Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Top7, Wydarzenia-Bank Millennium najwyżej ocenianym bankiem w Polsce pod względem budowania pozytywnych doświadczeń klientów

Bank Millennium najwyżej ocenianym bankiem w Polsce pod względem budowania pozytywnych doświadczeń klientów

W najnowszej edycji badania na temat Customer Experience, przeprowadzonego na zlecenie KPMG
w Polsce, Bank Millennium kolejny rok z rzędu został uznany przez konsumentów za lidera Customer Experiencewśród banków. Millennium znalazł się też ponownie w pierwszej dziesiątce stu najlepiej ocenianych marek obecnych na polskim rynku, awansując w zestawieniu o dwie pozycje, na miejsce siódme.

 

Zestawienie TOP 100 Marek w Polsce powstało na podstawie badania opinii 5000 polskich konsumentów, oceniających marki pod kątem oferowanych przez nie doświadczeń w obszarze Sześciu Filarów Customer Experience Wiarygodności, Rozwiązywania problemów, Oczekiwań, Czasu i wysiłku, Personalizacjii Empatii. Klienci ocenili prawie 200 marek w dziesięciu sektorach. Bank Millennium został najwyżej ocenioną marką wśród banków, osiągając najlepszy wynik aż w pięciu filarach, z najwyższą oceną w obszarze Czas i wysiłek.

 

– W dobie powszechnej cyfryzacji i gwałtownego rozwoju usług mobilnych, kiedy oczekiwania klientów przenoszone są pomiędzy markami i branżami, kluczowy wpływ na budowanie przewagi konkurencyjnej ma relacja z klientem, stawianie jego potrzeb i zadowolenia w centrum uwagi.Dlatego już od wielu lat ukierunkowanie na jakość i dbałość o najlepsze doświadczenia klientów to element naszej strategii. I jak pokazują wyniki badania, realizowany jest przez nas bardzo skutecznie. Tak wysokie oceny klientów to dla banku powód do ogromnej dumy, szczególnie że otrzymujemy je już drugi rok z rzędu. Niezmiernie ważna jest też ponowna obecność banku wśród dziesięciu najlepiej ocenianych marek w Polsce i nasz awans aż o dwie pozycje w tym zestawieniu, na miejsce siódme, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że pod względem Customer Experience nie konkurujemy już tylko wewnątrz sektora, ale z całym rynkiem –  mówi Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

 

Niezwykle cieszy nas ponownie najwyższa pozycja w kategorii banki, ale jeszcze bardziej fakt, że po raz kolejny jesteśmy w top 10 marek dostarczających najlepsze doświadczenia klientów. Znaleźliśmy się obok takich ikon personalizacji jak Spotify czy Nike, udowadniając tym samym, że banki mogą również konkurować z love brandami z branży rozrywkowej, jubilerskiej czy beauty. To ogromne wyróżnienie ze strony klientów i dowód, że skutecznie realizujemy naszą strategię opartą na klientocentryzmie. Od lat kładziemy nacisk na to, żeby dostarczać rozwiązania spersonalizowane, najbardziej dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Włączamy ich w proces projektowania i testowania nowych produktów i usług, zarówno w kanale cyfrowym, jak i tradycyjnym. Dbamy o transparentność. Tylko konsekwentna koncentracja na każdym z obszarów Customer Experience pozwala nam utrzymać się na szczycie – mówi Aleksandra Gorbacz, Wydział Zarządzania Doświadczeniami Klienta w Banku Millennium.

 

W tegorocznej edycji raportu zaobserwowano podobny jak w poprzedniej rozkład znaczenia poszczególnych filarów na skłonność do polecania marek. Jak wcześniej, największy wpływ w Polsce mają filary Personalizacji i Wiarygodności, przy czym kluczowe znaczenie ma personalizacja. Klienci oczekują produktów i usług, które będą w jak największym stopniu dopasowane do ich indywidualnych potrzeb, przywiązując coraz większą uwagę do zindywidualizowanego sposobu obsługi.

W obszarze Czas i wysiłek, w którym Bank Millennium odnotował najwyższe oceny, klienci oczekują od marki upraszczania procesów, minimalizowania czasu i wysiłku potrzebnego do nabycia produktów i usług oraz do jak najprostszego i wygodnego korzystania z nich.Autor |2020-02-14T08:54:34+02:0014 lutego 2020 08:54|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.