Jesteś tutaj:-, Rynek-Polskie firmy IT czekają na CeBIT

Polskie firmy IT czekają na CeBIT

Międzynarodowe targi CeBIT, odbywające się w dniach 5-9 marca w Hanowerze, będą głównym tegorocznym wydarzeniem dla większości polskich firm IT. Ponad 150 rodzimych producentów i dostawców z branży liczy na wymierny efekt uczestnictwa w imprezie, czyli na nowe kontrakty.

Prawie dwukrotnie większa niż w 2012 r. liczba polskich uczestników CeBIT to wynik statusu partnerskiego targów, który w tym roku przyznano naszemu krajowi. W dzisiejszych czasach od umiejętnego wykorzystania nowoczesnych technologii zależy sukces rynkowy w większości branż. CeBIT odwiedzają firmy, które to rozumieją i które w okresie spowolnienia chcą rozwijać się na bazie trafnych inwestycji w IT. To ogromna szansa również dla naszej spółki. Mamy okazję przekonać potencjalnych klientów, że nasze rozwiązania są dobre, wysoce zaawansowane i odpowiadają na bardzo konkretne potrzeby współczesnych przedsiębiorstw – mówi Jarosław Kolankowski, wiceprezes spółki B3System S.A., jednego z polskich wystawców.

Wiele spółek podobnie jak B3System S.A., po raz pierwszy bierze udział w targach CeBIT.

Z naszego punktu widzenia ogromną potencjalną korzyścią są liczne imprezy towarzyszące targom, służące nawiązaniu bezpośrednich kontaktów z partnerami biznesowymi. Mamy nadzieję, że ich efekty sprzedażowe okażą się na tyle dobre, że wrócimy na CeBIT w 2014 roku – podkreśla Agata Dokurno, dyrektor marketingu i PR w B3System.

B3System pojawi się na dwóch stoiskach. Na stoisku D30 w Hali 3, na bazie case study jednego z największych polskich banków, pokazane zostanie rozwiązanie doskonale wpisujące się w koncepcję Green IT: odręczny podpis elektroniczny, eliminujący konieczność drukowania dokumentów. B3System zaprezentuje produkt wraz ze swoim niemieckim partnerem, firmą SoftPro, wiodącym dostawcą systemów do weryfikacji i pozyskiwania podpisu odręcznego przy użyciu elektronicznych tabletów. Systemy elektronicznego obiegu dokumentów pozwalają ograniczyć koszty, usprawnić procesy decyzyjne, a jednocześnie niosą ze sobą nową jakość w sferze kontaktów z Klientem. Rozwiązania, które pozwalają wygenerować znaczne oszczędności, powinny w tym roku cieszyć się szczególnym zainteresowaniem odwiedzających CeBIT – dodaje Jarosław Kolankowski. Technologia elektronicznego biometrycznego podpisu odręcznego zdobywa uznanie różnych organizacji na całym świecie; obecnie korzystają z niej banki, ubezpieczyciele, firmy telekomunikacyjne, transportowe.

Z kolei na stoisku w Hali 5 przeznaczonej dla polskich firm, spółka B3System zaprezentuje cały wachlarz swoich usług oraz rozwiązań, w tym autorski system do monitorowania faktycznego wykorzystania przestrzeni dyskowej przedsiębiorstwa Storczyk.

Targi CeBIT są jednym z największych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego i gospodarki cyfrowej na świecie, organizowanym od 1986 r. Co roku przyciągają setki tysięcy zwiedzających z całego świata. W 2012 r. ekspozycje ponad 4200 wystawców z 70 krajów obejrzało około 312 tys. osób. W związku z faktem, że nasz kraj jest głównym partnerem wydarzenia, cała polska przestrzeń wystawowa o powierzchni ponad 3 tys.m2 będzie stanowić centralny punkt tegorocznych targów. Wydarzenie ma ogromne znaczenie nie tylko dla branży IT, ale też dla całej polskiej gospodarki – swoją obecność zapowiedzieli m.in. przedstawiciele instytucji rządowych.

źródło: B3System

Kan

Autor |2013-01-24T09:51:31+01:0024 stycznia 2013 09:51|Kategorie: Newsy, Rynek|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Petro 24 stycznia 2013 w 14:18 - Odpowiedz

    Trzymam kciuki za polskie firmy, powodzenia!

  2. Broker Innowacji 28 stycznia 2013 w 07:40 - Odpowiedz

    Innowacje kluczem do sukcesu! Projekt Broker Innowacji to nowoczesny model współpracy pomiędzy nauką i biznesem. Więcej informacji można znaleźć na naszym facebookowym fan page’u i na stronie Brokera Innowacji. Idziemy z duchem czasu. To projekt wspierający integrację środowisk nauki, biznesu i administracji oraz wiedzę szczegółową na temat produktów i technologii innowacyjnych. W ramach realizacji Brokera Innowacji organizowane są festiwale, konferencje branżowe, szkolenia ( w tym szkolenia z zakresu ICT) i spotkania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile