Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-SOLIZE i HP rozpoczynają zrównoważony proces produkcji części zastępczych NISMO Heritage oparty na technologii druku 3D

SOLIZE i HP rozpoczynają zrównoważony proces produkcji części zastępczych NISMO Heritage oparty na technologii druku 3D

W ramach swojej długoletniej współpracy, mającej na celu  wspomaganie rozwoju produkcji cyfrowej, marki SOLIZE i HP od niedawna wspólnie rozwijają i inwestują w produkcję wycofanych wcześniej części zamiennych, w ramach programu NISMO Heritage marki Nissan. Dwa przedsiębiorstwa jako pierwsze na rynku zaprojektowały i wyprodukowały części dla entuzjastów NISMO z wykorzystaniem technologii 3D.

  • Wiodący producent rozwiązań cyfrowych SOLIZE nawiązuje współpracę z HP Inc
    w ramach wspólnej produkcji części zamiennych NISMO Heritage.
  • SOLIZE i HP jako pierwsi zapewnią wydajną, efektywną i ekonomiczną produkcję części zamiennych wysokiej klasy dla entuzjastów marki NISMO.
  • Wydrukowane w technologii 3D części obejmują między innymi polimerowe osłony wiązki przewodów do modelu R32 Nissana Skyline GT-R.
  • SOLIZE, HP i Nissan wspólnie angażują się i wspierają ideę zrównoważonej produkcji, szukając innowacyjnych sposobów na redukcję odpadów, ponowne zastosowanie materiałów i recykling.

 

Wraz z pomocą Nissana, SOLIZE udało się zidentyfikować części idealnie nadające się do druku 3D. Następnie firma nawiązała współpracę z HP, w celu zoptymalizowania produkcji części komercyjnych wysokiej jakości, wykorzystując możliwości platformy HP’s Multi Jet Fusion. Pierwsza część, która została rekonstruowana w oparciu o technologię 3D, to osłona wiązki przewodów do modelu R32 Nissan Skyline GT-R. Ta część jest produkowana z materiału HP High Reusability PA 11, co gwarantuje doskonałe właściwości mechaniczne i elastyczny design.

 

SOLIZE ma już ponad 30 lat doświadczenia i doskonali swoją technologię od momentu wypuszczenia pierwszych drukarek 3D w Japonii – powiedział Yasutoshi Kudo, President & CEO, SOLIZE Corporation. Wspólnie z Nissanem rozwinęliśmy technologię druku 3D na potrzeby komercyjnych części, które zostały wcześniej wycofane z obiegu i zajęliśmy się ich produkcją. Z pomocą wiodącej technologii druku 3D HP, jesteśmy w stanie wesprzeć przemysł, w tym sektor motoryzacyjny, poprzez zrównoważoną produkcję, która przynosi rozwiązania szybkie, ekonomiczne i dobrej jakości.

 

Budowanie nowego łańcucha dostaw za sprawą zrównoważonej produkcji

By ułatwić naprawy i wymianę części, firmy motoryzacyjne mają obowiązek dostarczania części zamiennych do swoich produktów przez dłuższy czas. Produkowanie i przechowywanie części zamiennych do pojazdów, których produkcja została wstrzymana, ulepszono ich modele lub wdrożono nową generację, może być wymagające i kosztowne dla producentów, ponieważ zmusza to ich do zachowywania form i zarządzania magazynowaniem oraz logistyką.

Produkcja cyfrowa i druk 3D umożliwiają elastyczne projektowanie i produkcję 3D w trybie just-in-time dla wirtualnych zapasów, które zaspokajają zapotrzebowanie na złożone części przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Ponadto, zrównoważona produkcja 3D na żądanie przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów przemysłowych i emisji dwutlenku węgla
w czasie całego cyklu życia produktu.

 

Liderzy w branży, tacy jak Nissan, zdają sobie sprawę z ogromnych konsekwencji kosztowych związanych z magazynowaniem, formami i logistyką części zamiennych oraz w jaki sposób przemysłowy druk 3D może ich w tym wesprzeć – powiedział Jon Wayne, Head of Global Commercial Business for 3D Printing and Digital Manufacturing, HP Inc. Produkcja cyfrowa to realne, długoterminowe rozwiązanie służące przyspieszeniu procesu tworzenia, transformacji łańcuchów dostaw i aktywizacji branż, takich jak motoryzacja. Wspólnie z SOLIZE koncentrujemy się na pomaganiu firmom w przekształcaniu ich procesów właśnie dzięki zrównoważonej, cyfrowej produkcji.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.