Jesteś tutaj:-, Finanse, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek-Jakie pięć trendów czeka branżę kryptowalut w 2022 roku?

Jakie pięć trendów czeka branżę kryptowalut w 2022 roku?

W 2021 r. kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrosła z 800 Miliardów do 2.2 Biliona Dolarów, a niektóre kryptowaluty wykazały astronomiczną zyskowność dla swoich inwestorów. Ostatnie 12 miesięcy byłe trudnym, ale wciąż bardzo owocnym okresem dla branży. Odnotowano w nim rozwój sektora DeFi i duży wzrost sfery NFT.

Z początkiem 2022 roku można już przewidzieć pięć głównych trendów rynku kryptograficznego, które określą jego rozwój w przyszłości. Mówimy o nich poniżej:

  1. Więcej regulacji w niszy kryptowalut
  2. Wzrost liczby kryptomatów
  3. Większa troska o ekologię ze strony górników
  4. Zauważalna zmienność ceny bitcoinów
  5. Przyjęcie ETF na Bitcoin

 

Więcej regulacji w niszy kryptowalut

Снимок экрана 2022 01 12 в 11.56.51

 

Od momentu rozpoczęcia działalności Bitcoina, rynek kryptowalut rozwijał się w sposób zdecentralizowany. Kilka lat temu, światowi regulatorzy finansowi zaczęli zwracać na niego uwagę. W 2022 roku organy regulacyjne będą miały jeszcze większy wpływ na aktywa kryptograficzne.

Inwestorzy mają nadzieję na bardziej umiarkowane podejście do tej kwestii w Stanach Zjednoczonych, gdzie Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oraz biuro Departamentu Skarbu, występują za nowe przepisy dotyczące kontroli kryptowalut. Być może są to surowsze przepisy podatkowe, a nawet włączenie inwestycji kryptograficznych do planów emerytalnych obywateli.

Jeśli regulatorom uda się osiągnąć porozumienie na temat branży kryptowalut, przyniesie to korzyści zarówno państwu jak i inwestorom indywidualnym, którzy będą bardziej chronieni prawnie.

 

Wzrost liczby kryptomatów

atmsss

 

Niematerialny charakter kryptowalut od dłuższego czasu działał przeciwko nim w niektórych kwestiach. Wiele osób nie widzi w bitcoinach prawdziwych pieniędzy, ponieważ monety „nie można dotknąć”. Ale teraz, wraz z masową instalacją nowych kryptomatów na całym świecie, BTC staje się coraz bardziej popularny i zrozumiały dla ludzi.

Liczba kryptomatów stale rośnie od 2015 roku i osiągnęła nowy najwyższy poziom w 2021 r. Według bitcoin era na świecie jest dziś ponad 33 tysiące takich urządzeń. W rzeczywistości pozwalają ludziom kupować BTC za pomocą gotówki i kart bankowych, co oznacza, że nawet inwestorzy niezwiązani wcześniej z kryptowalutami mogą dokonać pierwszej inwestycji w Bitcoin na ulicy w pobliżu kryptomatu. Biorąc pod uwagę sukces zasobów cyfrowych w ubiegłym roku, firmy instalujące kryptowaluty, będą tylko zwiększać swoją działalność.

Należy pamiętać, że kryptomaty mają dosyć wysokie prowizje, więc zwykle są używane tylko przez początkujących. Giełdy, platformy P2P i inne platformy są pod tym względem znacznie bardziej opłacalne.

 

Troska o ekologię ze strony górników

tfw

 

Krytycy Bitcoin wielokrotnie twierdzili, że wydobywanie kryptowaluty powoduje ogromne szkody dla środowiska. Logika jest prosta – zużycie energii w sieci BTC stale rośnie ze względu na wzrost mocy urządzeń górniczych, a energia elektryczna jest wytwarzana głównie przez szkodliwe dla środowiska elektrownie.

Jednak ta teza dotyczy tylko kryptowanuty Bitcoin – wiele innych, popularnych altcoinów, takich jak Solana lub Avalanche, działa na bazie algorytmu Proof-of-Stake (PoS), który zużywa stosunkowo niewielką ilość energii elektrycznej. Ponadto druga co do wielkości Moneta Ethereum w tym roku powinna również przejść na PoS, więc całkowite zużycie energii przez przemysł kryptograficzny prawdopodobnie nie będzie już tak rosnąć.

 

Zauważalna zmienność ceny Bitcoinów

 

btc2021kurs

 

W 2021 r. Bitcoin pokazał wysoką zmienność, ustalając rekordowe maksimum w kwietniu powyżej 64 tysięcy Dolarów, a następnie spadając do mniej niż 30 tysięcy dolarów w lipcu. Następnie nastąpiła kolejna fala wzrostu, podczas której cena głównej kryptowaluty zmieniała się o dziesiątki tysięcy dolarów w ciągu kilku miesięcy.

Zmienność prawdopodobnie utrzyma się w 2022 r. i kolejnych okresach. Chodzi o to, że rynek kryptowalut nie jest jeszcze w pełni „ukształtowany”. W związku z tym handlowcy będą mieli szansę na niej zarobić. Co do altcoinów, z reguły wykazują jeszcze większą zmienność i zdolność do wzrostu.

 

Przyjęcie ETF na Bitcoin

Снимок экрана 2022 01 12 в 11.57.42

 

Kiedy pierwszy ETF na Bitcoin pod symbolem BITO pojawił się na Nowojorskiej Giełdzie w 2021 roku, w pierwszym dniu handlu kwota transakcji z nim osiągnęła prawie miliard Dolarów. Stało się to natychmiastowym potwierdzeniem zainteresowania inwestorów produktami kryptowalutowymi, które mogą kupować i handlować na zwykłych giełdach.

Ale BITO ma jeden haczyk – ten ETF opiera się na kształtowaniu ceny głównej kryptowaluty kosztem produktów pochodnych w obliczu kontraktów terminowych (futures). ETF spot, czyli taki, który opierałby się na zwykłych cenach rynkowych kryptowaluty, nie został jeszcze zatwierdzony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Najprawdopodobniej w 2022 r. będziemy mogli być świadkami tego wydarzenia, które powinno znacznie zwiększyć zainteresowanie tradycyjnych inwestorów indywidualnych BTC.

Najwyraźniej, rok 2022 będzie nie mniej interesującym rokiem dla branży kryptowalut niż poprzedni. I nie chodzi tylko o prognozy, dotyczące wzrostu głównej monety do 100 tysięcy Dolarów. Przede wszystkim przyciąga tu popularyzacja zasobów cyfrowych, tokenów NFT i innych integralnych elementów branży Web3. Najwyraźniej ten trend jest już skazany na pełnoprawnego towarzysza świata w przyszłości.

Autor |2022-01-14T09:18:33+01:0014 stycznia 2022 09:18|Kategorie: e-Handel, Finanse, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile