Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności-Czy istnieje limit transakcji Blik?

Czy istnieje limit transakcji Blik?

Polska metoda błyskawicznych transakcji Blik zdobywa szturmem nie tylko rynek krajowy, ale także europejski. Obecnie klienci, którzy korzystają z ten metody płatności, korzystają z niej nie tylko podczas zakupów w internecie. Teraz akceptują ją również kasyna online z Blik oraz terminale zbliżeniowe w punktach sprzedaży. To wspaniała wiadomość dla wszystkich, którym zależy na bezpiecznych, szybkich i przede wszystkim bezpłatnych formach zakupu.

Blik został utworzony w lutym 2015, przez państwową spółkę Polski Standard Płatności (PSP). Szybko, dzięki potężnym inwestycjom, wprowadziła ona na krajowy rynek nową metodę płatności o nazwie Blik. Obecnie system błyskawicznych płatności mobilnych jest wykorzystywany do płacenia za zakupy w internecie, w punktach stacjonarnych, realizacji przelewów na numer telefonu, a także wypłat z bankomatów. Od 2019 roku firma PSP rozpoczęła ekspansję na rynkach międzynarodowych, dzięki pozyskaniu nowego udziałowca, międzynarodowej korporacji MasterCard. Do maja 2021 roku ponad 8 milionów użytkowników zrealizowało miliard transakcji z Blik.

Co istotne Blik nie nakłada surowych limitów transakcyjnych. Są one uzależnione od wewnętrznych przepisów banku, w którym użytkownik posiada konto bankowe. Obecnie Blik jest udostępniany w aplikacjach następujących banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Citi Handlowy, Crédit Agricole, Getin Bank, ING Bank Śląski, Nest Bank,

Noble Bank, mBank, Orange Finanse, Pekao SA, PKO Bank Polski, Inteligo, Santander Bank Polska SA, T-Mobile Usługi Bankowe, banków spółdzielczych w Grupie Banku Polskiej Spółdzielczości i banków Spółdzielczej GrupyBankowej.

I tak np. Bank Śląski domyślnie ustawiał dzienny limit w wysokości 2 000 PLN. Można oczywiście go zmienić w ustawieniach konta użytkownika. Minimalna kwota, to ta, która jest ustalona domyślnie przez bank, a maksymalna to aż 10 000 PLN dziennie. W ramach tego limitu można było zdecydować, ile maksymalnie chce się wydawać w internecie, a ile wypłacać z bankomatu. Nieco inne limity obowiązują w przypadku przelewów z Blik w ING. Jednorazowo można było przesłać do 500 PLN, a suma dzienna nie mogła przekroczyć kwoty 1 000 PLN.

Niestety tych limitów nie można zmienić, są one stałe. Klienci Banku mógł również wysyłać do 30 próśb dziennie o przyjęcie gotówki przez Blik. Łączna kwota takich przelewów nie mogła przekroczyć 1 500 PLN. Pojedyncza prośba mogła być wystawiona do kwoty 500 PLN. W innym, bardzo popularnym banku PKO SA limity transakcyjne dla klientów indywidualnych były wspólne dla wszystkich transakcji realizowanych z Blik. Standardowy limit dzienny na wpłaty i wypłaty wynosił 1 000 PLN, przy czym dzieci do 13 roku życia mogły przesyłać tylko 200 PLN. Limit dziennych płatności można było zwiększyć do 10 000 PLN, a w przypadku dzieci do 1 000 PLN. Dzienne wypłaty były ograniczone kwotą o wartości 3 000 PLN. W przypadku płatności kodem Blik w internecie obowiązywały dzienne i miesięczne limity Pekao24. Dlatego przed wykonaniem płatności z Blik, warto skontaktować się ze swoim bankiem, gdyż często limity mogą się różnić od tych, które np. PSP podaje w kampaniach reklamowych.Autor |2021-12-28T19:12:34+02:0028 grudnia 2021 11:00|Kategorie: Aplikacje, Newsy, Płatności|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.