania, bez wgłębiana się w skomplikowaną mechanikę.

Robot do telekonferencji współpracuje z większością smartfonów oraz tabletów z Androidem, a łazik ROSbot wyposażony jest we wszystkie niezbędne do autonomicznego działania serwomotory, kamerę i skaner laserowy RPLIDAR A2.


Kluczowe cechy:

  • Fabrycznie złożone zestawy do nauki programowania robotów.
  • Robot do telekonferencji – zdalnie sterowany i wyjątkowo prosty w konfiguracji, współpracujący ze smartfonami oraz tabletami z Androidem.
  • ROSbot – edukacyjny robot w formie łazika, idealny do nauki systemu ROS dla uczniów szkół średnich oraz studentów.

CORE2
CORE2

Robot do telekonferencji CORE2 – gotowy do pracy w zaledwie 5 minut

Robot telekonferencyjny to platforma dedykowana studentom i hobbistom, którzy zaczynają swoją przygodę z programowaniem robotów. Urządzenie składa się z kontrolera Husarion CORE2 oraz jednoosiowej platformy nośnej stabilizowanej żyrokompasem z mocowaniem dla mobilnego urządzenia z Androidem. Robot wykorzystuje przednią kamerę smartfonu lub tabletu, dając użytkownikowi możliwość badania otoczenia, prowadzenia wideorozmów przez aplikację hVideo oraz zdalnego nadzorowania pomieszczeń.

Robot do telekonferencji
Robot do telekonferencji

Robot do telekonferencji
Robot do telekonferencji

Pojazd może być sterowany zdalnie poprzez przeglądarkę. Kontroler CORE2 zainstalowany na pokładzie urządzenia umożliwia jego dalszą rozbudowę, a wykorzystany tu kod źródłowy jest w pełni otwarty, co pozwala na dowolną jego modyfikację. Oprogramowanie robota może być aktualizowane i zmieniane dzięki bezprzewodowemu dostępowi do chmury Husarion.

ROSbot
ROSbot

ROSbot – autonomiczny łazik ze skanerem laserowym

Mobilne i autonomiczne roboty są dziś jedną z dynamicznie rozwijających się branży robotyki. Jednak poziom komplikacji dostępnych na rynku platform oraz bardzo często konieczność budowy robotów element po elemencie, stanowią poważną barierę w ich popularyzacji.

ROSbot
ROSbot

Stworzony przez firmę Husarion łazik ROSbot bazuje na kontrolerze CORE2-ROS połączonym z wydajnym modułem Asus Tinker Board. Jego atutem jest dostępność w formie gotowego zestawu, który użytkownik może uruchomić bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Wykorzystuje on oprogramowanie firmy Husarion oparte na systemie ROS (Robot Operating System), które dzięki licencji open-source każdy użytkownik może dowolnie modyfikować. Łazik wyposażony jest w kamerę oraz skaner laserowy. Może być zdalnie zarządzany oraz programowany przez interfejs webowy połączony z chmurą Husarion.

ROSbot
ROSbot

Husarion udostępnia użytkownikom ROSbota darmowe poradniki dla systemu ROS, dzięki czemu łazik może być szeroko wykorzystywany przez szkoły i uczelnie do nauki robotyki. Może też stanowić podstawę komercyjnych robotów autonomicznych – inspekcyjnych, usługowych czy działających w tzw. rojach.

ROSbot
ROSbot

Programowanie obu napędzanych kontrolerem CORE2 robotów jest wyjątkowo proste i przypomina tworzenie stron internetowych. Przeglądarkowy interfejs chmury Husarion jest przejrzysty i pozwala na edycję kodu źródłowego bez instalowania dodatkowego oprogramowania. Intuicyjne biblioteki open source hFramework (dostępne pod adresem https://github.com/husarion) sprawiają, że do pracy z robotami wystarczy podstawowa wiedza programistyczna. CORE2 jest również kompatybilny z szeroko dostępnymi bibliotekami Arduino, a ich wykorzystanie w robotach firmy Husarion nie wymaga absolutnie żadnych modyfikacji.Zestawy edukacyjne Husarion kosztują odpowiednio:

  • Robot do telekonferencji – 249 dolarów (ok. 899 złotych)
  • ROSbot – 1290 USD (ok. 4699 złotych)

Produkty można zamawiać online za pośrednictwem platformy Crowd Supply:
https://www.crowdsupply.com/husarion/core2

źródło: Husarion

Kan

Autor |2017-08-02T07:36:44+02:002 sierpnia 2017 07:36|Kategorie: Android, Inne, Internet, Newsy, Sprzęt|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.