Start › Forum › Operatorzy › Operatorzy komórkowi › Właściciel Polsatu- Nie będę konkurował z Erą, Plusem i Orange
-
AuthorPosts
-
-
-
Anonymous
Guest3 grudnia 2009 at 11:27Liczba postów: 141091 -
Anonymous
Guest24 lutego 2010 at 16:08Liczba postów: 141091Kolejna wielka ściema i nawiajanie makaronu dla przeciętnego Kowalskiego. Technologia i owszem umożliwia transmisje teoretyczną 21Mbit/s z tym że w praktyce jest to ok. 18 Mbit/s. Najciekawsze jest to że ta prędkość osiągniemy w momencie gdy do stacji bazowej podpięty jest jeden modem i jesteśmy blisko bowiem jest to całkowita przepustowość nośnej. W przypadku gdy ze stacji zacznie korzystać równolegle 10 osób i będą one równomiernie wykorzystywać pasmo np. ściągając jakiś plik nie liczcie na prędkości powyżej 1Mbit/s. Szczęściarzami mogą nazywać siebie te ososby które będą mieć stabilne 512kbits. Planuje sieci więc wiem o czym mówię.
-
Anonymous
Guest24 lutego 2010 at 16:08Liczba postów: 141091Tak jeszcze trochę w kwestii wyjaśnienia. Internet radiowy (MOBILNY) nigdy nie zastąpi internetu po linii stacjonarnej. Pasmo radiowe jest skończone, dlatego nad nim przyma PAŃSTWO a właściwie UKE (urząd telekomunikacji elektronicznej). Jako iż pasmo fal radiowych jest ograniczone operatorzy telefonii komórkowej kupują, na określony w umowie okres, prawo do jego użytkowania, płacąc za nie grube miliony złotych. Jako iż pasmo radiowe posiada skończoną przepustowość – powiela się komórki obejmujące niezbyt duże obszary. Im mniejsza komórka tym mniej osób przebywa na danym obszarze, a więc statystycznie przeciętna osoba osiąga większe prędkości. Pojedyńcza komórka ma skończone pasmo i w przypadku HSPA jest to 21Mbit/s które dzieli się na ilość ludzi w danej komórce korzystających w tej samej jednostce czasu z sieci. To powoduje iż w umowach i reklamach podaje się internet z prędkościami do 21Mbit/s. Nie spotkacie żadnego operatora telefonii komórkowej który zagwarantuje wam pasmo od dołu np. internet z gwarantowanym pasmem!!! Brak gwarancji wynikający ze stosowanych technologii zawsze prędzej czy później będzie się przekładał na niezadowolenie klientów którzy chca wykorzystywać internet moblilny jako jedyne źródło dostępu do sieci!!! Poniżej przytoczę anegdotę.
-
Anonymous
Guest24 lutego 2010 at 16:09Liczba postów: 141091Na początku lat 90 -tych telefonizowano większość mniejszych i większych miejscowości. W końcu luksus jakim był telefon stał się standartem. W wielu miejscowościach trały wówczas debaty jakie technologie dostępu wybrać. Były wówczas: radio tzw. DECT, miedź, światłowody. Niektórzy już wtedy pomimo kosztów widzieli perspektywy dla światłowodów z racji przepustowości, łatwości redundancji, łatwości powielania pasma. Usługą po światłowodzie można zagwarantować pasmo. Podobnie się ma sprawa z miedzią – chociaż ta ma dużo mniejsze przepustowości i miedź jest droższa. Usługi po miedzi rzadko kiedy mają gwarancję przepustowości – ale z racji tego iż nie trzeba było wymieniać okablowania które zalegało z lat technologia ta była popularna, oferująca wyższe przepustowości niż radio i stabilniejsza od radia. Mieszkańcy miejscowości które wybrały wówczas technologie radiowe pod wpływem propagandy reklamowej, a miały do wyboru np. światłowody dziś biją się w pierś. Technologia radiowa DECT nie pozwalała na świadczenie usług dostępu do internetu z zadawalającą jakością, a telefonów zrezygnowano w większości na rzecz telefonów komórkowych z powodu wysokich abonamentów. Różnicą pomiędzy linią światłowodową czy też miedzianą a radiem jest to że pasma radiowego nie można powielać w tej samej komórce (wszyscy korzystają z tej samej nośnej) natomiast bardzo duże pasmo światłowodów można stosunkowo łatwo powilić zwiększając liczbę włókien światłowodowych. Poniższy komentarz stworzyłem po to aby zwiększyć świadomość w społeczeństwie które reklamy traktują jak "ciemną masę". Internet MOBILNY nie bez powodów nazywany jest mobilnym – bowiem nigdy nie spełni wymagań użytkowników potrzebujących usług na określonym poziomie mogących zostać zapewnionych za pomocą medium takiego jak miedź bądź światłowód (na których działanie praktycznie nie ma wpływu licza osób korzystających). Poniższy opis potraktowany w dużym uproszczeniu proszę traktować jako próbę uświadomienia przeciętnemu Kowalskiemu jak przeciętyny operator chce wyciągnąć mu z kieszeni dodatkowych kilka dukatów na usługę której być może nie potrzebuje. Zdaję sobie sprawę iż dla części osób nie mających do tej pory możliwości dostępu do internetu – rozwiązanie to będzie w pewnym sensie dobre. Dla osób które nie będą korzystać z internetu mobilnie – napewno lepszym rozwiązaniem będzie linia światłowodowa, lub telefoniczna. Osoby które potrzebują internetu mobilnego najlepiej jeżeli potraktują internet radiowy jako uzupełnienie. Użytkownicy którzy wachają się czy wybudować infrastrukturę światłowodową czy też zapewnić dostęp radiowy na podstawie tego postu będą posiadali wystarczającą świadomość.
-
-
AuthorPosts