Jesteś tutaj:-, Prepaid, Rynek, Sprzęt sieciowy, Top30, Top7-Grażyna Piotrowska-Oliwa – po sprzedaży VMP odchodzę z firmy

Grażyna Piotrowska-Oliwa – po sprzedaży VMP odchodzę z firmy

Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin 15 stycznia 2018 roku Virgin Mobile i jej udziałowcy podpisali umowę z spółką P4 (Play) na mocy, której otrzymała ona opcję kupna w 2020 roku. Podpisana umowa daje opcję kupna, jednak nie jest to jeszcze transakcja sprzedaży. Wybór tego operatora, jako potencjalnego nabywcy był dla nas naturalną drogą, gdyż Play jest naszym partnerem infrastrukturalnym – mówi Grażyna Piotrowska–Oliwa, Prezes Virgin Mobile Polska.

Grażyna Piotrowska-Oliwa, CEO Virgin Mobile Polska
Grażyna Piotrowska-Oliwa, CEO Virgin Mobile Polska

Co dalej z klientami Virgin Mobile i czy marka Virgin Mobile będzie w Polsce w ogóle istniała, czy może zostanie wchłonięta przez Play, nie wiadomo. – Jaki będzie dalszy kierunek rozwoju, wykorzystanie brandu – wszystko to zawsze zależy od kupującego. Decyzje w tej sprawie będą zapadać w trakcie procesu sprzedaży, czyli nie wcześniej niż za dwa lata – tłumaczy Menedżerka.

Virgin Mobile prezentuje strategię biznesową w perspektywie 2020 roku

Wiadomo też, co dalej z samą Szefową największego wirtualnego operatora w Polsce. – Już przychodząc do Virgin w połowie 2015 umówiłam się z udziałowcami, że zostanę do zakończenia transakcji. Potem odchodzę. Zapewne będę już chciała robić coś innego – przyznaje. – Nie lubię siedzieć za długo w jednym miejscu. W 2020 roku będę w firmie ponad pięć lat. Dla mnie to taki horyzont czasowy, gdy na pewno będę chciała poszukać już nowego wyznania – dodaje. Grażyna Piotrowska-Oliwa została prezesem Virgin Mobile w Polsce, w maju 2015 roku.

Miniony rok spółka zakończyła przychodami na poziomie około 100 mln zł. W 2018 r. planuje osiągnąć przychód na poziomie 120 mln zł przy bazie klientów wynoszącej 520 tys. Jednocześnie w2018 roku spółka planuje osiągnąć próg rentowności. Od początku naszym celem jest wyprowadzenie biznesu na plus. Przesunięcie terminu osiągnięcia progu rentowności o kilka miesięcy, w stosunku do pierwotnych założeń, związanie jest ze wspomnianymi przeze mnie wydarzeniami rynkowymi, na które spółka nie miała wpływu.


Obowiązek rejestracji kart pre-paid, wpłynął na wielkość bazy klientów i konieczność rewizji zakładanego w 2015 r. celu 1 mln klientów. Z kolei nowa regulacja roamingowa wpłynęła bezpośrednio na koszty ponoszone przez firmę
– dodaje Grażyna Piotrowska – Oliwa. Od listopada Virgin Mobile Polska za zgodą Urzędu Komunikacji Elektronicznej na klientów nakłada dodatkowe opłaty za połączenia w ramach roamingu. Połączenia wychodzące to 21 groszy zł za minutę rozmowy oraz niecałe 4 grosze za jeden MB.

Do połowy bieżącego roku Virgin Mobile planuje migrację wszystkich klientów na własną platformę IT. Dziś za jej pośrednictwem obsługiwanych jest 15% klientów. Krok ten pozwoli spółce uzyskać większą niezależność, wpłynie na dostarczanie klientom jeszcze lepszych usług i podniesie ich, jakość. W 2018 roku spółka skupi się również na budowie kilku kluczowych propozycji ofertowych, które będą podążać w kierunku simplicity i customer value. Z kolei promocja oferty najprawdopodobniej skoncentrowana będzie na mediach takich jak Internet oraz radio. – Planujemy też wprowadzić nowe rozwiązania dla klientów korzystających z kart prepaid, takich, których jeszcze nie ma na polskim rynku. Na ten moment szczegółów jednak zdradzić nie mogę. Natomiast, generalnie, nasz kierunek to uproszczenie, góra pięć ofert w każdym segmencie – podkreśla Szefowa VMP.

Pani Grażyna Piotrowska-Oliwa jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach (1993), Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie (1997), INSEAD Executive MBA (2005). Ponadto odbyła m.in. szkolenie z planowania strategicznego (Queens University, Kanada – 1996), kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa (zakończony egzaminem – 1997), kurs dla doradców inwestycyjnych (Centrum Prywatyzacji – 1998), kursy makroekonomiczne i finansowe (London School of Economics – 1999). W latach 1997 – 2001 pracowała w Ministerstwie Skarbu Państwa na stanowisku Naczelnika Wydziału Funduszy Kapitałowych i Naczelnika Wydziału Spółek Strategicznych i Instytucji Finansowych. Następnie pełniła kierownicze stanowiska w Telekomunikacji Polskiej S.A.: Dyrektora Departamentu Współpracy z Regulatorem (2001-2006) oraz Dyrektora Wykonawczego ds. Strategii, Rozwoju i Oferty Hurtowej (2006-2007). W latach 2007 – 2009 była Prezesem Zarządu / Dyrektorem Generalnym spółki PTK Centertel sp. z o.o., operatora sieci Orange, a od listopada 2010 do marca 2011 doradzała w sektorze private equity w transakcjach związanych z rynkiem telekomunikacyjnym. W latach 2011-12 była Członkiem Zarządu ds. Sprzedaży PKN ORLEN S.A. Od marca 2012 do kwietnia 2013 pełniła funkcję Prezesa Zarządu PGNiG. Jesienią zeszłego roku Grażyna Piotrowska-Oliwa, przy wsparciu m.in. Tomasza Misiaka, udziałowca Work Service, ujawniła się jako inwestorka w spółce Telakces.com, która została partnerem i dystrybutorem Virgin Mobile, czołowego polskiego operatora wirtualnego (tzw. MVNO).

Pełny wywiad Virgin Mobile Polska gotowe na sprzedaż. Firma zmienia strategię na Business Insider Polska

Kan

Autor |2018-01-19T17:06:34+01:0019 stycznia 2018 17:06|Kategorie: Newsy, Prepaid, Rynek, Sprzęt sieciowy, Top30, Top7|Tagi: , , |11 komentarzy

11 komentarzy

 1. Exit 19 stycznia 2018 w 22:37 - Odpowiedz

  Czyli Play ma przejąc przynoszącego straty wirtualnego operatora na jego sieci? 🙂 Za darmo czy z dopłatą? 🙂

 2. Inny 20 stycznia 2018 w 08:27 - Odpowiedz

  VM powoli przestaje istnieć, niewiele dobrego tam juz sie wydarzy, uciekajcie wiec do innego wirtualnego operatora, przenoście numery, a będzie Wam lepiej niż w VM.

 3. marek 20 stycznia 2018 w 12:06 - Odpowiedz

  Gdzie mam przenieść swoje 5 numerów z taryfą Freemium?

  • Nika 20 stycznia 2018 w 14:48 - Odpowiedz

   Ja już mam na oku zamiennika. Ale dziś to jeszcze jest czas. A zapewne i konkurencja szykuje coś zachęcającego

  • Kuba 20 stycznia 2018 w 15:59 - Odpowiedz

   Zapraszam do T-Mobile 😀

 4. Marcin 20 stycznia 2018 w 12:14 - Odpowiedz

  Pracujac w VM słyszeliśmy cały czas, że o sprzedaży nie ma żadnej mowy, żadnego połaczenia z play etc. Niestety takie informacje mieliśmy z play ale GPO cały czas twierdziła co innego. Jest w takich sprawach mistrzynią patrąc na poprzednie firmy i spółki skarbu państwa.

 5. Gliwice 20 stycznia 2018 w 16:20 - Odpowiedz

  Sądząc po stroju/kolorze Grażyna przejdzie do Orange tam gdzie Hanna GW z Warszawy się usadowiła XD

 6. pabloki 20 stycznia 2018 w 17:04 - Odpowiedz

  Zawsze lepiej tak to ująć bajką że biznes prowadzi sie by go sprzedać niż przynać że źle się zarządzało. Jakoś są polskie firmy z długoletnią tradycją które sie nie sprzedały. A że ta niby międzynarodowa jest? Międzynarodowe które się nie sprzedały też są. Był potencjał ale zmarnowano kasę trzymając skostniałą ofertę i stąd przyrost bazy jest poniżej oczekiwań.

 7. aga 20 stycznia 2018 w 21:41 - Odpowiedz

  Wygląda na to ,ze Pani Grażyna „spaliła” się w branży telekomunikacyjnej, czas na zmiany…

 8. Blom 20 stycznia 2018 w 22:17 - Odpowiedz

  [quote]Inwestuje się po to, by zbudować biznes i potem go sprzedać. [/quote]

  Bzdura! Sprzedaje się coś nierentownego, a kurę która niesie złote jajka zostawia się dla siebie. Ja bardzo kibicowałem Virgin, ale rynek polski jest bardzo specyficzny i MVNO mają na nim bardzo marne szanse.
  Było do przewidzenia, że tak to się skończy. Play jako partner infrastrukturalny nie pozwoli się wybić żadnemu MVNO na jego masztach. I to w sumie dotyczy każdego operatora świadczącego usługi dla MVNO. Tylko submarki takie jak Nju, Heyah czy Plush mają się szansę utrzymać na rynku.

  • arek 21 stycznia 2018 w 20:11 - Odpowiedz

   Bzdury piszesz. Tworzysz coś co zaczyna przynosić wartość, a w najlepszym momencie sprzedajesz. I się śmiejesz ze masz miliony. Tak pewnie i Telix zostałby sprzedany gdyby ktoś wyłożył z 10 mln zł. To samo z każdym innym biznesem jest.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.