Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Tablety-Forum Avasta zhakowane

Forum Avasta zhakowane

Firma Avast, która często odpowiada za ochronę naszych komputerów, teraz sama ma problem z bezpieczeństwem. Spółka ujawniła, że jej oficjalne forum zostało zhakowane w ostatni weekend a w niepowołane ręce trafiły loginy, nazwy użytkowników, ich adresy e-mail i hasła.


Chociaż hasła były zaszyfrowane, Avast przyznał, że zaawansowany haker może sobie z nimi poradzić. W rezultacie osoby, które używają tych samych haseł na wielu swoich kontach, są zachęcani, aby zmienić je w innych serwisach. W tej chwili forum Avasta zostało wyłączone i jest przenoszone na inną platformę a po jego przywróceniu użytkownicy zostaną poproszeni o zmianę hasła.

Wg CEO firmy, Vince Stecklera, problem dotyczy tylko użytkowników forum, którzy stanowią mniej niż 0,2% spośród 200 milionów użytkowników Avasta (ok. 400 tysięcy osób). Dane dotyczące płatności, w tym kart kredytowych, pozostały bezpieczne. Firma nie wie jeszcze, w jaki sposób haker uzyskał dostęp do forum, jednak, jak twierdzi Steckler, włamanie zostało wykryte „w zasadzie” natychmiast a forum jest przenoszone na szybszą i bardziej bezpieczną platformę.


Niepokojące jest to, że firma, która ma nas chronić, sama stała się ofiarą słabych zabezpieczeń. Czy „wpadka” Avasta wpłynie na jego reputację i popularność?

Źródło: Cnet

Sewix

Autor |2014-05-27T22:43:14+02:0027 maja 2014 22:43|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Tablety|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. Wicked 28 maja 2014 w 02:06 - Odpowiedz

  Jak coś jest darmowe, to nie może być dobre. Z drugiej strony trudno się dziwić ludziom, że wybierają darmowego Avasta, gdyż „markowe” antywiry są cholernie drogie.

  • Miami 28 maja 2014 w 06:32 - Odpowiedz

   No tak, tylko z drugiej strony darmowa część Avasta to psu na budę…..

 2. DRY 28 maja 2014 w 10:16 - Odpowiedz

  „Niepokojące jest to, że firma, która ma nas chronić, sama stała się ofiarą słabych zabezpieczeń. Czy „wpadka” Avasta wpłynie na jego reputację i popularność?” I co w związku z tym? Awast to głównie program przeciw wirusowy. Natomiast silnik forum internetowego to zazwyczaj oprogramowanie firm obcych. A fora internetowe to zawsze łakomy kąsek dla hackerów z powodu adresów email i zahashowanych haseł. Równie dobrze można by zapytać czy reputacja szefa ochrony jakiejś firmy została nadszarpnięta bo włamano mu się do samochodu łamiąc zamek czy używając wytrychów. @Wicked nie zgodzę się. Przykłady: gmer – darmowy i Polski program anty rootkitowy ( jak by ktoś nie wiedział avast korzysta z tej technologii), MBAM czyli Malwarebytes Anti-Malware w wersji darmowej spisuje się świetnie i znajduje to co przepuszczają nawet płatne antywirusy takie jak rosyjski Kacper. I wiele innych przykładów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.