Jesteś tutaj:-, Huawei, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-Huawei prezentuje swoje wyniki finansowe za rok 2021

Huawei prezentuje swoje wyniki finansowe za rok 2021

Huawei zaprezentował swój raport finansowy za rok 2021, wskazując solidne, stabilne wyniki. Globalne przychody ze sprzedaży w 2021 r. wyniosły 636.8 mld juanów (ok. 99,88 mld dolarów), a zysk netto osiągnął poziom 113.7 mld juanów (ok. 17,93 mld dolarów), co oznacza wzrost o 75.9%, w stosunku do poprzedniego roku.

W segmencie rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych (Carrier Business Group), Huawei w 2021 r. osiągnął przychody w wysokości 281.5 miliardów juanów. Firma pomogła dziesiątkom operatorów na całym świecie we wdrożeniu technologii 5G, a testy przeprowadzone przez niezależne instytucje wykazały, że sieci nowej generacji zbudowane przez Huawei dla klientów w 13 krajach, w tym w Szwajcarii, Niemczech, Finlandii, Holandii, Korei Południowej i Arabii Saudyjskiej, gwarantują użytkownikom najwyższą jakość doświadczeń. Dzięki współpracy z operatorami i partnerami, Huawei podpisał ponad 3000 kontraktów na przemysłowe wdrożenia 5G. Tego rodzaju projekty są obecnie realizowane na szeroką skalę w takich sektorach jak produkcja, górnictwo, hutnictwo, a także w portach i szpitalach. W przyszłości firma zamierza stale zwiększać nakłady na badania i rozwój, które w 2021 r. osiągnęły poziom 142.7 mld juanów, co stanowi 22.4% całkowitego przychodu Huawei i zwiększa całkowite wydatki na badania i rozwój w ciągu ostatnich 10 lat do ponad 845 mld juanów.

 

Nasza działalność w zakresie rozwiązań dla operatorów pozostała stabilna, a w obszarze enterprise odnotowuje stały wzrost. W zakresie produktów konsumenckich szybko rozwijamy nowe obszary – powiedział podczas konferencji prasowej Guo Ping, Rotacyjny Prezes Huawei.

Pomimo spadku przychodów w 2021 roku, nasza zdolność do osiągania zysków i generowania przepływów pieniężnych rośnie, a my jesteśmy w stanie lepiej przeciwdziałać nieprzewidywalnym zdarzeniom rynkowym. Dzięki zwiększonej rentowności głównych obszarów naszej działalności, przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w 2021 roku drastycznie wzrosły i wynoszą 59.7 mld junaów. Wskaźnik zobowiązań spadł do poziomu 57.8%, a ogólna struktura finansowa stała się bardziej odporna i elastyczna – skomentowała Meng Wanzhou, Dyrektor Finansowa Huawei.

 

Dzięki utrzymującemu się popytowi na transformację cyfrową, obszar rozwiązań IT dla firm (Huawei Enterprise) również szybko się rozwijał, generując w 2021 roku przychody w wysokości 102.4 mld juanów. W minionym roku Huawei wprowadził 11 rozwiązań dla kluczowych sektorów, takich jak administracja publiczna, transport, finanse, energetyka i produkcja. Firma powołała również wiele dedykowanych zespołów wdrożeniowych, w tym zespół ds. inteligentnych dróg oraz zespół ds. ceł i portów, aby skuteczniej zaspokajać konkretne potrzeby technologiczne klientów. Ponad 700 miast i 267 firm z listy Fortune Global 500 wybrało firmę Huawei jako partnera transformacji cyfrowej, a Huawei współpracuje obecnie z ponad 6000 partnerami serwisowymi i operacyjnymi na całym świecie.

Dział konsumencki Huawei (Consumer Business Group) w 2021 roku wygenerował z kolei przychody w wysokości 243.4 mld juanów i odnotowywał stały wzrost sprzedaży inteligentnych urządzeń typu wearables, słuchawek true wireless oraz usług mobilnych Huawei Mobile Services (HMS). W szczególności segmenty smart wearables i smart screen odnotowały 30-procentowy wzrost rok do roku. W minionym roku Huawei skupił się również na budowie ekosystemów openEuler, MindSpore i HarmonyOS na zasadach otwartej współpracy i wspólnego rozwoju. Ponad 8 milionów programistów korzysta obecnie z otwartych platform Huawei i narzędzi typu open-source, aby tworzyć zupełnie nowe zastosowania biznesowe. W 2021 roku HarmonyOS był używany w ponad 220 milionach urządzeń Huawei, stając się najszybciej rozwijającym się systemem operacyjnym dla urządzeń mobilnych na świecie.

Wszystkie sprawozdania finansowe w raporcie rocznym 2021 były niezależnie kontrolowane przez międzynarodową firmę KPMG, jedną z czterech największych firm audytorskich na świecie.

Pełny raport roczny za rok 2021 jest dostępny na stronie – huawei.com/en/annual-report/2021Autor |2022-03-28T13:30:42+02:0028 marca 2022 13:30|Kategorie: Finanse, Huawei, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Tutuapp 2 kwietnia 2022 w 14:04 - Odpowiedz

    Your family members will feel loved and unified with the family if their point of view is heard and respected. Avoid talking over your family members, and instead, listen to what they are saying.

  2. ShowBox 2 kwietnia 2022 w 14:05 - Odpowiedz

    Trust as you want your family members to hear you, it is important that you hear their concerns.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.