Jesteś tutaj:-, Finanse, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Rynek-Co można kupić za Bitcoiny w 2021 roku?

Co można kupić za Bitcoiny w 2021 roku?

Ostatnio wiele osób z zainteresowaniem obserwowało rekordowy wzrost Bitcoina i kilku innych walut cyfrowych. W połowie marca kurs BTC, po raz pierwszy, osiągnął poziom 60 000 USD (220 tys. zł). Wywołało to ożywioną dyskusję wśród specjalistów.

W porównaniu z końcem 2017 r., kiedy wokół wzrostu kryptowaluty było wiele domysłów i spekulacji, w 2021 r. jej wzmocnienie wynika z inwestycji dużych firm. Na przykład, operator płatności PayPal niedawno ogłosił, że pozwoli użytkownikom z USA przechowywać Bitcoiny na koncie osobistym. W styczniu 2021 r. Tesla, firma produkująca samochody elektryczne, zakupiła tokeny Bitcoin o wartości półtora miliarda Dolarów, a w końcu lutego zapowiedziała, że zysk z zakupu wyniósł 1 miliard Dolarów. Wiele innych rozwiązań takich jak aplikacja handlowa też mogło przynosić zyski.

 

Снимок экрана 2021 06 01 в 12.13.12

 

Jednak przyszłość Bitcoina, jako waluty, a nie tylko środka kumulacji kapitału, zależy od firm i pomyślnego wprowadzenia go, jako środka płatności za towary i usługi. Z biegiem czasu coraz więcej firm przechodzi na bardziej nowoczesne metody płatności, choć oczywiście jest to długi proces. Chociaż Bitcoin znowu spadł to w tej chwili klienci mają znacznie więcej możliwości płacenia za cokolwiek kryptowalutą niż wcześniej.

 

 

Odzież

Снимок экрана 2021 06 01 в 12.44.27

 

Niektóre sklepy odzieżowe bez problemu akceptują płatności Bitcoin, na przykład sklepy: Overstock, Jens Hansen, Real Watches, Girl Meets Dress i wiele innych. Większość takich firm, w których za towary można płacić kryptowalutą — małe lub średnie firmy, na czele których znajdują się krypto-entuzjaści.

W Polsce istnieje wiele usług, za które da się zapłacić wirtualną walutą. Można na przykład:

  • doładować kartę do telefonu komórkowego,
  • wynająć apartament w hotelu,
  • zamówić jedzenie w restauracjach, pubach czy kawiarniach.

 

Kasyna online

Снимок экрана 2021 06 01 в 12.44.07

 

Ta branża zawsze nadążała za najnowszymi technologiami. Wiele firm zajmujących się grami, jako pierwsze popierały innowacje, takie jak dostępność na urządzeniach mobilnych, streaming w czasie rzeczywistym i wirtualna rzeczywistość.

Kasyna online tradycyjnie zapewniały swoim klientom większe możliwości płacenia za usługi, a teraz, poszczególne kasyna, zaczynają akceptować płatności kryptowalutą. Jeśli zdecydujemy się użyć kryptowaluty, możemy ją wpłacić na konto, ale większość usług zamieni ją na pieniądze fiducjarne (ustalone i gwarantowane przez państwo).

 

Jedzenie

Снимок экрана 2021 06 01 в 12.45.02

 

Jedzenie jest jedną z głównych dziedzin konsumpcji we współczesnym świecie, która również nadąża za zmianami w systemach płatności. Wiele firm aktywnie zaczyna akceptować płatności Bitcoin zamiast gotówki. Tutaj też nie obyło się bez znanych marek: popularna sieć pizzerii „Pizza Hut”, zaczęła przyjmować bitcoiny w Wenezueli.

Dołączają do niej „Starbucks” oraz sieci fast food „Subway” i „Burger King”. Jednak lista nie kończy się na tym.

Oprócz mniejszych lokalnych firm, które również akceptują kryptowalutę, wiele dużych firm organizuje specjalne oferty. Na przykład w niektórych krajach, jeśli złożymy zamówienie na pizzę Domino i zapłacimy za nią bitcoinami, uzyskamy niewielką zniżkę.

 

Bilety lotnicze

Снимок экрана 2021 06 01 в 12.45.17

 

Wszyscy wiemy, że wiele kart bankowych oferuje programy gromadzenia mil. Często, przy każdym zakupie, mile są naliczane na saldo właściciela, które można następnie wydać na bilet lub ulepszenie istniejącego biletu. To nikogo nie zaskoczy. Ale czy próbowałeś kupić bilet lotniczy za bitcoiny?

Jeśli kiedykolwiek chciałeś wygodnie podróżować po Europie i spróbować zapłacić za bilety kryptowalutą, AirBaltic jest  opcją do połączenia dwóch pragnień. Podróżnicy mogą płacić Bitcoinami, XRP, Ethereum i Bitcoin Cash. Płatność za bilet kryptowalutą jest możliwa tylko wtedy, gdy bilet zostanie zakupiony nie później niż 5 dni przed wylotem, a kategoria biletu to Green lub Green PLUS.Autor |2021-06-01T14:26:23+01:001 czerwca 2021 14:24|Kategorie: e-Handel, Finanse, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.